Duyuru

Collapse
No announcement yet.

3 yaş bakım kampanyası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 3 yaş bakım kampanyası

Merhabalar,

işin içinden çıkamadım tavsiye almak istedim.

Aracım 2016 insignia cosmo 1.6 cdti otomatik. Periyodik bakım zamanım geldi ve garantim bitti. Opel'in iki bakım kampanyası var, birisi 3 yaş altı diğeri 3 yaş üstü. İnsignia için aynı bakım 3 yaş altı için 1199 TL iken 3 yaş üstü için 599TL yani tam tamına 2 katı fiyat farkı var aynı işlemin. Aracım 3 yaşını Kasım ayında dolduruyor, bu sebeple mecburen 1199TL'lik bakım yaptıracaksınız diyorlar. 15000km periyodunun dolmasına 2000km var. Sorum şu; yağ ve filtre değişimi için yetkili serviste bakım yaptırmamın bana faydası var mı?(iyi niyet garantisi uygulama vb. )

Özel servislerden orjinal GM filte ve yağ kullanacağım diyenler var, yan sanayi, taklit vb. takma durumları yaşanır mı?(forumda yanlış yağ filtresinden motor güç kaybı arızası yaşandığını okumuştum)

Çok sinir bazocu bir durum, 599TL'lık bakım gayet uygun zaten özel servislerde yakın fiyat veriyorlar. Bir yandan da ilk defa bu kadar pahalı aracım oldu, yanlış birşey yapmak istemiyorum.

Özel serviste yaptırın derseniz Ankara için güvenilir servis öneriniz var mıdır?

Yetkili servis bakımı olmasi ileride çıkabilecek bazı problemlerde oplelin size destek sağlamasının birinci şartıdır

Servisle görüşün aradaki zaman ve km yi size uyacak şekilde servisinizi planlasinlar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Servis bakımlı olması size uzun vadede faydalı olacaktır. Özellikle aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız.
      34HZD10

Yorum

hocam nerde yaptırırsanız yaptırın orjinal filtre kullanın da. bana da aynı fiyatı vermişlerdi yaşı tutmuyo diye, dışarda 200 lira filtre setine, 200 küsür de petronas marka yağa verdim. işçilikle birlikte 500 lirayı buldu ama hiç içime sinmiyo. ilk fırsatta orjinal ya da mann marka gibi bir filtre setiyle değiştirecem filtreleri. çünkü klimayı açmak istemiyorum aracı kaplayan koku yüzünden. 3 yaşına girerse de muhtemelen yağımı alır giderim servise. bu arada servisin bana dediği trafiğe çıkış yılını baz alıyoruz. bilginiz olsun.
        OPC Line Sport

Yorum

İmkan varsa öncelikle yetkili servis tabi.
          Ancak ekonomiyi zorluyorsa özel kaçınılmaz oluyor.
          Ne yazık ki bende iki gün önce opel yetkili servisi arayıp garanti dışı aracına periyodik bakımının 599 TL olduğunu duyunca üzüldüm.
          Neden üzüldüm. Geçen sene 1400 fiyat vermişlerdi bana. Bu sene 599 hiç beklemiyordum.
          Servisi aramadan önce internette GM filitre seti ve 5 Lt GM yağı 259 TL ye almıştım.
          Malzemeler benden olursa fiyat ne olur dedim. Malzemeni kullanamayız dediler. Fiyat değişmez...
          Kampanyadan haberim olaydı düşünmeden giderdim.
          Neyse olan oldu 150 TL ye opel özel servisin birinde taktırdım... Toplam maliyet 410 TL
          Keşke yetkili serviste 599 yaptıraydım. FacomX Fatih abinin dediğine katılıyorum.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Yorumlar için sağolun, uzun süre kulanmayı planladığımdan öneriniz üzere yetkili serviste yaptırmaya karar verdim. 3 yaşa yakın olmasına rağmen 3 yaş altı fiyattan yapmak zorunda olduklarını söylediler. Artık önümüzdeki bakımı indirimli yaparız kampanya yaparlarsa.

Yorum

İşleniyor...
            X