Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Superchips Hakkında Yorumlarınız

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11 View Post

2.0 T 220 HP bu motorlarda da 180 lik gibi kol kırma Vs sorunlar var mı remaps sitesinde baktım 295hp 450 tork yazıyor daha önce yaptıran bir tane 2.0 t benzinli var ama bizim forumda mıdır bilemeyeceğim birde bu chip işinde kullanım amacı ve şekli mi önemli örneğin hep dip gaz değilde ara hızlanmalarda sollamalaeda kullanmak için veya yakıt tasarrufu kısmen de olsa sağlamak amacıyla kullanmak maksadıyla yaptırmanın zararı olabilir mi km yüksekliği olumsuzluk açısından önemli mi Bilginiz var mı
    - km'nin yüksekliği önemli, sonuçta çok kullanılmış veya yıpranmış motor daha kolay arıza çıkarır
    - yazılım çoğu arabada standart kullanımda yakıt tasarrufu, performanslı kullanımda da ortalamada 1 litre kadar daha fazla yakıt ve daha fazla güç sağlar.
    - kullanım tarzı nasıl olursa olsun yazılımlı araba saatli bombadır, kimse birşey olmayacağının garantisini veremez ve olacak olanın da ne zaman olacağı bilinmez, 1.6T'de forumda örneği çokça var. yazılım yaptıran kullanıcılar bu riski göze alarak yaptırıyor.
    - 2.0T çok fazla bulunan bir motor olmadığı için birşey demek zor. Benim bildiğim 2 tane var, biri Şafak abinin arabasıydı, ilk yazılımı yapan kişi 300küsür hp aldık diye biraz atıp tutmuştu ama aslında öyle olmadığı görüldü ama araba güzel yürüyordu. Şafak abi sattıktan sorun çıkardı mı bilmiyorum. Diğeri de Sadettin 50 abinin 2.0T'ye Superchips yapmıştık, onda da sorun yoktu diye biliyorum ama kendisinin yorum yapması daha sağlıklı olur.

2.0T'nin yazılıma karşı nasıl olduğunu yabancı forumlardan araştırmak lazım, ülkemizde çok fazla yok.
    InsigniaTEAM

Yorum

Geçen gün videolarını izledim. 170 Hp lik Bi 520i yi güyaaaaa 250 Hp yaptılar Bi yazılımla
      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55 View Post
        Geçen gün videolarını izledim. 170 Hp lik Bi 520i yi güyaaaaa 250 Hp yaptılar Bi yazılımla
        O video bende izledim reklam kokan hareketlerdi ancak dedikleri gibi her defasında ing yazılım mail ile gönderiliyorsa ona göre yapılıyorsa iyi gibi 2.0 t için süperchip 260 hp ve 420 tork olabileceğini söylüyor remaps ise 295 hp 430 tork bu denli fark neden oluyor bence süperchip risk almıyor veya remaps sadece overboost yapıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

- km'nin yüksekliği önemli, sonuçta çok kullanılmış veya yıpranmış motor daha kolay arıza çıkarır
          - yazılım çoğu arabada standart kullanımda yakıt tasarrufu, performanslı kullanımda da ortalamada 1 litre kadar daha fazla yakıt ve daha fazla güç sağlar.
          - kullanım tarzı nasıl olursa olsun yazılımlı araba saatli bombadır, kimse birşey olmayacağının garantisini veremez ve olacak olanın da ne zaman olacağı bilinmez, 1.6T'de forumda örneği çokça var. yazılım yaptıran kullanıcılar bu riski göze alarak yaptırıyor.
          - 2.0T çok fazla bulunan bir motor olmadığı için birşey demek zor. Benim bildiğim 2 tane var, biri Şafak abinin arabasıydı, ilk yazılımı yapan kişi 300küsür hp aldık diye biraz atıp tutmuştu ama aslında öyle olmadığı görüldü ama araba güzel yürüyordu. Şafak abi sattıktan sorun çıkardı mı bilmiyorum. Diğeri de Sadettin 50 abinin 2.0T'ye Superchips yapmıştık, onda da sorun yoktu diye biliyorum ama kendisinin yorum yapması daha sağlıklı olur.

2.0T'nin yazılıma karşı nasıl olduğunu yabancı forumlardan araştırmak lazım, ülkemizde çok fazla yok.
          Yabancı sitelere biraz bakmak lazım evet km olayı beni de biraz korkutuyor ama 2.0 olması dayanıklılık açısından sanırım 1.6 dan daha sağlıklı olabilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55 View Post
            Videoyu izlemedim ama neden güya? olmayacak birşey değil ki, 136'lık 316i'de oynayarak 200hplerin üzerini rahatça görüyor. Araba kronik sorunlu orası ayrı bişey

yada 120hplik A4 1.8TFSI 200hp üzerini görebiliyor
            InsigniaTEAM

Yorum

Mesajım nedense örselenmiş ama tekrar yazayım. Bu markanın sahibi ısrarla sorun yapar mı garanti veriliyor mu sorularını es geçti..
              Çağrı Bi yazılımla belki 500 Hp bile yaparlar. Ama kaç km motor sağlam kalır önemli olan bence bu
              F30 Sport+

Yorum

Onun cevabı da kısmen videoda varmış, şimdi izledim videoyu.
                Superchips dünya çapında iş yapıyor, Insignia 1.6T'ye yazılım yapmamasının sebebi bu sorun olayından kaynaklanıyor zaten.
                Ne kadar çok hp alırsan motor ömrü o kadar kısalır diye birşey yok, alacağın güç motorun verimine göre değişir. Kapasitesinin yüzde doksanıyla çalışan motordan yazılımla 20hp alabiliyorken, misal yüzde altmışıyla çalışan motordan çok abartılı güçler almak normal birşey.
                Custom yazılımlı araba kol çıkardığında geçmiş olsun ama Superchips yaptırdım arabama şöyle böyle oldu diyen duymadım.
                Ben custom yazılımı çok tutmuyorum, kullandığım arabalarla ilgili de hep söyledim, dengesiz devir dağılımı ve her an sorun olabilecek riski beni rahatsız ediyor.
                Ali abinin OPC'ye yaptığı gibi dibine kadar modifiye edersen yada 600 küsür hp'lik bir golf 6 R var onun gibi bir araba yaparsan amenna ama arızasıyla sorunuyla uğraşmayım diyen, bakımdan bakıma servise giden kullanıcı için markalı yazılım şart.
                Superchips, ABT, APR vs. markalar, hatta 90lı yıllarda Irmscher Opel için chip yapıyordu, bence bu seçenekler pahalı ama tercih edilmesi gereken seçenekler.

Sorun çıkarmayla ilgili de benim düşüncem, artık arabalar şans işi, bayiden çıkar çıkmaz bile arıza yapabiliyor bunun olmayacağını kendi markası bile garanti edemiyor. Her arabanın motoru aynı km'ye kadar dayanıklı değil, kullanım tarzından dolayı 50.000 km'de bitecek motora 49.000km'de dünyanın en iyi en sorunsuz yazılımını da yüklesen 1000 km sonra patlak verecektir. Buna yazılım yaptımda ondan oldu diye düşünürsün ama belki yapmasan da olacaktı.

Herkesin kendi mantığına göre kendi tercihi, ben sadece bildiğimi söylerim, illa şurada yaptır demem

https://www.youtube.com/watch?v=ElJ-z3hYz7s

InsigniaTEAM

Yorum

cagri yazılım hevesimi deştin yaw. 1.6T elimizi kolumuzu bağladı, Şöyle 200-210 hp yapsak alt devir cansızlığı gitse ne güzel olurdu ama btg yapmıyor

Yorum

Opel araçların tamamında alt devir cansızlığı var.Opc buna dahil.

Yorum

REMAPS de 160 hp yi 200 hp tork da 420 oluyor , yaptıran var mı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sadettin 50 View Post
                        Opel araçların tamamında alt devir cansızlığı var.Opc buna dahil.
                        SIDI motorda yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

SIDI motorda yok.
                          SIDI sanki dizel motor gibi, manuel viteste gaz vermeden bile yürüyüp gidiyor araba
                          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

SIDI sanki dizel motor gibi, manuel viteste gaz vermeden bile yürüyüp gidiyor araba
                            Aynen öyle hocam; hatta üst devirleri de dizel gibi; alt devirlerden daha cansız. Ben çok seviyorum bu motoru.

Yorum

"Ben çok seviyorum bu motoru." ndan sonrasını yazamadan göndermişim; bu motoru çok seviyorum çünkü sürekli düşük devirde, elektrikli araç gibi yürüyor.Sıfır motor sesi, düşük tüketim...

Yorum

1.6T 180'lik canavarı seviyorum ben de Hele ki sport modda anlatılmaz yaşanır diyeyim

Yorum

İşleniyor...
                                X