Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klima Gazı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Klima Gazı

Arkadaşlar merhaba klimanın yeterince soğutmadığını düşünüyorum klima gazı bastırmak istiyorum nelere dikkat etmem gerekli. Yetkili servisle diğer servisler arasında ne gibi fark vardır. Gazın markası özelliklerini bilmek yeterli midir bilgilendirirseniz sevinirim.

Klima gazından ziyade polen filtrenizi değiştirin hatta test için polen filtrenizi çıkartın soğutma yeterinden kuvvetli ise gazda sorun yok filtreyi taktığınızda soğutmuyor ise dediğim gibi polen filtreniz de sorun vardır.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bilgileriniz için teşekkürler admin

Yorum

Merhaba insignia polen filtresi tam olarak nerededir. Tsk ederim.

Yorum

Topido gözünü sökünce hemen arkasında
          Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
          +DVD 800 Navi
          +19" Jant
          +Prins Vsı 1.0

Yorum

Arkadaşlar Merhabalar,
            2.0 Cdtı Otomatik Aracıma Vakum Yapıldıktan Sonra Kaç Gram Klima Gazı Bastırmam Gerekli?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
              Klima gazından ziyade polen filtrenizi değiştirin hatta test için polen filtrenizi çıkartın soğutma yeterinden kuvvetli ise gazda sorun yok filtreyi taktığınızda soğutmuyor ise dediğim gibi polen filtreniz de sorun vardır.

Fatih bey, polen filtresi soğutmayı gerçekten bu kadar etkiliyor mu? Benim araçta bugün klimadan soğuk yerine resmen sıcak hava üfledi. Ne yaptıysam düzelmedi. Gazı bitmiş olabilir diye düşünüyorum. Forumda arama yaparken sizin bu yorumunuza rastladım. Bugün polen filtresini çıkarıp dediğiniz gibi bir deneme yapacam. Sonucu yazarım burdan.
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Denemeyi yaptım.
                Polen filtresini çıkarıp o boşluğa elimi koyduğumda yukardan sıcak hava geliyordu. Yani bu durumda gazın bitmiş olma ihtimali yüksek bence. Yarın servise gösterecem aracı da durduk yere bunun nasıl olduğunu anlamadım.
                @Murat

Yorum

Klima gazı kaçak olmadıkça bitmez. Kapalı sistemde döngü olarak çalışır. Klima kompresörün de sorun olabilir, tesisatta kaçak olabilir, elektriksel bir arıza olabilir...

Yorum

Klimanın dağıtımını sağlayan mekanizma ahtopotun bağlantı yerinden çıkmıştır onunda kontrol ettirin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Uğur K View Post
                      Klima gazı kaçak olmadıkça bitmez. Kapalı sistemde döngü olarak çalışır. Klima kompresörün de sorun olabilir, tesisatta kaçak olabilir, elektriksel bir arıza olabilir...
                      Bilgi için teşekkürler.
                      @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                        Klimanın dağıtımını sağlayan mekanizma ahtopotun bağlantı yerinden çıkmıştır onunda kontrol ettirin
                        Servise baktırınca bunu da kontrol etmelerini isteyecem. Gelişmeleri yazarım.
                        @Murat

Yorum

Serviste klima gazının bittiği söylendi. Klimacıya gidip durumu anlattım. Makinayla havası çekildi, kaçak kontrolü yapıldı, kaçak yok dendi, yağ+ gaz eklendi ve şükür ki tekrar klima soğutmaya başladı. Ordaki usta kaçak olmasa da 6 yaşında 108bin km.deki bir araçta gaz eksilmesinin normal olduğunu söyledi. Ücretini ödeyip ayrıldım. Durum bundan ibaret arkadaşlar.
                          @Murat

Yorum

İşleniyor...
                          X