Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motor arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motor arızası

2013 model 100.000km'deki aracımda meydana gelen motor arızasını paylaşmak istedim. Tecrübe ya da yorumları olanlar paylaşabilirse sevinirim:

Motorda tekleme nedeniyle aracı özel servise götürdüğümde bir silindirde pistonun eridiği ve zicirin palet kırdığı tesbit edildi. Motorun yenilenmesi (rektifiye) gerektiği söylendi. Orjinal, yan sanayi ya da çıkma, tek ya da komple piston bulunamadı. Bu nedenle aracı yetkili servise götürdüm. Yetkili servide de, parçaların bulumadığı, sipariş verileceği ve sürecin en az 1 ay süreceği bilgisi verildi. Başka bir alternatif olmadığı için, çıkan yüksek maliyete rağmen, bu teklifi kabul etmek zorunda kaldım.

Arızanın kaynağının ne olduğuna dair ne yetkili servisden ne de özel servisden net bir açıklama alamadım.

çok geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede çözülür.

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun

4 piston mu evetse yazılım varmı aracinizda
      Forget pistonlarla donanımsal güçlendirme geçmişte arkadaşlar yapmistilar ve memnun kalmistilar
      Son düzenleme: cagri; 21.02.2020, 21:19.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Sanırım aracınızda SIDI motor var. Benim artı garanti kapsamında pistonlarım değişmişti ama beni 1 ay bekletmemişlerdi, 1 haftada teslim almıştım. Arızanın sebebi pistonların kurumlaşmasıydı. Tekleme yoktu sadece arıza lambası yakmıştı.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
          Öncelikle geçmiş olsun

4 piston mu evetse yazılım varmı aracinizda
          Forvet marka dayanıklı pistonlarla donanımsal güçlendirme geçmişte arkadaşlar yapmistilar ve memnun kalmistilar
          Teşekkürler.

1 pistonda sorun oldu. Yazılım yok sanırım. Ekstra bir değişiklik yapmamıştım motorda.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
            Sanırım aracınızda SIDI motor var. Benim artı garanti kapsamında pistonlarım değişmişti ama beni 1 ay bekletmemişlerdi, 1 haftada teslim almıştım. Arızanın sebebi pistonların kurumlaşmasıydı. Tekleme yoktu sadece arıza lambası yakmıştı.
            Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post
              çok geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede çözülür.
              Teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
              X