Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 hararet göstergesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 hararet göstergesi

19:18
    Herkese mrb. 1.4 turbo insignia aracimda son zamanlarda hararet göstergesi 95 e dogru cikip geri 90 a düşüyor.
    Bu bazen oluyor bazen olmuyor.
    4 ay önce devirdaim degismistim.
    Simdide termostattan şüphelenip orjinali ile değistirdim.
    Araç dururken test ettigimizde termostat açiyor fandan sonraki hortum isiniyor. Biraz daha gaz verince fanda açiyor. Tum bunlari yaparken ibre 90 ini geçmiyor. Yani hersey normal.Usta havasini da aldim iyice diyor.
    Ama araba hareket halinde iken ibre ara sira 95 e yaklasip geri 90 na dusuyor. Termostat tan desem normal gibi. Ama bu aralar hava soguk ,bu olay oldugunda kaputu acip baktigimda genelde fan sonrasi hortum soguk oluyor. Usta hava soguk termostat o yuzden acmamistir normal termostat aciyor diyor. Su eksiltme yok aracta. Neden dir bilemedim. Usta normal diyor. Ama önceden olmuyordu. Yardimci olursaniz sevinirim

1.4 t lerde fanın kademeli açıldığını biliyorum.(3 kademe) Muhtemel kademeli olarak çalıştığında 95 in altına çekiyor sıcaklığı. Fan sigortalarını bir kontrol ettirin isterseniz. Devirdaimi de tekrar kontrol ettirin gerekirse.

Yorum

Uzun süredir LPG li 1.4T kullanıyorum, bende böyle bir durum olmuyor. İbre hep 90da sabit duruyor.

Yorum

Bakış açısı gibi birazda karşıdan bakınca 90 hafif soldan bakınca 95 üstüne geçmediği sürece sorun yok

Yorum

İşleniyor...
        X