Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 sidi motor 2014 model bakım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Aracınız hayırlı olsun foruma hoşgeldiniz.

Buji değişimi yaptıpım esnada cagri hocamın verdiği bir bilgi vardı ancak bende emin olamamıştım.
    Aşağıdaki linkten bi inceleme yapmanızda yarar var.

https://www.insigniateam.com/forum/t...zinli-bujileri

Göndermiş olduğunuz linki inceledim. Özel serviste de 55490097 kodlu ürün geldi ama, mevcut araçtan çıkan buji uzunlukları ile 55490097 kodlu ürün arasında fark çıktı. Bu nedenle emin olamadık parçacıdaki katalogta da aynı kod var. Servisteki usta uzun takarsam vurma yapabilir emin olamıyorum riske girmeyelim dönüşü olmaz dedi. Motor kodum b16shl acaba bu motor kodunda farklı buji mi var emin olamadım.

Yorum

Aracım 1.6 xht 2014 . Nette bizim araçlar için ...88380 ile biten gm bujiler de uyumludur dediği için önemsemedim ve sipariş verdim çünkü piyasaya göre daha uygun fiyata bulmuştum. Buji değişiminde üzerinden ...90097 ile biten gm bujiler çıktı. Özel servisteki ustam bujilerin farklı olduklarını söyledi. Ben yine de takmasını istedim. Şu an buji değişimi yapalı bir ay geçti ve hiçbir sorun olmadan kullanıyorum. Burdan da diyebiliyorum ki 1.6 xht araçlarda .....88380 ile biten gm bujiler uyumlu.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
        Aracım 1.6 xht 2014 . Nette bizim araçlar için ...88380 ile biten gm bujiler de uyumludur dediği için önemsemedim ve sipariş verdim çünkü piyasaya göre daha uygun fiyata bulmuştum. Buji değişiminde üzerinden ...90097 ile biten gm bujiler çıktı. Özel servisteki ustam bujilerin farklı olduklarını söyledi. Ben yine de takmasını istedim. Şu an buji değişimi yapalı bir ay geçti ve hiçbir sorun olmadan kullanıyorum. Burdan da diyebiliyorum ki 1.6 xht araçlarda .....88380 ile biten gm bujiler uyumlu.
        Sizinki normal. Banada aynı kodlu buji denk geldi yetkili servisi arayıp sordum. Kodlar güncellendi doğru kodlu buji sıkıntı yok dendi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Sizinki normal. Banada aynı kodlu buji denk geldi yetkili servisi arayıp sordum. Kodlar güncellendi doğru kodlu buji sıkıntı yok dendi.

​​​​​​... 88380 kodlu buji piyasada yok 90097 kodlu buji var sadece nerden temin etmiştiniz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mustangieee View Post

​​​​​​... 88380 kodlu buji piyasada yok 90097 kodlu buji var sadece nerden temin etmiştiniz?
            ..88380 nolu buji sorgularken aşağıdaki buji çıkıyor. İsterseniz arayıp teyit edin.

https://ozcelikopel.com/urun-detay/o...shl-buji-bosch

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Özçelikler opel'den netten aldım. Gelen bujiyi götürüp gösterdim sağlama alayım dedim. Evet sıkıntı yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Özçelikler opel'den netten aldım. Gelen bujiyi götürüp gösterdim sağlama alayım dedim. Evet sıkıntı yok.
                Hangi numarayı almıştınız hocam.
                Birde sizin araç Cosmo sanırım. Motoru A16XHT - BSL ?

Yorum

Hangi numarayı almıştınız hocam.
                  Birde sizin araç Cosmo sanırım. Motoru A16XHT - BSL ?
                  Aynen cosmo 170hp. Numarayı hatırlamıyorum fakat bujiler evde.Gidince bakıp yolluyayım.

Yorum

Merhaba,

Buji temini ve montajını bugün yaptırdım. Aynı konuda sonrasında ihtiyaç olacak arkadaşlar için yazıyorum. Son durumda diğer eski kodlu bujilerin üretimi sonlandırılmış. 55490097 kodlu Gm buji güncel olan ölçülerini kontrol ettik. 55490097 kodlu buji A16xht ve B16shl motor kodları ile uyumlu. Aynı zamanda Bujiyi GM Ngk ya ürettiriyormuş. Üzerinde Ngk nın kodu bulunmakta ILNAR8B7G.

Ayrıca emin olmamakla birlikte bazı kullanıcılar Bosch marka mercedes bujisi kullanmışlar, yakıta fark olduğunu yazmışlar kodu:YR6NPP332-8132

Yorum

Merhaba,

Buji temini ve montajını bugün yaptırdım. Aynı konuda sonrasında ihtiyaç olacak arkadaşlar için yazıyorum. Son durumda diğer eski kodlu bujilerin üretimi sonlandırılmış. 55490097 kodlu Gm buji güncel olan ölçülerini kontrol ettik. 55490097 kodlu buji A16xht ve B16shl motor kodları ile uyumlu. Aynı zamanda Bujiyi GM Ngk ya ürettiriyormuş. Üzerinde Ngk nın kodu bulunmakta ILNAR8B7G.

Ayrıca emin olmamakla birlikte bazı kullanıcılar Bosch marka mercedes bujisi kullanmışlar, yakıta fark olduğunu yazmışlar kodu:YR6NPP332-8132
                      Geçmiş olsun. Bujilerin toplam maliyeti ne oldu merak ettim.
                      Aynı kodlu bujileri internette en düşük 314 TL gördüm

Yorum

Bu arada özçelik daha önce 60 küsür TL den 110 TL ye çıkardığı 55490097 kodlu bujilerin fiyatını önce 107 şimdi ise 73 TL ye düşürmüş.
                        Bakımı yaklaşan arkadaşların dikkatine.!

Yorum

Hocam hep yazıyorum; insanlar GM kutusunda ürün gördüklerine GM üretimi sanıyorlar; oysa o ürünleri de NGK-Bosch-Delphi-MM vb. pek çok OEM üretici üretiyor. Hatta raftaki 2 GM kutusundan biri X firma diğeri Y firma tarafından üretilmiş bile olabilir; dönem dönem OEM anlaşmaları yapılır.

Yorum

Geçmiş olsun. Bujilerin toplam maliyeti ne oldu merak ettim.
                            Aynı kodlu bujileri internette en düşük 314 TL gördüm
                            Bujilerin maliyeti 320 TL oldu, özçelik sitede 73 ama telefonla aradığımda adetine 90 tl fiyat verdi

Yorum

İşleniyor...
                            X