Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2. periodik bakımda bujiler değişmelimidir?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2. periodik bakımda bujiler değişmelimidir?

Dun yaptıgım araştırmalarda ozel servislerden fiyatlar aldım. Tum filtreler orjinalleriyle değişiyor. Yağ değişimi GM Tam sentetik kutu ile yapılıyor. Fren balataları temizleniyor. Ayrıca bana bujilerinde değişmesinin gerekebileceğini soylediler. Orjinal 4 adet buji 120 Tl yapıyor. Komple fiyat işçilik dahil 300 Tl veriyorlar. Bu konuda ne dersiniz? Bujiler değişmelimi?

Bujiler değişmezse yıllık bakım 180 Tl ye geliyor. Filtrelerin yan sanayileride çıkmış. Onlar kullanılırsa 130 Tl civarına yakın rakamlarda bitiyor sanırım.

Ynt: 2. periodik bakımda bujiler değişmelimidir?

30 bın bakımında degısıyor
    2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Buji ler ölçümle servis tarafından değişimi talep edilebiliyor geçenlerde İsa beyin aracında 14000 de değiştiler benim 30000 de değişti değişmesi gerekirmiydi ? ama teknik olarak ölçüm yaptıklarını ona göre karar verdiklerini söylüyorlar diğer bir tarafta size fiyatı biraz masaya yatıralım

Şöylede bir durum var Garanti Standartı içinde 2 ci yıl otomatik değişimide yapılıyor

300-120=180

4.5 Kg Gm Yağ yaklaşık = 80 tl Petrol ofisinde Gm için hazırlanıyor
      Orjinal Gm Ürünlerinin
      Polen Filtresi Karbon = 68 Tl
      Hava Filtresi = 48 Tl
      Yağ Filtresi = 17 Tl
      Fren Balata Temizlik = 5

Toplam 218 Tl
      180-218= -38 Tl

Hadi diyelim Parçalarda %10 indirim alsın
      -38-(+21)=-17 Tl

Burda Yağın Fiyatı 50-100 tl arası olabiliyor onuda 50 Tl diyelim

33 Tl Kar yapıyor adamlara helal olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Evet hesap yapınca kar marjı cok dusuk cıkıyor sizin rakamlara gore. Bana malzeme toplamı 250 Tl. 50 TL işçilik olarak fiyat verdiler ortalama.

250-120 = 130 - 60 yag = 70 TL filtreler için kalan rakam.

50 Tl ayrıca işçilikleri var. Cok ta kotu değil. Tabi orjinal servis ile kıyaslanamaz rakamlar. 1 yag değişimine 1 saat işçilik kesiyorlar sadece.

Yorum

Aracınız kaç yaşında ?

Servis bakımın aracın 2 yıllık bakımıyla direkt bağlantılı eğer aracınız 2 yaşını doldurmamışsa bence riske atmayın bazı özel servisler biz garanti veriyoruz diyorlar evet verebilirler ama sonuçta Allah göstermesin bir sorun olduğunda bu bizim yaptığımız bakımla alakalı değil diyip kenara çekiliyorlar şöyle düşünün servisin yaptığı kar 50 tl araçta çıkan sorun 5000 tl ne olacak ? artı Yetkili serviste yapılan her işlem garantili

bence 2 yılda 2 kere servise gidin sonra düşünürsünüz.

Keyifli bakımlar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
          X