Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Liqui Moly 5w30 Dex1 Gen2 Yağ Deneyimleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Liqui Moly 5w30 Dex1 Gen2 Yağ Deneyimleri

Arkadaşlar aracıma yeni yaptırdığım bakımda Ahmet Nalbantoglunun önerisi ile bu yağı kullandım. İlk izlenimlerim aracın çalışmasında azımsanmayacak kadar sessizleşme ve sarsıntısızlık. 20.06.2019 tarihi ile yağı 5 ltsini 280 TL ye aldım. 50 TLyede engine fulsh isimli ürünü alıp bir önceki yağa katıp aracı rölantide 20 çalıştırdıktan sonra yağı boşalttırdıkdan sonra bu yağı koydum. Şimdilik gözlemlerim bunlar ilerleyen günlerde değişen durumlar olur ise Bilgi paylaşırım yine.

Sessiz sürüşler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Şu anki 2014 makyajlı sidi kasa aracımda kullanmaya başladığım ve artık aracımın motor yağı budur dediğim yağdır kendisi..
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Hayırlı olsun. 3-4bin km sonra motor sesi artıyor diyenler var. Sizden ricam 4-5 bin km sonra,yada garip bir durum olursa burdan bizi bilgilendirin. Ben motul kullanıyorum,bi sıkıntı yok. Ama liqui moly'i de merak etmiyor değilim rolleyes

Yorum

Tabikide takip edeceğim. Şu anlık durum mükemmel İstanbul’da Candan mühendislikte LPG Montajı yapılıyor şu an aracıma Lovato Marka. Subab erimesine yardımcı olsun diye 60 TL ye yağ katkısı önerdiler ama yağın kalitesi bozulmasın diye kabul etmedim. Açıkcası böyle katkı teklif etmelerinde şaşırdım açıkcası.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
            Hayırlı olsun. 3-4bin km sonra motor sesi artıyor diyenler var. Sizden ricam 4-5 bin km sonra,yada garip bir durum olursa burdan bizi bilgilendirin. Ben motul kullanıyorum,bi sıkıntı yok. Ama liqui moly'i de merak etmiyor değilim rolleyes
            Bu yağı 3.kez kullanıyorum. İlkini 5w30 castrol edge den 3 ay sonra kullanmıştım. Geçen yıl ve bu yıl da kullandım. Aracıma castol dan daha iyi geldi. Geçenlerde bir test kiti satın aldım. Yağ değişim zamanı gelince değişim yapmadan testi yaptım. Yağın ömrü ve kalitesi yarıdaydı. Bir yıl ve 10 bine denk düştü. Yağ değişiminden sonra tekrar testi yaptım. Sonuç olumlu anlamda baya farketti. Bir sonraki yağ değişiminde ben de motul un dexos 1 gen 2 sini kullanacam.
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Yağı değiştireli 350 km oldu Şu anlık izlenimlerim yakıt tasarrufu olduğu yönünde. 28km/h ortalama ile 9.8l yakıt ortalaması gösteriyor aracım.

Yorum

Ben de Motul ve LM arasında kararsızım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Evocati View Post
                  Ben de Motul ve LM arasında kararsızım.
                  Bence LM tercih ediniz.

https://youtu.be/cLFWFPiByNI

şu videoda karşılaştırma yapılıyor bir tık LM üstün çıkıyor.

Yorum

İşleniyor...
                  X