Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kutu İçi Performans Hava Filtresi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Kutu İçi Performans Hava Filtresi?

Evet en iyisi chip beklemek.Hala güvenilir chip çıkmadı.Kutu içini atmosferiğe takıp performans beklemek olmaz tabi ama aşırı beslemede daha fazla hava çektiği için belki bir nebze katkısı olabilir diye düşünmüştüm.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

remap daha iyidir ülkemizde bu isi yapan çok iyi insanlar var suanda ECU ya girebiliyorlar hem daha sağlıklı olur Superchips gibi markalardan sahsi düsüncem budur

Yorum

Ben Astra'mda superchips yerine dediğin gibi re-map yapan arkadışımın uygulamasını tercih etmiştim. Hem daha fazla güç aldık hem de hiç sorun çıkmadı. Ama aynı arkadaşım henüz Insignia için bişiler yapamadı.

Bakakoım hangisi önce çıkarsa ona yaptıracağım, tabii superchips in maliyeti ne olur onu da dikkate almak lazım

Yorum

Merhabalar.

KN için benim arabaya uyan filtre 33-2962 doğru mudur sizcede? Forumda kullanan var mı ?

'11 Symbol Dci, '08 Passat Comfortline

Yorum

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...OU%3AUS%3A1123
            budur....ben kullanıyorum.

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viperking
              Ben Astra'mda superchips yerine dediğin gibi re-map yapan arkadışımın uygulamasını tercih etmiştim. Hem daha fazla güç aldık hem de hiç sorun çıkmadı. Ama aynı arkadaşım henüz Insignia için bişiler yapamadı.

Bakakoım hangisi önce çıkarsa ona yaptıracağım, tabii superchips in maliyeti ne olur onu da dikkate almak lazım
              benim arkadaşım insigniaya yazılım atıyor adı barboros ps çhıp tunnıng sitemizdeki çoğu arkadaşada yaptı benim aracımda 70 mm düz krom egzoz 2 adet açıp kapatılabilen performans egzozu, daha büyük intercoler stage 3 yazılım var.. egzoz sistemi ve intercolerı değiştirmeden önce 234 bg ölçmüştük şuan ölçtürmedim kışın ölçtürücem 250 bg lerde olduğunu tahmin ediyorum süper çhips bu araca bir şey yapamaz boşuna beklemeyin omp den yazılım atılamıyor beyin sökülüpte atılıyor

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Bugün gittigidiyordan kargo dahil 160 liraya KN siparişini verdim, ebaydan da alsam shiipng dahil 130 -140 lira civarına geliyordu, en azından sorunlu çıksa iade etme şansım var.

Yorum

1.6 t motorlar için kutu içi filtrenin ne gibi faydası olur, ses? performans?

Yorum

Şu ana kadar kullandığım çoğu arabaya kutu içi filtre taktım, insignia ya etkilerini kullanan arkadaşlar varsa mutlaka bilir.Ama kutu içi filtreler ses çıkarmaz, performansta % 3 - % 5 etkir,aynı şekilde tabiiki basmazsanız araçta % 5 civarı yakıt tassarufu sağlar, kutu içi hava filtresi taktığım her arabamda % 5 civarı yakıt tassarrufu sağladığım tecrübeyle sabittir. Açıkçası benim filtreyi satın alma amacımda yakıt tasarrufu sağlamak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: airikarus

Şu ana kadar kullandığım çoğu arabaya kutu içi filtre taktım, insignia ya etkilerini kullanan arkadaşlar varsa mutlaka bilir.Ama kutu içi filtreler ses çıkarmaz, performansta % 3 - % 5 etkir,aynı şekilde tabiiki basmazsanız araçta % 5 civarı yakıt tassarufu sağlar, kutu içi hava filtresi taktığım her arabamda % 5 civarı yakıt tassarrufu sağladığım tecrübeyle sabittir. Açıkçası benim filtreyi satın alma amacımda yakıt tasarrufu sağlamak.

teşekkürler bilgi için...

Yorum

araca chip yaptırmadan kn hava filitresinin bir faydası olmaz nedeni suanda bulunan filitresi o arabanın gücüne en uygun filitredir ama siz aracınızın motoruna bir tunning yaptıysanız ozaman fazla havaya ihtiyacı vardır ozaman bir faydası olur hava filitresinin
                        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Seste bir değişiklik olmadığına eminsiniz dimi arkadaşlar?

Yorum

çok az var

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

kutu içi filtre hiç bir şekilde araca ekstra güç vermez kaldıki açık hava filtreside verse verse 1.2 bg den fazlasını vermez oda iyi bir şekilde soğuk hava alıcak şekilde ayarlama yapılırsa direk takarsan sıcak hava çekiceğinden tam tersi torkun düşer sıcak hava çektiğinden ,, yakıtada katkısının olucagını hiç düşünmüyorum kullanılan malzeme koton sadece biraz daha geçirken havayı okadar orjinalide kağıt kullan at diye tasarlanmış yakıta katkısı olsaydı üreticilerin ilk tercihi bunu koymak olurdu

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Üreticilerin ilk tercihi neden bu olsun ki? Değiştirilebilen filtre varken ve yedek parça olarak satabilecelerken hangi sebeple olursa olsun değişmeyecek bir ürünü tabiiki tercih etmezler,tamamen duygusal ihihi

İnsigniayı bilmem ama kutu içi hava filtresinin %5 civarı yakıt tasarrufu sağladığı eski arabalarımdaki tecrübelerimle sabittir.

Yorum

İşleniyor...
                                X