Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracıma lastik alacağım öneri 245 45 18 ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Canını seven michelin alır diyorum. 2 Tane pert kaza yaptık ikisinde pirelli vardı. Yol sesi ve fren anında yola yapışma konusunda bir numaradır. Yumuşak lastik erken biter diyenlere aldırmayın canınız daha değerlidir.
    Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ertugrulh View Post
      Canını seven michelin alır diyorum. 2 Tane pert kaza yaptık ikisinde pirelli vardı. Yol sesi ve fren anında yola yapışma konusunda bir numaradır. Yumuşak lastik erken biter diyenlere aldırmayın canınız daha değerlidir.
      Koyu kısma imzamı atarım clapclapclapclapclapclap

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Koyu kısım mantıklı da sanki Michelin dışında hiç bir lastik iyi değilmiş, Michelin ve diğerleri varmış gibi yorum yapmak mantıklı değil. Bir markanın ürününden memnun kalıp "en iyisi bu" demek de doğru bir yaklaşım değil, böyle bir yorum yapabilmek için tüm markaların denk ürünlerini denemiş olmak lazım. Bunu bireysel olarak yapmak mümkün olmadığından lastik testleri yapan firmaların verilerini göz önünde bulundurmak gerek.
        Ben ara ara bu testlere bakarım, Michelin'in öyle diğer iyi markalardan ayrılan bir yanı yok. Hatta genel olarak Continental markası daha çok öne çıkar. Kış lastiklerinde Goodyear ve kuzey Avrupalı üreticiler de çoğu zaman ilk sıralardadır. Ayrıca her ölçü ve her lastik türüne göre sonuçlar değişir, bu yüzden "en iyisi" isteniyorsa ezbere yaklaşmamak, o ölçülerdeki lastiklerin testlerine bakmak gerekir.

Yorum

OPC aracımda conti sportcontact 5 kullanıyorum.Gayet memnunum.

Yorum

Ben de zaten en iyi lastik en yumuşak lastiktir görüşünde değilim. Daha önce Dunlop SP Sport Maxx TT kullandım ve 70 bin kmden sonra saymayı bıraktım. Basbaya sert lastikti ve Megane 2 gibi leylek arabayı tren gibi yola yapıştırıyordu. Keza Insignia'larda yaygın olan Bridgestone da sert ama harika bir yol tutuşa sahip. Kısaca kişi bütçesinin el verdiği en iyi yol tutuşa sahip lastiğini alıp kullanmalı. Daha az yakacak veya daha sessiz olacak diye can tehlikeye atılmamalı.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
              Koyu kısım mantıklı da sanki Michelin dışında hiç bir lastik iyi değilmiş, Michelin ve diğerleri varmış gibi yorum yapmak mantıklı değil. Bir markanın ürününden memnun kalıp "en iyisi bu" demek de doğru bir yaklaşım değil, böyle bir yorum yapabilmek için tüm markaların denk ürünlerini denemiş olmak lazım. Bunu bireysel olarak yapmak mümkün olmadığından lastik testleri yapan firmaların verilerini göz önünde bulundurmak gerek.
              Ben ara ara bu testlere bakarım, Michelin'in öyle diğer iyi markalardan ayrılan bir yanı yok. Hatta genel olarak Continental markası daha çok öne çıkar. Kış lastiklerinde Goodyear ve kuzey Avrupalı üreticiler de çoğu zaman ilk sıralardadır. Ayrıca her ölçü ve her lastik türüne göre sonuçlar değişir, bu yüzden "en iyisi" isteniyorsa ezbere yaklaşmamak, o ölçülerdeki lastiklerin testlerine bakmak gerekir.
              Michelin
              Pirelli
              Goodyear
              Continental
              Toyo

Şuana kadar kullandığım lastik markaları bunlar michelin ise suv sınıfında 'da kullandım gerçek jeep denilecek cinsten. Goodyear için ise test sonuçlarına bakarak en iyisi bu görünüyor gidip bulalım yoksa sipariş geçelim mutlaka bundan alalım diye peşinde koştuğumuz modelleri ise yağmurda arabayı bir sağa sola atan hüzün verici sonuçlar çıkardı karşımıza.

Michelin ise 3300 CC olan aracımızda bile drift yapmayı engelliyor neredeyse yola yapıştığı için 2 hafta önceki perşembe buluşmasında ise şahsen beni kazadan korudu ihihi

Bunlar şahsi olarak deneyimlemiş birisi olarak görüşümü yazdım. Bence michelin dışında lastik yok cool

Yol sesi konusunu konuşmaya bile gerek yok kat kat harika sessizlik sağlıyor.
              Son düzenleme: ertugrul.hzd; 17.08.2017, 09:20.

Yorum

Size Michelin'le mutluluklar o zaman...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                  Size Michelin'le mutluluklar o zaman...

Teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                  X