Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyonu çevirirken gıcırtılı kabin içinde ses oluşması.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyonu çevirirken gıcırtılı kabin içinde ses oluşması.

Birkaç aydır arabanın direksiyonunu park halindeyken çevirdiğimde direksiyondan gelen kabin içinde gıcırtılı bir ses oluşuyor.Ses sanki direksiyon milinin keçesi yağsız kalmışta o yüzden oluyormuş gibi gözüküyor.Ses metal sürtme sesi şeklinde değil.Motordan da gelmiyor.Normal sürüşte herhangi bir sorun yok.Bu tip sorun yaşayanlar var mı? Açıkcası işi aceleye getirtip yaptırmak yerine yıllık bakım da bu sorunu da baktırmayı düşünüyorum.
    INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
    20" jant
    infinity
    DVD 800
    Sunroof
    Deri koltuk

Teker döndüğünde amortisör başları yerinden oynar abi hatta kaputu açıp bakarsan arada boşluk bile görürsün, şuan havalar soğuk olduğundan oralar ses yapıyordur muhtemelen, ama emin olmak istersen yine de gösterebilirsin
    InsigniaTEAM

Yorum

Geç bir açıklama oldu ama bu sorun için açıklama yapmak istiyorum.Arabayı yıllık bakım için servise götürdüğümde, direksiyon toz keçesi çok toz tuttuğu için ses yapıyormuş.Toz keçesini temizleyip yağladırlar.Şuan ses yok.İlerde ne olur bilemem.
      INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
      20" jant
      infinity
      DVD 800
      Sunroof
      Deri koltuk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BDIN View Post
        Geç bir açıklama oldu ama bu sorun için açıklama yapmak istiyorum.Arabayı yıllık bakım için servise götürdüğümde, direksiyon toz keçesi çok toz tuttuğu için ses yapıyormuş.Toz keçesini temizleyip yağladırlar.Şuan ses yok.İlerde ne olur bilemem.
        Bununla geçmiş olsun
        InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
        X