Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tirger zincir sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tirger zincir sesi

slm iyi geceler ve iyi ramazanlar dilerim Arkadaşlar aracımı ilk çalıştırmada ve biraz bekledikten sonraki çalıştırmalarda zincir sesi geliyor bir iki saniyelik birşey sonra ses yok bu sesi kesmenin bir yolu var mı zincir değişim fiyatı bilgisi olan bar mı? İlginç rakamlar söyleyenler var ???????? ne yapmalıyım lütfen yardım edin be Kayseri’den yazıyorum burada olan varsa görüşebilirimde

Merhaba, muhtemelen 1.6 CDTI'ın marş sesini söylüyorsunuz. Marş basarken sanki komple bloğu yere indirmişsiniz gibi bir his ve endişe veriyor ama servisin dediğine göre sıkıntı değilmiş, bir süre beklemeden sonra süzülen yağ nedeniyle ilk marşta oluyormuş, sorun teşkil etmiyormuş. bence böyle bir ses olmamalı ama bilemiyorum. Yani zincir değişseniz bile ses yine olacak muhtemelen. Zincir değişimini gerçekten değişmesi gerektiğinde yaptırmanız yeterli. Bu arada kimi servis motoru üzerinde değiştirirken kimisi yarı indiriyor diye biliyorum. Buna göre işçilik ücreti farkedebilir belki.
    InsigniaTEAM

Yorum

Teşekkür ederim dediğiniz gibi iğrenç bir ses arabayı çalıştırırken etrafta kimse olmasın istiyorum sanki traktör çalışıyor gibi bakıyorlar böylesi gösterişli bir arabadan bu ses gelir mi diye bu arada arabam 2015 model 93000 km de dört gün yasaktan dolayı hiç çalıştırmamıştım ondan sonra oldu ve çok canımı sıkıyor bu sesle bu arabaya binmeyi bile istemiyorum arabayı çok severek aldım ama bu olay beni soğutacak nerdeyse????????????

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
        Merhaba, muhtemelen 1.6 CDTI'ın marş sesini söylüyorsunuz. Marş basarken sanki komple bloğu yere indirmişsiniz gibi bir his ve endişe veriyor ama servisin dediğine göre sıkıntı değilmiş, bir süre beklemeden sonra süzülen yağ nedeniyle ilk marşta oluyormuş, sorun teşkil etmiyormuş. bence böyle bir ses olmamalı ama bilemiyorum. Yani zincir değişseniz bile ses yine olacak muhtemelen. Zincir değişimini gerçekten değişmesi gerektiğinde yaptırmanız yeterli. Bu arada kimi servis motoru üzerinde değiştirirken kimisi yarı indiriyor diye biliyorum. Buna göre işçilik ücreti farkedebilir belki.
        Bir de benim şahsi tespitim, o ses araç birkaç gün kullanılmayınca genellikle oluyor. Ancak sesin tamamen kesmese de sesin çıkma sıklığını şöyle azalttım (yani artık bu şekilde 10 çalışmanın 7 sinde değilde 4 ünde oluyor). Frene basmadan kontağı çevirin (start stop a 3-5 saniye elinizi çekmeden basın) motor çalışmadan araç kontakta olacaktır. Ardından tamamen kapatın. Sonra motoru normal çalıştırın, o ses büyük ölçüde (çalıştırmaların bir kısmında) ortadan kalkıyor.

Umarım çok karıştırmadan anlatabilmişimdir.

Yorum

Arkadaşlar bu sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa yazsın lütfen herkes bu sesle mi biniyor arabaya ben arabadan soğuyacağım ve satmayı isteniyorum ama çözümü var mı?

Yorum

Motorun çalışma karakteri diyebiliriz buna. Triger değişimi yapılsa dahi bir zaman sonra ses tekrar ediyor. İlk çalıştırmada triger gergi rulmanlarından dolayı geliyor diye düşünüyorum. Araçtan soğuyacak bir durum yok keyifle binmeye devam edin.

Yorum

Dikkat edin zincir gevsemis olabilir ve epey tuzlu degisimi
              mutlaka gosterin yetkili servise 1.6dizeller sorunlu cunku
              Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Bende bu sesi yapıyordu. Hatta o zaman serviste bu ses normal deyip yeni gelmiş grand sport test aracını çalıştırdılar yanımda ondan da bu ses geldi ki test aracı daha bir kaç bin km de idi. Benim aracımda o sıralar 12 binde filandı. İkinci bakımda motul yağ kullandım ve ses kesildi. 3. Bakımda da motul kullandım. Nazar değdirmeyeyim kendi arabama ama şu an o ses hala yok. Aracım 34 binde şu anda.
                Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Çok teşekkür eserim motul yağ kaç numara kullanıldı bende onu kullanayım

Yorum

Motul 1,6 CDTI 136 Beygir motorlar için 8100 X-CLEAN EFE 5W-30 tavsiye ediyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mert1411 View Post
                      Motul 1,6 CDTI 136 Beygir motorlar için 8100 X-CLEAN EFE 5W-30 tavsiye ediyor.
                      Sadece yağ ile çözülüyorsa bizde deneyelim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fth112 View Post

Sadece yağ ile çözülüyorsa bizde deneyelim
                        ben de çözdü sizi bilemem

Yorum

yağla pek alakalı olduğunu sanmıyorum, şıkır şıkır zincir sesi geliyor araçtan soğuyacak bir durumda yok bence

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erdemhancerr View Post
                            yağla pek alakalı olduğunu sanmıyorum, şıkır şıkır zincir sesi geliyor araçtan soğuyacak bir durumda yok bence
                            Arkadaşlar normal çalışmada ki zincir sesini değil ilk çalıştırmada ki sesi diyorlar.

Yorum

Evet ilk çalıştırmada ki sesi diyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X