Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Herkese Müjde Insignia Turbo için ECU Re-MAp geldi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Herkese Müjde Insignia Turbo için ECU Re-MAp geldi

Eveeet nihayet

Önceki aracı Asrta H CDTI ı re-map leyip bu araın 90hp 200nm lik verilerini 120hp 240nm yapan arkadaşıma Insignia için yeni re-map gelmiş.

Insignia 1.6T için +32hp ve +63NM yani bu da demek ki 212 hp miz olacak, yeter de artar diyorum

Ynt: Herkese Müjde Insignia Turbo için ECU Re-MAp geldi

Bu siteye daha önceden de girmiştim ama yapılmış diyor detay görememiştim şimdide göremedim yalnışmı bakıyorum acsaba

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Sanırım sitede şu an bir sorun var ama istersen detaylar için arkadaşımın cebini PM atayım

Yorum

Aslında diğer motor seçeneklerindeki performans artışları hakkında da bir bilgilendirme yapsanız iyi olur. Özellikle OPC'yi çok merak ediyorum.
        Dünya ve ahiret, iki kuma kadına benzer. Birisi razı olunca diğeri darılır.

Yorum

OPC için booster performance da şu an bir çalışma yok

Yorum

Belki yanlış düşünüyorum ama zaten İnsignia 1.6T motoru 1600cc için oldukça güçlendirilmiş daha fazlası faydadan çok zarar olur diye düşünüyorum.İkincisi bu eklenen değerler aracın 0-100 km/s kalkışını ne kadar etkileyebilir ve gerçekten değer mi düşündürücü...
            2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Öncelikle 1.6 motor turbo desteği ile çok rahat 180 hp verebilir. Motorda kullanılan parçaların kalitesine bağlı olarak daha yüksek güçler de elde etmek mümkündür.

Hatırlarsanız honda yıllaaar önce atmosferik 1.6 motordan 160 hp çıkarmıştır. O araçlar hala tarfikte cayır cayır dolaşıyor. Atmosferikden bu tür bir güç alınıyorsa 1.6 dan 180 hp alınması o kadar güç değil. Çevrede 1.6 olup sonradan turbo uygulaması ile rahatça 150 hp alan araçlar var ki onları mühendisler fabrika çıkışı değil sanayideki ustalar turboluyor.

Eğer bu araç VW grubundaki gibi 1.4 hacminde 160hp olsa haklısınız derdim.

Tüm bunların yanında bu araçlar sizlerin düşündüğü gibi en son limitinde üretilmiyor. Benzin tasarrufu, egsoz emisyonu vb nedenlerle her motorda kullanışabilir ekstra güç saklıdır. Önemli olan bunu motoru aşıdırıp yormadan çok fazla ekstra yük bindirmeden ortaya çıkarmaktır.

Re-map il bunlar ortaya çıkarılıyor. Uygulamayı yapan kişi ve firmaya daha önce yaptırdığım uygulamada en ufak sorun çıkmadı. 4 sene boyunca da re-map şekilde kullandım 100bin km devirdim.

Performans konusuna gelirsek 0-100 ölçümünün 432 hp ve özellikle de 64nm ile çok değişeceğine eminim. Zaten herşey 0-100 değil ki. Ara hızlanmalar yokuş tırmanmalar 1.3 turbo araçta bile inanılmaz değişti ise, benzinli ve 1.6 turbo da neler olabileceğini düşünemiyorum bile.

Tüm bunlara rağmen hiç sorun çıkmaz diyemem. sonuçta fabrikadan aldığımız 0 araçlar da dahi çeşitli problemler çıkabiliyor.

Ama forumda genelde beklenen bir uygulamaydı bu. Hava filtresi egzost vb şeylerle uğraşmaktanse her zaman re-map derim

Yorum

rakamlar güzel.. yakıt tüketimi ne olur acaba?

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

basmazsanız az yakar
                  2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                  [center]

Yorum

Basınca yakıyorsa remap yaptırmaya hiç gerek yok o zaman.

Yorum

ne kadar ekmek o kadar köfte
                      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                      [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Emrah ÖZÇELİK
                        Basınca yakıyorsa remap yaptırmaya hiç gerek yok o zaman.
                        aynen walla güç yükselsin diye yazılım yüklenicek fakat basmayacak sürücü ne anladık bu işten huh
                        [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

Herkes ''Arabamın performansı artsın da ne yakarsa yaksın'' mantığıyla hareket etmeyebilir. Chip Tuning(Remap) yapanlar yapılan uygulamanın yakıt tasarrufu sağladığından da bahsettikleri için yurdum insanı ''Arabama nasıl daha az yaktırabilirim'' diye gaza daha az basabilir. Her halukârda güzel yurdumun güzel insanları haklı.

Remap 1.6T'ler için şahsi fikrim; 225 hp/300 Nm'lik bir artış en ideal değerler olacaktır.

Yorum

Güzel haber. Peki yeri nerde acaba arkadaşınızın?

edit: Biraz araştırdım Ankaradaymış. Peki fiyatı nedir uygulamanın?

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

Öncelikle yakıttan bahsedeyim, tork artışı daha az vites değişimi = daha az tüketim

Ben astra da orjinalken yakmasın diye kasıp 90'ı geçmeden kullanırken ortalama 5,2lt yakıyor ve bir depo ile 700-750 km gidiyordu. Chip den sonra hiç kasmadım yeri geldi 120-140 yaptım, buna rağmen tüketim 5,2lt bir depo menzili de 850-900km oldu.

Tabii benim aacım perf lo diye sürekli atak kullanırsanız yakıt artacaktır.

Fiyat olarak da 850TL

Yorum

İşleniyor...
                              X