Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 60.000 bakım yağ seçimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 60.000 bakım yağ seçimi

Merhabalar
    2016 model 1.6 CDTI İnsignia aracım için 60.000 bakımında kullanacağım yağda kararsız kaldım. Bir çok insan Motul 8100 X-Clean EFE 5W-30 marka yağı öneriyor. Ben ise forumdan esinlenerek 45.000 bakımında Mobil1 ESP 0W-40 kullanmıştım. 0W-40’dan sonra 5W-30 sorun olur mu?
    Önerilerinizi bekliyorum.

Mobil 1 0w40 dünyanın en iyi yağlarından biri, motul için olumlu yorumlar okumuştum forumda, ama ben hiç kullanmadım.
    Castrol edge 5w30 da en iyi yağlardan biri, İstanbul iklimi için 0w40 yerine tercih edilebilir.

Yorum

Bütün arabalarımda mobil 0w40 kullanırım. Bence viskozite değişmeden devam edin.

Yorum

Garantiden sonraki bakımda direk GM 5W-30’dan geçmiştim Mobil1 0W-40’a. 10 ay oldu motor sesi artık bariz arttı. Liqui Molly’nin sessizliği çok konuşuluyor. 5W-30 yağını deneyen var mı?

Yorum

Ankara opal serviste iki bakımdır shell yağ kullanıyorum. Şimdilik memnunum ama arkadaşların söylediği yağlarda baya iyi olarak değerlendiriyorum.

Yorum

Aynı model aracı kullanıyorum, 30k, 45k ve 60k bakımlarında sırasıyla GM(mecburi, servis ve garanti sebebiyle), Motul 5w30 efe ve "LQMoly 4600 + ceratec" kullandım. Değişimden sonra 8000km' ye geldiğinde ses ve titreşim olarak değerlendirme yaparsak LMQ > EFE > GM diyebiliriz. Özetle "LQM 5w30 4600" öneriyorum kesinlikle.

Yorum

Hatta ek bilgi olarak şunu vereyim; "LQM 4600 + ceratec" kullandıktan sonra rolantideki en düşük yakıt tüketimim 0.3L-0.4L olarak düştü. GM kullanırken hep 0.5L-0.6L idi. Motul da 0.5L-0.4L olarak değişiyordu. Ben bu değişimi LQM yağının diğerlerine göre sürtünmeyi daha fazla azaltması dolayısıyla tüketimin düşmesine bağlıyorum.

Yorum

liquiMoly düşünüyordum,bazı kullanan arkadaşlarla yüz yüze,bazılarıyla telefon aracılığıyla görüştüm.Genel şikayet belli bir km yol yaptıktan sonra motor sesinin bariz artmasıydı. Ardından motul dexos1gen2 ile tanıştık,baktım şikayet edene rastlamadım deneyelim o zaman dedim 14.000km oldu ve hem memnunum hemde motor hala sessiz.

Yorum

İşleniyor...
                X