Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sarsıntı ve servise gidiniz yazısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• sarsıntı ve servise gidiniz yazısı

geçen haftasonu bi insignia aldım 1.6 t 2011 model aracımda hiç bir problem yoktu 3. -4. gün araçta 80 90 km hızda gaza basınca sarsıntı oluyor daha sonra en kısa zamanda servise gidin yazdı gittim bobin ve bujilerini değiştirdim araçta herhangi bir problem kalmamıştı 1 gün sonra yine yapmaya başladı bugün tüp ayarlarına baktırdım bir sıkıntı yok denildi başka bir ustaya gittim benzinde bin biraz dedi ve würth marka enjeksiyon temizleyici koymamı söyledi yaptım fakat sonuç değişmedi çıkınca tekrar yaptı ne yapıcağımı şaşırdım hiç kimse bir sorun bulamıyor başına gelen veya çözümü bilen varmı ?

Orjinal yazı sahibi: ugurars View Post
    geçen haftasonu bi insignia aldım 1.6 t 2011 model aracımda hiç bir problem yoktu 3. -4. gün araçta 80 90 km hızda gaza basınca sarsıntı oluyor daha sonra en kısa zamanda servise gidin yazdı gittim bobin ve bujilerini değiştirdim araçta herhangi bir problem kalmamıştı 1 gün sonra yine yapmaya başladı bugün tüp ayarlarına baktırdım bir sıkıntı yok denildi başka bir ustaya gittim benzinde bin biraz dedi ve würth marka enjeksiyon temizleyici koymamı söyledi yaptım fakat sonuç değişmedi çıkınca tekrar yaptı ne yapıcağımı şaşırdım hiç kimse bir sorun bulamıyor başına gelen veya çözümü bilen varmı ?
    Geçmiş olsun. Benzinde de yapıyorsa bir deneyimim yok. Ancak Lpg de bende de aynısını yapmıştı.
    AFR ayarı yaptırdıktan sonra bir daha vermedi. 80-120 Km lerde yeterli yakıt yada güç üretilmediğinden yapıyor.
    Muhtemelen bu uyarıyı verdiğinde güçten de düşüyordur.
    Afr ayarı iyi yapan bir yer bulmanızda yarar var.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Geçmiş olsun. Benzinde de yapıyorsa bir deneyimim yok. Ancak Lpg de bende de aynısını yapmıştı.
      AFR ayarı yaptırdıktan sonra bir daha vermedi. 80-120 Km lerde yeterli yakıt yada güç üretilmediğinden yapıyor.
      Muhtemelen bu uyarıyı verdiğinde güçten de düşüyordur.
      Afr ayarı iyi yapan bir yer bulmanızda yarar var.
      şuanda benzinde bir sıkıntı yok gittiğim tüp ustası bana afr ayarı var demişti. Sübaplardan şüphelenıyordum fakat sabahları devirde bozukluk ekstra bir ses veya stop etme gibi durumlar yok keza gittiğim 3 ustada sübaplardan değil dedi. tüp tesisatının kötü olduğu söylenmişti tesisatı düzeltip afr ayarlarını düzelttirmek geliyor aklıma inşallah çözümü bulurum ve sizle paylaşırım

Yorum

Map -maf ve Boğaz kelebeğini temizletin veya bozuk ise değiştirin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sadettin 50 View Post
          Map -maf ve Boğaz kelebeğini temizletin veya bozuk ise değiştirin
          merhaba dediğinizi deneyeceğim sensörlerin bozuk veya pis olma durumlarında ahta kayıdı oluşmazmı araca opal servisi baktı ve onlar bile herhangi biryerinde problem olmadığını söyledi

Yorum

Merhaba, benim aracımda prins vsi2 di kit var, aynı sorunlar bende de oluyor, afr yapınca geçiyor diyorlar, ama ben kime sorduysam di kitlere afr yapılmıyor dediler. Aynı kit veya benzeri kullanıp da afr yaptıran oldu mu? Cevaba çok sevinirim

Yorum

Uğur bey aracınız hayırlı olsun. Benim de size nacizane önerim bir kompresyon testi yaptırmanız yönündedir. Bir sorun olmasa bile elinizde ileride çıkabilecek sorunlar için bir ref. noktası olur.

Yorum

İşleniyor...
              X