Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Chip almak isteyen arkadaşlar buraya

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Chip almak isteyen arkadaşlar buraya

Arkadaşlar herkese mrb... Foruma yeni katıldım ve Chip almak isteyen arkdaşlara yardımcı olmak istedim... Tavsiye üzerine racechip markasını tercih ettim, 2 modeli var 1.si klasik 2. pro, Pro olanla daha çok güç elde ediyosunuz... Ben pro olanı satın aldım ancak 229 euro olduğu için gümrüğe takıldı (Biliyorsunuz yurtdışından alışverişlerde 150 euro sınırı var) klasik olanı alsaydım direk adresime gelicekti... Site alışveriş için güvenli ancak paypal hesabı açmanız gerekiyor kredi kartıyla almak için... Ben fethiyede oturuyorum ve siparişimi verdikten sonra ticari amaçlı istanbula gitmiştim... orada olmasaydım gümrükten ürünümü alamıycaktım... atatürk havalimanına gittim orada a1 kapısının yanındaki ups ofisine gittim,oradan bi belge aldım ve beni havalimanındaki gümrüğe yolladılar. zaten orada bu işleri yapan komisyoncular var hemen kapıyolar seni... aracın ruhsat ını faksla istediler hallettik. işlemleri tamamladım. komisyoncuya 50 lira gümrüğe 200 lira verdik... bana ürünümü zeytinburnundaki ups binasından almamı söylediler... Oraya gittim ve muayene memurlarını baya bekledik... neyse 50 lira da oraya bayıldık... 300 liram gitti. yine de tr deki fiyatlardan daha ucuza geldi.... Neyse adresi vereyim inceleyin ama gümrükle uğraşmak istemiyorsanız klasik olanı tercih edin ve siteden alışveriş yaparken asla alıcı adı veya adres veririken ticari bir unvan kullanmayın yoksa size ürünü satmak için ithal ediyo muamelesi yapıyorlar gümrükte...
    http://www.racechip.de/
    http://www.racechip.de/chiptuning/Opel-GM-37-h.html

Ynt: Chip almak isteyen arkadaşlar buraya

welcome

Ürünü taktırdınızmı Performans ve yakıt bilgisi verebilirmisiniz.

Birde kendinizi tanıtırmısınız
    http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Keşke sizi öncelikle üyeler bölümünde tanıyabilseydik,

Öncelikle bu paylaşım için teşekkürler ancak :

Bunlar chip değil tuning-box. bir port yardımı ile takılıyor ve Ecu ya gelip-giden sinyalleri
      değiştiriyor.

Chip de ise ECU içerisindeki yazılım tamamen değiştiriliyor. Kısaca bir mapping işlemi var.

BOx da perf etkileyecek parametrelerin sadece bazıları ile oynayabiliorsunuz. Genel çalışma prensibi olarak da ya havayı ya da yakıtı fazla verecek şekilde ECU yu kandırmak. Bu nedenle çok fazla güçler almanız pek mümkün değil. Linkteki güçler box için bana oldukça abartılı geldi ancak motor hacminin belki etkisi vardır. BOx'ın uzun vadade zaraları olacağını düşünüyorum, çünkü ECU'yu aldatmaya yönelik çalışıyor.

Oysa chip de aracınızın teknik altyapısına uygun birçok parametre ile oynama şansınız var ve bu yazılıı direkt ECU ya yüklüyorsunuz. Kısace aracanızın yazılımı fabrika çıkışı gibi oluyor. Bu nedenle uzun vadede sorun çıkarma olasılığı çok ama çok az. Tabii abartıp aracın kaldıramayacağı kadar yük bindirirseniz o başka.

Asta'mda uzun süre chip kullanmış biri olarak kesinlikle box yerine chip tavsiye ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Black
        Arkadaşlar herkese mrb... Foruma yeni katıldım ve Chip almak isteyen arkdaşlara yardımcı olmak istedim... Tavsiye üzerine racechip markasını tercih ettim, 2 modeli var 1.si klasik 2. pro, Pro olanla daha çok güç elde ediyosunuz... Ben pro olanı satın aldım ancak 229 euro olduğu için gümrüğe takıldı (Biliyorsunuz yurtdışından alışverişlerde 150 euro sınırı var) klasik olanı alsaydım direk adresime gelicekti... Site alışveriş için güvenli ancak paypal hesabı açmanız gerekiyor kredi kartıyla almak için... Ben fethiyede oturuyorum ve siparişimi verdikten sonra ticari amaçlı istanbula gitmiştim... orada olmasaydım gümrükten ürünümü alamıycaktım... atatürk havalimanına gittim orada a1 kapısının yanındaki ups ofisine gittim,oradan bi belge aldım ve beni havalimanındaki gümrüğe yolladılar. zaten orada bu işleri yapan komisyoncular var hemen kapıyolar seni... aracın ruhsat ını faksla istediler hallettik. işlemleri tamamladım. komisyoncuya 50 lira gümrüğe 200 lira verdik... bana ürünümü zeytinburnundaki ups binasından almamı söylediler... Oraya gittim ve muayene memurlarını baya bekledik... neyse 50 lira da oraya bayıldık... 300 liram gitti. yine de tr deki fiyatlardan daha ucuza geldi.... Neyse adresi vereyim inceleyin ama gümrükle uğraşmak istemiyorsanız klasik olanı tercih edin ve siteden alışveriş yaparken asla alıcı adı veya adres veririken ticari bir unvan kullanmayın yoksa size ürünü satmak için ithal ediyo muamelesi yapıyorlar gümrükte...
        http://www.racechip.de/
        http://www.racechip.de/chiptuning/Opel-GM-37-h.html

Keşke Bayram zamanına denk getirseydiniz. Bayramlarda limit yükseliyor.
        Sanırım 400 eur civarı oluyor. Chipi taktınız mı? Sonuçlar nasıl?
        2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Bu arada siteyi inceledim. Klasik olanı bile 329 eur gözüküyor. Siz pro olanını 229 eur nasıl aldınız?
          2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Dizel için olan pro 229 euro benzinli için 329
            Orjinal yazı sahibi: turquaz72
            Bu arada siteyi inceledim. Klasik olanı bile 329 eur gözüküyor. Siz pro olanını 229 eur nasıl aldınız?

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
            17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
            35GB5825  A Rh+

Yorum

Performans açısından sormuşsunuz ya arkadaşın avatarında 2.0 CDTI 211 Bg görünüyo
              Eğer doğruysa kulağa hoş geliyo. 160-211 ciddi bir fark.
              Ancak bende box tan bu derece güç alınacağına pek inanmıyorum. Chip kesinlikle daha etkikili olacaktır kanaatindeyim.
              PErformans ve yakıt açısından farkları bize bildirirseniz çok seviniriz.
              Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

+ dyno verisi olursa daha iyi olur.
                InsigniaTEAM

Yorum

arkadaşlar; daha önce megane 2 im vardı. yazılım yani chip denen olayı yüklettim... aracımın 2. gün turbosun patladı ve 3500 tl ye yetkili servisde turbo taktırdım... o yüzden box tercihettim... aslında yükleyen arkdaşın bu işten anlamamasıyla alakalı olduğunuda düşünüyorum... Aracım şuan da mükemmel bir sürüş keyfi yaşatıyor bana... kalkışlarda filan çok çok fark etti... yarın muglaya 30000 bakımına götürcem döndüğümde vaktim olursa fotoda çekip paylaşırım... şunu da anlatayım; pro da ayarlar var bu ayarlar sayesinde gücü kısıp artırmak mümkün... ben ayarını b-7 olarak sabitledim en ideali böyle oldu... bi kaçgün önce az daha motoru elimize alıyoduk ayarı fazla açmışız arıza lambası yaktı... sonra eski haline getirdim ve sorunlar ortadan kaltı... neyse ben tavsiye ederim alacak arkadaşlara

Yorum

Arkadaşlar lütfen saygısızlık olarak görmeyin, şimdiye kadar bindiğim araçlarda yakıt hesabı yapmadım... o yüzden box'ı taktıktan sonra ne kadar fark etti bunu bilmiyorum; ancak araçın çekiş gücü arttığı için gaza da fazla dokununca çok yakıyor... Aracı box'ı takmadan önceki gibi kullanırsanız yakıtta %10 gibi bir düşüş olacağı söyleniyor...

Yorum

takmayı düşünen arkadaşlar aman dikkat anlaşılan riskli bir işlem.Turboyu elimize almayalım.
                      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Hayırlı olsun umarım bir sorun çıkarmaz ama ne olursa olsun en iyisi orijinalidir şahsi görüşüm
                        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Yukarıda bahstmeye çalıştığım olay bu işte. Şimdi kime gitseniz ben re-map yapıyorum diyor. Bildikleri 3-5 şeyle yeni yazılım yapıp sonra arabalarınızın canını okuyorlar.

Bu tür olaylarda ucuza kaçmayıp, tanınan bilinen markaları tercih etmekte fayda var.

İkinci bir noka ise taktıran arkadaş box da da problem yaşamış, box ın anlattığım sebeğlerden uzun vadede sorun çıkarması daha yüksek bir ihtimal. Ayrıca servis motoru açtığında box'ı görecek ve istediği takdirde aracı garantiden çıkarabilir. Tabii siz her servise giderken söküp sonra takarım diyorsanız o ayrı. Chip de ise servisin yazılım değişimini anlaması imkansız.

Ben Astra mı aldıktan 6 ay sonra direkt chip yaptırmıştım. 90hp 200nm olan vrilerim 120hp ve 240nm olmuştu. Yakıta gelince stock ken bir depo 750km görüyoedu ki 90 ı çok geçmiyordum ama chip le gerektiğinde 120-140 giderek bir depo ile 850km gördüm, tasarruflu kullanımda ise 900km ki bunlar şehir içi verileri idi. O sırada box takan birçok kişi de benim aracı gördükten sonra chip e dndüler.

Neyse uzun lafın kısası güvenilir marka, tecrübe ve garanti koşullarını iyice araştırıp sonra bu işe girmekte fayda var. Chip den bu kadar fayda görmüş biri olarak ben Insignia ya hala güvenli bir yazılım bulamadığım için chip olayına girmedim.

Yorum

superchips' in bluefin uygulaması var. OBD portundan bağlayarak modifiye yazılımı atıyorsunuz usb gibi. İstenildiğinde de orjinale geri dönüyor. En güzeli de bu işlemleri kendiniz yapıyorsunuz. Servise ihtiyaç yok. Sitesinde astra 1.6 t için ürün var fakat insignia için hala gözükmüyor. Eğer insignia için bir çözüm üretirlerse (fırsat bulduğumda firmaya mail atacağım, dönüş ypatıklarında da bilgilendiririm) tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Yorum

Eskiden unichip vardı, bu bahsettiğin de ona benziyor. Gerçi unichip deki map'i eğer bilgin varsa kendin de değiştirebiliyordun. Neyse bu superchips olayı iyiymiş, bekliyoruz haberleri

Yorum

İşleniyor...
                              X