Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tavsiye Üzerine Garanti Süresi Uzatımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tavsiye Üzerine Garanti Süresi Uzatımı

Zaman Çok Çabuk Geçiyor. Aracımın Anahtarını Satış Mümessili Bayandan Teslim Alışım ve Direksiyon Başına İlk Geçişim Daha Dün Gibi... Mayıs 1 de Trafiğe Çıkalı 18 Ay Olacak ve Km 19 Bin Küsür Oldu. Pek Şikayetçi Olmama Rağmen Garantiden Değişen 1-2 Parçası, Rutin Bakım Harici Genelde Parça Fiyatlarının Çok Pahalı Olması ve Servis Müdürünün de Tavsiyesi Beni Garanti Uzatımı Fikrine Yöneltmişti Son 1 Aydır. Bu Gün İşlemi 4 Yıl Olacak Şekilde Tamamladım. Paylaşıyorum Çünkü Tüm Arkadaşlara, Özellikle Yeni Araç Alacaklara Önemle Tavsiye Ederim. İlk Üç Ay İçinde 5 bin Km. Aşılmadan Yaptırılırsa Çok Daha Ekonomik Bedeller Çıkıyor Ortaya. Ayrıca, Allah Sattırmasın Ama Normal Garanti Bitimi Sonrası Araç Satılmak İstenirse Diğer Satılık Akranları Arasından Sıyrılıverecek ve Bu Bedeli Çıkaracaktır Diye Düşünüyorum Henüz Garantisinin Bitmemiş Olmasından Dolayı.
    Keyifli Sürüşler.

Ynt: TAVSİYE ÜZERİNE GARANTİ SÜRESİ UZATIMI

Normal garanti süresi bittikten sonra tüm arızalar kullanıcı hatası oluyor ; bilginiz vardr umarım Bunun da nedeni ile bu uzatma sigortasını opel değil ; tıpkı kasko şirketleri gibi bu işe el atmış şirketler yapıyor.İsmini veremeyeceğim bir satış danışmanı bu işe vereceğim para ile benzin almamı önermişti
    Sabit bir dayanağım yok bu konuda ama umarım duyumlarım doğru değildir.
    1.4 140 hp

Yorum

Hayırlı olsun;

Uzatmayı Servisin Kendisimi Garanti veriyor Yoksa GM mi ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İnternet sitesinde garanti uzatmanın ilk yıl yada 5000km icinde mümkün olduğu yazıyor

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Hayırlı olsun;

Uzatmayı Servisin Kendisimi Garanti veriyor Yoksa GM mi ?
          Valla Bi Tane Kitapçık Verdiler Henüz İncelemedim, Attım Torpidoya Diğerlerinin Yanına Duruyor. Bu, Arabayı İlk Alırken Verdikleri Kitapçıklara Benziyor. İçine Yazdılar Bir Sürü Şeyler ve Kitapçık Matbu Gibi Geldi Bana Üzerinde Neskar Diye Yazmıyor. Yarın Bakar İncelerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
            İnternet sitesinde garanti uzatmanın ilk yıl yada 5000km icinde mümkün olduğu yazıyor
            Himm, Böyle Bir Şey Varsa Ben Bilmiyorum. Onun İçin Kimseyi Yanlış Yönlendirmek İstemem. Ancak Bursada 2 Tane Bayi Var Ve İkisinden de Aldığım Yorum Şu Şekildeydi;

Araç İlk Alındıktan Sonraki Üç Ay içinde 5000 Km. yi Geçmemiş Olmak Şartı İle Garanti Süresi Uzatımı Daha Düşük Bedelle Yapılabiliyor. Ancak Bu Şartların Birinden Birinin Dışına Çıkılırsa O Zaman Trafiğe Çıkışından İtibaren 18 Ay İçinde Ve 30.000 Km yi Geçmemiş Olma Şartı İle Daha Fazla Bir Bedelle Yapılabiliyor. Ben İkinci Şık Dahilinde Yaptırttım. Eğer Bu Konuda Bir Yanlışlık Olduğunu Düşünen Arkadaşımız Olursa PM den Her İki Serviste de Bu Konu İle İlgili Bana Yardımcı Olan Bayan Arkadaşların İsimlerini Verebilirim.

Belki O da Başka Bir Şart Olabilir Ama Benim Aracım Nasıl Olsa Buna Uymadığı İçin Bana Belirtmemiş Olabilirler. Yani En Fazla 2 Yıl Sonra Olabilir Ama 5000 Km. yi Geçmemek Kaydı İle... (Tabi Bu Benim Şimdiki Yorumum. Bir Bilgiye Dayalı Değil.)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tolgabato
              Normal garanti süresi bittikten sonra tüm arızalar kullanıcı hatası oluyor ; bilginiz vardr umarım Bunun da nedeni ile bu uzatma sigortasını opel değil ; tıpkı kasko şirketleri gibi bu işe el atmış şirketler yapıyor.İsmini veremeyeceğim bir satış danışmanı bu işe vereceğim para ile benzin almamı önermişti
              Sabit bir dayanağım yok bu konuda ama umarım duyumlarım doğru değildir.
              Valla Öyleyse Daha İyi, Bana İş Çıkar.... + 2 Yıl Süre Uzatımı İçin Hazırlanmış Olan Kapsam İçi ve Dışı Şartları Tek Tek Okuduk İlgilenen Bayan Arkadaşla. Benim İçin Önemli Olan Parçalar Kapsam Dahilinde. Ancak Sinir Bozucu Olan Konu, Erimiş Sübapların Kapsam Dışında Olmasıydı. Bir de Şuna Güldüm İçimden: Aktarma Organlarında Bir Sıkıntı Olursa Değiştiriyor (Şaft vs.) Ama Körüklerini Değiştirmiyor. Şartları Okurken Bayan Arkadaşın Mekaniğe Pek Hakim Olmadığını Hissetim ve Tam; "Körükleri Değiştirmiyormusunuz? Bu Çok Önemli Bi Parça Vaz mı Geçsem Acaba???" Diyecektim ki İçeri Servis Müdürü Girdi İle Telefonda Görüşme Yaptık ve Konu Değişti

Yorum

Düzeltme;
                Son Cümle: "Diyecektim ki İçeri Servis Müdürü Girdi ve Diğer Servis İle Telefonda Görüşme Yaptık ve Konu Değişti "

Yorum

elekronik aksamlar kapsam dahilinde mi acaba ? malumunuz aracta bir cok sensör var ve hiçbiri sarf malzemesi değil bugün servisi yeniden aradım bu konu üzerine ; pek sıcak bakmıyorlar.örnek olarak da şunu verdi : bir bayan geçen hafta klima ile ilgili bir sorun yaşamış ek gaanti kapsamina alınmamış , neymiş efendim kullanici hatasiymis klimanin düğmesine basmaktan başka ne yapar ki kullanici nasil bir hata yapilir klimayi acarken ?
                  1.4 140 hp

Yorum

Şimdi Tüm Detaylar Aklımda Değil. Ama İçerik ve İçerik Dışı Olan Konular İçin Hazırlanmış Bir Döküman Vardı Serviste. Ben Okudum ve Tatmin Oldum. Klima Konusunda Hatırladığım Klima Bakımı, Gazı ve Hortumları Kapsam Dışıydı. Ama Diğer Ekipmanlarını Hatırlamıyorum. Konu Açılmışken Daha Önceki Aracımda Yaşamış Olduğum Bir Tecrübe Üzerine Bir Hatırlatma Yapabilirim; Klimanın, Motor Devirli İken Devreye Sokulmasını Önermiyor Klima Üzerinde İhtisas Yapmış Olan Ustalar.

Yorum

Ynt: Tavsiye Üzerine Garanti Süresi Uzatımı

ben 1 yılı 1 hafta sonra doldurucam km 3000 halen

Yorum

Bu garanti uzatmanın ücreti ne kadar acaba?
                        2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Yorum

Ben 2 Yıl Uzattım. 2.300.

Yorum

Teşekkürler, ben de düşünüyorum uzatmayı
                            2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Yorum

Servise Danışıp Şartları Öğrenmeyi Tavsiye Ederim.

Yorum

İşleniyor...
                              X