Duyuru

Collapse
No announcement yet.

"Sprint Booster" vs "Pedal Chip" vs "Pedal Commander" Hangisini almalıyım?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• "Sprint Booster" vs "Pedal Chip" vs "Pedal Commander" Hangisini almalıyım?

Merhabalar 1.6 t 180 hp aracım için gaz tepkisi ayarlayıcı almayı düşünüyorum, forumda çoğunlukla "Sprint Booster" kullanıldığını gördüm fakat; diğer alternatifleri de kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim acaba? Ayrıca bu aletlerden birini kullanıp 0-100 ölçümü yapan oldu mu? Youtube da diğer benzer araçlarda 0,5 saniye gibi kısaldığını gösteren videolar var, sürede bir kısalma oluyor mu?

Diğer ürünler;
    http://www.odakdynamics.com/performans/sprint-booster
    http://www.pedalchip.com/urun/pedalchip/
    http://www.vitalengarage.com/product...dal-commander/

Diğerlerinin avantajı;
    Pedal Chip te vale modu var, yani gaza sonuna kadar bile bassanız kelebeği %20 filan açıyor.Onun dışında ekonomi, konfor ve yarış modu var.
    Pedal Commander da ise 9 farklı seviyede gaz tepkisi ayarlayabiliyorsunuz.

Ayrıca elindeki ürünü 2.el olarak satmak isteyen varsa, bana özel mesaj atabilir.

Ynt: "Sprint Booster" vs "Pedal Chip" vs "Pedal Commander" Hangisini almalıyım?

Hepsi temelde aynı işi yapıyor

Amaç hızlanmaksa 9 kademeyi geçene kadar sıkıntı olurmu bilmiyorum

Fiyatına ve uyumuna bakarak tercih yapın bu forumda genellikle SprintBooster kullanıldı.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ben pedal commander kullaniyorum. 9 kademe var evet. Ana kademe 3. Alt kademeleri 3 er tane. Çok memnunum. Pedal box da kullandım. Hızlanma etkileri aynı. Bana göre insignialarimiz için olmazsa olmaz.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Sprint boosterdan önce ve sonra diye bir kavram çıkıyor taktırınca.Bizim araçlarda ayna gibi far gibi muhakkak olması gereken bir parça. ))
        "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Bende de sprintbooster var ,çok memnunum...
          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

pedal chip %20 ye kadar tasarruf sağlıyormuş. Hadi canım. Daha neler. İnsignia 2 litre daha mı aşşa yakacak ?
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Gaz tepkisi ile tasarruf işi yalan diyebilirim. Yakıt sabit kalır, yükselir ama düşmez.
              InsigniaTEAM

Yorum

Bende pedal commander (pc) kullanıyorum. Ancak chip yapildiktan sonra pek ihtiyacim kalmadı.
                .
                Chip, gaz pedalını pc kadar hassaslaştirmiyor ama orta duzey bir kullanici icin yeterli performansı sağlıyor. Pedal commander ile yakıt tüketimim artmıştı. Chip ile ayni kaldı.
                .
                Hem chip hem pc açıksa kullanım zevki gerçekten çok yükseliyor. Benim aracim otomatik oldugundan bu performansı biraz törpülüyor.
                .
                Ben once chip, tatmin olmazsanız pc öneririm.
                .
                Pedal tepkime cihazlarindan da bütçenize uygun olanı öneririm. Yaptıkları iş aynı.
                .
                Diğerlerini kullanmadığım için karşılaştırmam dogru olmaz.

İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Ben pedal commander kullanan biri olarak 1.4 insignia için olmazsa olmaz diyorum. Pc ın avantajı şu: cihazı satın aldığım arkadaş benim istediğim şekilde 3 farklı ayar yaptı. Bu ayarlama işi programla yapıldığı için istendiği gibi olabiliyor. Mesela ben eko,spor ve spor+ ayarları standart olan cihazda eko ayarini iptal ettirdim. Yerine agresif ayar yaptırdım. Bu sayede kafama göre ayar verip gazliyorum. Ancak şurası da kesin ki agresif ayar olsun spor olsun farketmiyor, pc tarzı cihazlar yakitta artışa sebep oluyor. Chip uygulamaları yakıtı artırmıyor hatta dusurebiliyor.
                  @Murat

Yorum

Ben de S. Booster kullanıyorum ve genel olarak memnunum, çok işe yarıyor, öyleki uzun süre kullandıktan sonra kapatınca araç 4 lastiği patlak bir vaziyette kalkmaya çalışıyormuş gibi geliyor

Yakıta ş.dışı şartlarda hemen hemen hiç negatif katkısı yok ama ş.içi dur kalklarda +1 / 1.5 Litre arttırıyor.
                    2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Arkadaşlar merhaba
                      Sprint booster olayını araştırdım. Tereddütte kaldım. Kullanan birkaç arkadaştan daha görüş alabilirsem memnun olurum. Bu arada araç 2015 1.6 t 170bg
                      otomatik. En merak ettiğim otomatik viteste performansı ve tüketim ne derece değişiyor

Yorum

Otomatik viteste siz gaza daha az dokunuyorsunuz ve araç daha erken üst vitese geçiyor. Daha erken ivmeleniyor. Performans muazzam fark ediyor. Tüketim olarak sürekli performanslı gezerseniz artış olur ancak gaz pedalını her zamanki gibi kullanırsanız düşer bile.
                        @Murat

Yorum

Teşekkürler bilgi için
                          istanbulda Bayrampaşa da oturuyorum odak dynamic i aradım fiyat için kapandı dediler. Acaba başka nereyi tavsiye edebilirsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: orhan848 View Post
                            Teşekkürler bilgi için
                            istanbulda Bayrampaşa da oturuyorum odak dynamic i aradım fiyat için kapandı dediler. Acaba başka nereyi tavsiye edebilirsiniz
                            Orhan bey merhaba
                            Bende 1 adet sprint booster satılık mevcut ilgilenirseniz...
                            [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

Herkez memnun gözüküyor. Acaba siz niye satıyorsunuz ve fiyat nedir acaba

Yorum

İşleniyor...
                              X