Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bakım Sonrası Zincir Sesi Artması...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bakım Sonrası Zincir Sesi Artması...

Cümleten merhaba dostlar...

Bir sorunum var ama , cevabı burada bulamadım... benzer konuda forum sayfası açanda var direk mesaj da attım arkadaşlardan dönüşte olmadı, onun için buraya yeni konuyu açıyorum...

2016 1.6 dizel Cosmo aracıma 88,000de , serviste kullanılan yağdan daha iyi olsun diye bakımı zöel servise yaptırdım, malzemeler ben tedarik ettim,
    Liqui Moly Top Tec 4600 5w30 - 5 litre kullandım, filtre seti yakıt dahil MANN kullandım.

Bakım yaptırmadan önce ilk çalıştırmadaki zincir sesi çok nadir nerdeyse ayda 1 - 2 çıkarken, şimdi hemen hemen her çalışmada resmen 2 saniye hırlıyor araba sonrasında kesiliyor....

Başkasının yanında çalıştırmaya utanır oldum...

Bide sabah ilk çalıştırmada ilk 5 - 10 saniye motor devri düşüp yükseliyor, sonra sabit kalıyor...

Titreşimde arttı gibi geliyor belki ben huylandım iyice....

Ben sesi tam keser, motoru iyice sessizleştirir derken ses fazlalaştı, acaba diyorum yağ mı sahte?? Gaziantep Liqui Moly bayisinden aldım, faturalı.

Çözemedim, açıkçası...
    yorumlarda hep bu yağın zincir sesi azalttığı yönünde idi ama bende tam tersi oldu...

Bir yerde yanlış yapılan işlem var anlamış değilim...

Bilemedim.., daha önce başına gelmiş ve tecrübeli arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum...

Kazasız belasız sürüşler....

Bende son bakimda ayni urunu tercih etmistim. Sahte olmasin diye bayisinden alip doldurttum. Titresim biraz artti sanki ve ilk calistirmada 2 saniye zincir sesi geliyor ama abartili sekilde degil. Acikcasi memnun degilim. Bir sonraki tercihim km dolmasini beklemeden mobil 1 olacak.

Ayrica sizdeki devr dalgalanmasi aracta sallanti olusturuyor mu?

Yorum

Malzeme yada işçilik te problem olmuş olabilir yetkili servise goturdunuzmu ne diyorlar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 5n001 View Post
        Bende son bakimda ayni urunu tercih etmistim. Sahte olmasin diye bayisinden alip doldurttum. Titresim biraz artti sanki ve ilk calistirmada 2 saniye zincir sesi geliyor ama abartili sekilde degil. Acikcasi memnun degilim. Bir sonraki tercihim km dolmasini beklemeden mobil 1 olacak.

Ayrica sizdeki devr dalgalanmasi aracta sallanti olusturuyor mu?
        Rutin harici bir sarsıntı olmuyor.

Bu arada ben 90.000 bakımı yaptırmıştır, siz kaç km bakımında kullandınız?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
          Malzeme yada işçilik te problem olmuş olabilir yetkili servise goturdunuzmu ne diyorlar

Yetkili servise götürmedim, maalesef Mersinde Türkiye'nin en kötü Opel servislerinden biri var diyebilirim...
          Bakım için bilgi almak için 2 kere aramıştım, 1. cevap vermedi servis bölümü 2. de Sekreteryaya numara bıraktım yine de dönen olmadı...

Mersin'de Opel'i Gedizlerden sonra Peugeot Öğütler aldı servisi, resmen üvey evlat muamelesi yapıyorlar Opel'e

Onun içinde yetkili servise bakım yaptırmadım, bu sıkıntım sonrası da görütmedim....

Diyecekleri belli "opellerde kronik bu ilk çalıştırma sesi" zincir değişmesi lazım 10.000 TL

Yorum

Hocam ben en son bakımı yetkili serviste yaptırdım. Klasik GM yağ koydular aynı durum bende de oluştu. Startta 2 sn çok belirgin şekilde zincir sesi geliyor. O yüzden yağla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Biraz araştırdım internette birçok kişi normal olduğunu problem olmadığını söylüyor. Bende normali bu herhalde diye düşünmeye başladım...

Yorum

Ben ilk bakımda kullanılan GM yağdan sonra ilk çalıştırmada gelen zincir sesi ile karşılaştım araç daha 8-10 bin civarıydı. 2. bakımda Motul'e geçtiğimde ilk çalıştırmada gelen zincir sesi kesildi ve nazar değmesin hala o ses yok. O yüzden Motul'e devam ediyorum bakımlarda.
              Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Bende benzinli aracım için Liqui Moly kullanıyorum. Lakin GM den Liqui ye dönmeden önce engine flush işlemini yine Luqui nin kendi ürünü ile yapmıştım.

Genel olarak memnun kaldığım bir markadır. Piyasada malesef mobil ve costrol sahtesi kaynamakta. Luqui henüz taklit etmediler diye biliyorum.

Yorum

İşleniyor...
                X