Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uzun süre kullanılmayacak araçlarda yapılması gerekenler

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Uzun süre kullanılmayacak araçlarda yapılması gerekenler

Arkadaşlar genelde işe git gel yoğun kullanıyorum arabayı ve önümüz sert bir kış olduğu için ve yaşadığım yerinde yolları hem şehiriçi hem şehirler arası berbat olduğu için arabamı Nisan ayına kadar garajda tutup 2. alacagım arabayı kullanmayı planlıyorum. Arabanın garajda kalması gereken süre boyunca yapmam gerekenler nedir acaba herhangi bir sıkıntıya yol açmasın diye ? Misal akü kutup başlarını sökmelımıyım ya da daha farklı şeyler bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Ynt: Uzun süre kullanılmayacak araçlarda yapılması gerekenler

Eskiden Taşıma Modu vardı ne güzel di aracın bütün elektrik tüketimini en aza çekiyordu

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

- Araç uzun süre kullanılmayacaksa deponun pas tutmaması için doldurulması gerektiğini,
      - Lastiklerin balonlanmaması için, aracın yer ile irtibatının kesilerek (Takoz üstüne konumlandırılarak) 2 veya 3 cm yükseltilmesi veya lastikler altına tahta parçalarının yerleştirilmesi
      - Akü kutup başlarının sökülmesi
      - Toz ve kirden korunması için üstünün de çadırla örtülmesinde fayda olacağı

Hususunda kulaktan dolma bilgileri aktardım

Yorum

Cemil abi teşekkürler. son ikisini yapmayı planlıyordumda ilkini nasıl yaparım bilemiyorum acaba 4 tane krikomu alsam önden arkadan kaldırsam
        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
          Cemil abi teşekkürler. son ikisini yapmayı planlıyordumda ilkini nasıl yaparım bilemiyorum acaba 4 tane krikomu alsam önden arkadan kaldırsam
          Zaten bu süre zarfında benzinin bir kısmı da buharlaşacaktır. Ona göre işlem yaparsan daha iyi olur kanımca.
          Herzaman diyerek 1. tercih tabiiki Kriko veya onun yerine geçebilecek daha doğrusu aracı taşıyabilecek bir benzeri.

Yorum

açıkçası bu konu beni ilgilendiriyor. arabam 2.5 aydır evin otoparkında üstü çatırlı bir şekilde yatıyor.2. araba olduğu için sehir içi kullanmıyorum.uzun yoluda yazın yapıyorum.
            arasıra havalandırıp çalıştıyorum. anacak geçen çalıştırmamda bilgi ekranın da akü zayıf yazısı çıktı. bu normal mi. biraz km yaptıktan sonra geçer mi? yoksa bir sorun mu var da akü boşalıyor. açıkçası şaşırdım.
            siz değerli arkadaşlarımdan tecrübeleri ile birlikte yorum almak istiyorum..
            2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

abi 3 ayak krikolar 25 liradan başlıyor sanırım, 4 tane alıp aracın altına yerleştirsen denge konusunda da iyi olur sanırım

arada sırada binip arabayı da çalıştırabilirsin, yere sağlam basacağı için birşey olmaz diye tahmin ediyorum
              InsigniaTEAM

Yorum

kutup baslarini sokunce el freni tutarmi arti o kadar elektronik sstem var sonra takinca servise felanmi gitmek lazim ayarlatmak icin
                bazen herseyden vazgecesim geliyor ...ama birden zaten hicbiseyimm olmadigini anliyorum ve huzurrrrrrr

Yorum

Bildiğim Kadarıyla Kutup başını söktüğünüzde el freni tutmaya devam ediyor kutup başını taktıktansonra aracınızın servise gitmesine gerek yok size dört camı açıp kapatmanızı söylüyor kalibrasyon için

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

el freninin sadece kontrol kısmı elektronik, fren kısmı yine mekanik yani bir sorun olmayabilir.
                    InsigniaTEAM

Yorum

akü kutup başlarını sökmek yerine iki üç haftada bir aracı çalıştırarak hem motorda yağlanmayı sağlarsınız hem aküyü şarj edersiniz. Kışın traktörler 3-4 ay kullanımıyor böyle yapıyoruz boşalmamaları için..

Yorum

15 günden uzun süre kullanmayacaksanız 245/45/R18 lastik için lastik hava basıncını 45 PSI basıp arabayı öyle bırakmak gerekiyor. Uzun süre kullanılmamaktan dolayı lastik içindeki tellerin kırılmaması ve bozulmaması için lastiğin max. basıncını basmak gerekiyormuş...
                        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

İşleniyor...
                        X