Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracim neden su eksiltiyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aracim neden su eksiltiyor

Cümleten Hayırlı Sohbetler
    Aracımın Altında Filan Hiçbir Su Damlaması Olmamasına Rağmen. Aşırı Derecede Su Eksiltiyor.
    Geçenlerde İstanbul'dan Sivas'a Gittim Tesadüfen Sivastayken Suyunu Filan Tekrar Kontrol Ettim Ve Araçta Hiç Su Kalmadığını Gördüm. İyiki Hararet Filan Yaptırıpta Motoru Filan Yakmadım. Daha Sonra Su Ekledim Merkezde Dolaştım Ortalama 200 Km Gezdim Tekrar Kontrol Ettim Baktım Yine Eksiltmiş. Bunun Sebebi Nedir Acaba.
    Bir de Bu Arızanın Giderilme Fiyatı Ne Kadar Olur
    Bu Konuda Tavsiye Edeceğiniz Bir Usta Var mıdır?
    Yardımcı Olursanız Sevinirim.
    Hayırlı Günler...

1. Genlesme kabinda catlak vardir.
    2. Genlesme kabi kapagi bozuktur.
    3. EGR kapagindan kaciriyordur.
    4. Emme manifoldundan kaciriyordur.

Benim aracimda da ayni sikinti vardi. Kontroller sirasinda manifolddan kacirildigi goruldu. Manifold degisti sorun cozuldu.
    2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Benimki 2010 Model 1.6 Benzün+LPG Cosmo Sport Tourer 180 Bg.
      Bunlarda Devirdaim Pompasının Kronik Sonu Diyorlar Onada 750 ile 900 Lira Arası Fiyat Çıkartıyorlar. Fiyat Çok Fazla Gibi Geldi Bana.
      Siz Sorunu Ne Kadara Hallettirdiniz Acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İbrahim Metehan BAŞAK View Post
        Benimki 2010 Model 1.6 Benzün+LPG Cosmo Sport Tourer 180 Bg.
        Bunlarda Devirdaim Pompasının Kronik Sonu Diyorlar Onada 750 ile 900 Lira Arası Fiyat Çıkartıyorlar. Fiyat Çok Fazla Gibi Geldi Bana.
        Siz Sorunu Ne Kadara Hallettirdiniz Acaba
        Bende de sorun vardı hep soğutma sıvısı eksik uyarısı verirdi.Ben önemsemedim hep akardı antiviriz . Sonra aka aka ,manifoldu delmiş . 5000 tl lik olmuştuk . Kabı değiştirseydim 250-300 tl ye kurtaracaktım. İlk olarak sök genleşme kabını bak hocam.Büyük ihtimal çatlak olmalı.

Yorum

Vallahi Sağlam Bi Usta Bulmam Lazım Yoksa Piyasa Malum...

Yorum

Mehmet Bey, bunun çok sebebi olabilir, mesele ihmal edilmeye gelecek bir mesele değil,
            hiç vakit kaybetmeden hastalığı teşhis ve tedavi etmek gerekir.Sorun her ne ise bulunup
            düzeltilmeli, küçük bir harcama ile düzelebilecek bir sıkıntı başınıza büyük masraflar açabilir.
            Yukarıda arkadaşların belirttiği ihtimallere 'kalorifer radyatörü kaçağı' da eklenmeli ve kontrol
            edilmeli, orada kaçak varsa su kaybını gözünüzle göremezsiniz, iç tarafa (kabin içine) akar.
            Döşeme halısını ıslatır ve bunu siz asla fark edemezsiniz, geçmiş olsun.

Yorum

İşleniyor...
            X