Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sağ arka kapıdan rüzgar sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sağ arka kapıdan rüzgar sesi

Merhaba arkadaşlar aracım 2014 Insignia sağ arka kapıdan çok rüzgar sesi alıyor ve araçla seyahat zulüm gibi geliyor. Fitillere baktırdım sağlam ne yaptıysam çözülmüyor cam fitillerinede baktırdım onlarda sağlam sizce neden olabilir?

Serviste kapı ayarlarına baktırın. Kapının olması gibi tam yerine oturmuş olup olmadığını kontrol ettirin.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Kapı ayarında yaptırdım düzelmedi

Yorum

Silikon sprey alın bir kutu. Kapı üzerindeki ve araçtaki fitillerin üzerine 20-25cm mesafeden spreyi sıkarak 2 tur gezdirin. Mikrofiber bezle çok hafif üstünden geçerek fitillere yayın. Kapıyı kapatıp tekrar deneyin ses gelecek mi diye.
        @Murat

Yorum

Benim şoför kapımdan rüzgar sesi geliyordu. Silikon sprey uyguladım ve bir miktar azalma oldu ama tam geçmedi. Üzerinden de sanırım 2 yıl geçmiştir. Bu aralar tekrarlatayım bari.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Benim araçta da belirgin olarak sol arka kapıda rüzgar sesi var. Sağda da var ama daha az. Hız 90km/h ve üzerinde hissediliyor. Yetkili ve özel servis, camcılar, kapı ayarı ve kendi çabalarım dahil hiçbir şey sonuç vermedi. Silikon spreyde işe yaramıyor. Yetkili servis kapı fitillerini değişmeyi önerdi ama sesin kesilmesine garanti vermedi. 1,5 yıl önce fitil fiyatı 1 kapı için 750 TL idi ve garanti verilmeyince yaptırmadım. Gittiğim camcılar "Abi BMW de de var." gibi bir açıklama yaptı)
            Kolay kolay pes etmem ama artık bıraktım(

Yorum

Hocam ben sorunu çözdüm hemde beklenmedik bir usta çözdü krom çıta da cam çerçevesinde ufak bir delik var iğne kadar hava oradan giriyormuş krom çıtayı söküp içine silikon sıktım rüzgar sesini kesti

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Saboscdv View Post
                Hocam ben sorunu çözdüm hemde beklenmedik bir usta çözdü krom çıta da cam çerçevesinde ufak bir delik var iğne kadar hava oradan giriyormuş krom çıtayı söküp içine silikon sıktım rüzgar sesini kesti
                Hayırlı olsun. Benim araç cosmo değil edition elagance. Bizde krom çıta yok. Çok dikkatli bakmama rağmen sorunun kaynağına ulaşamadım. Tahminim kronik sorun. Çoğu kimse farketmiyor bence. Bana da bir yolculuk esnasında arkada oturan kuzenim rüzgar olduğunu söylemişti. O tarihten beri yüksek hızda rüzgar sesi kâbusum oldu.

Yorum

Paylaşım için teşekkürler. Aklımızda bulunsun.
                  @Murat

Yorum

Aslında krom çıtalarım matlaşmaya başlamıştı, söküp parlattırmayı düşünüyordum. Sökünce yalıtımı yenilemek iyi fikirmiş.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                    X