Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6 Turbo “Tık” Sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.6 Turbo “Tık” Sesi

Merhabalar herkese,

malum araci yeni aldim ve henuz tam tanimadigim icin kafama takilan bir sorun hakkinda yardiminizi rica ediyorum.

arac 1.6 turbo 2011 model 118bin kmde.
    baski balata volant 500km once degisti ama sorun devam ediyor. Araca ilk gaz verme veya debraja ilk basmada vites gecisleri yaparkende dahil tık diye bir ses geliyor. Guc kesilip tekrar geldiginde sanki bosluk var ve ilk hamlede tekrar oturuyor.

volant vs diye dusundum ama degismesine ragmen durum ayni. Sizce sanziman takozu yada aks lardan kaynaklanabilir mi?

araci henuz tanimadigim icin cok yorum yapamiyorum yasayan yada fikri olanlar yardimci olursa cok sevinirim kafamda rota cikaracagim

Sağ ön taraftan geliyor ise motor kulağıdır. Benim araçta da vardı. Gaza yüklenmelerde araç kalkışta tık diye ses geliyordu. Sağ üst Motor kulağı çıktı.

Yorum

Belki birinin başına gelir vs diye konu havada kalmasın dedim. Aks ve motor kulaklarından suphelendıler baya bir test sürüşü ve araştırmadan sonra akslardan geldiği anlasıldı. İncelemeler sonrası sorunun aks sorunu degıl bılyalara geçen vidaların tam sıkılmadıgından kaynaklandıgı anlasıldı. yani özetle bütün sorun aks vidasının tam sıkılmaması kaynaklı cıktı. Bence cogu aks sorunu olan ılk vıdaları kontrol etsın derım cunku vıda tam sıkılı degılken bıldıgınız aks vurma sesı yapıyordu

Yorum

İşleniyor...
      X