Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yetkili Servis Dısı Servis Hizmeti

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yetkili Servis Dısı Servis Hizmeti

Arkadaslar Merhaba;

Garanti süresi biten aracımı yetkili servisler dısında bir servise goturmeyi dusunuyorum. Fiyatları cok farklı yetkili servislerden. Ellerine gecen her parcayı değiştirmiyorlar en azından. Temizleyip tekrar kullanıyorlar.

Izmir'de birkaç yer buldum bu konuda. Ellerinde aynı kontrol uniteleride bulunuyor. Sagda solda iyi yorumlarda aldım ustalar hakkında. Siz ne dersiniz?

Ynt: Yetkili Servis Dısı Servis Hizmeti

ugur abı benım tanıdıgım var cok ıyı bır usta dusunursen 2 sanayıde kendısı butun arabalarımızı oraya yaptırıyoduk cok memnunduk gorusmenı konusmanı tavsıye ederım !

Yorum

Arkadaşlar;

Araçlarımız çok teknolojik her yerde bakım yaptırmayın illede dışarıda yaptıracağım diyorsanız aracın kontrol eden hatalarını gösteren değerleri sıfırlayabilen bir servise gidin test cihazı olanları tercih edin ve dikkat edin maliyeti düşürmek için yan sanayi ürün kullanıyorlar birde şunu talep edin yine dışarıda yaptın ama kullanılan parçaların orijinal olmasını isteyin ve kullanılan ürünün faturasını isteyin çünkü Gm garantisi var %10-20 indirim için araçlarınızı riske atmayın derim İzmirdeki servislerle direkt bir bağımız yok ama bence bir görüşün hatta insigniateam üyesi olduğunuzu diğer illerde özel indirim aldığımızı söyleyin ve özel indirim yapmalarını sağlayın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Benim eski tecrübelerim şunu gösteriyor;
        Insignia, yeni ASTRA gibi piysaya yeni girmiş araçların bakımının resmi servis dışındaki yerlerde yapılmaya başlanılması aracın piyasaya sürülmesinden 4 seneden önce olmuyor. Bir süre değil resmi olmayan servisler resmi servisler bile arızaları bulmakda zorlanıyorlar. Fatihin dediği gibi %10-20 gibi indirimlerle servis hizmeti alıcağınıza, uygun fiyatlı servis hizmeti veren resmi servisleri tercih edin. Araçların güncellemeleri devam ediyor. Resmi servisler dışında bu güncellemelere ulaşabilen resmi servis olmayan yerler çok azdır. Üyelik gerektiriyor. Bence 2013 yılına kadar garanti dışına çıksanız bile Resmi olmayan servislere aracınız götürmeyin.
        2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Merhabalar. Daha önce aynı başlıkla bir konu ben de açmıştım. 2 ay kadar önce bende aynı çelişkileri yaşadım. Aracın garanti bitimine 1 ay kalmıştı ve 2. yıl (Aracım 20 000 de) bakımı için ankarada 4 yetkili servis aradım en ucuz fiyat veren 630 TL verdi. Ben de ankarada sadece opel servisliği yapan, orjinal yedek parça kullanan ve 1 yıl garanti veren bir servis buldum. Yan sanayi bakım ücreti 150 TL, orjinal GM parçaları ile 250 TL. Yağ olarak da servisler gibi 5-30 değil Mobil 1 0-40 yağı koydular. ( Netten araştırırsanız 4 litresi 100-130 tl arası tutuyor, bizim araçlar için ortalama 4.75 lt kullanılıyor.) Bne de pimpirikli olduğum için aracın başında durdum 1.5 saat. Kulandıkları parçaları kontrol ettim seri numaralarını falan aldım. Çıkan parçaları falan gördüm.
          Her neyse çok da memnun kaldım. Hatta servisin çözemediği termometre sorununu da 5 dakikada 5 kuruş para almadan çözdüler. Bundan sonra da rutin bakımlara aynı yere gitmeyi düşünüyorum. Ağır bir arıza olursa o ayrı tabi.
          Saygı ve sevgiyle...
          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Geçmiş zamanlarda 1994 model Vectra aracımızla özellikle babam İzmire çok gidiş dönüş yapardı. Bornova'da Öztürk Opel isimli bir servise alışmıştı. Bu arada babam çok titizdir. Bir gün bir sorun oldu ve banada tavsiye etti. Bende bir sorunum olduğunda 1998 model Astramı ve 2001 model Vectramı bu servise götürürdüm ve çok memnundum.
            Bahsettiğim servise son ziyaretim 2003-2004 yıllarındaydı ve belli bir istikrarla gidiyorlardı. Orjinal ürün kullanıyorlardı.

İzmirlilere İzmiri öğretmeyelim ama aklımda kalmasın söyleyim dedimdi .

Bence bir kontrol et ...

Orjinal yazı sahibi: DjiN
            Arkadaslar Merhaba;

Garanti süresi biten aracımı yetkili servisler dısında bir servise goturmeyi dusunuyorum. Fiyatları cok farklı yetkili servislerden. Ellerine gecen her parcayı değiştirmiyorlar en azından. Temizleyip tekrar kullanıyorlar.

Izmir'de birkaç yer buldum bu konuda. Ellerinde aynı kontrol uniteleride bulunuyor. Sagda solda iyi yorumlarda aldım ustalar hakkında. Siz ne dersiniz?
            2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              Arkadaşlar;

Araçlarımız çok teknolojik her yerde bakım yaptırmayın illede dışarıda yaptıracağım diyorsanız aracın kontrol eden hatalarını gösteren değerleri sıfırlayabilen bir servise gidin test cihazı olanları tercih edin ve dikkat edin maliyeti düşürmek için yan sanayi ürün kullanıyorlar birde şunu talep edin yine dışarıda yaptın ama kullanılan parçaların orijinal olmasını isteyin ve kullanılan ürünün faturasını isteyin çünkü Gm garantisi var %10-20 indirim için araçlarınızı riske atmayın derim İzmirdeki servislerle direkt bir bağımız yok ama bence bir görüşün hatta insigniateam üyesi olduğunuzu diğer illerde özel indirim aldığımızı söyleyin ve özel indirim yapmalarını sağlayın
              Orjinal yazı sahibi: FacomX
              Arkadaşlar;

fatih bey biz varız bizi unutmayın)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
                Merhabalar. Daha önce aynı başlıkla bir konu ben de açmıştım. 2 ay kadar önce bende aynı çelişkileri yaşadım. Aracın garanti bitimine 1 ay kalmıştı ve 2. yıl (Aracım 20 000 de) bakımı için ankarada 4 yetkili servis aradım en ucuz fiyat veren 630 TL verdi. Ben de ankarada sadece opel servisliği yapan, orjinal yedek parça kullanan ve 1 yıl garanti veren bir servis buldum. Yan sanayi bakım ücreti 150 TL, orjinal GM parçaları ile 250 TL. Yağ olarak da servisler gibi 5-30 değil Mobil 1 0-40 yağı koydular. ( Netten araştırırsanız 4 litresi 100-130 tl arası tutuyor, bizim araçlar için ortalama 4.75 lt kullanılıyor.) Bne de pimpirikli olduğum için aracın başında durdum 1.5 saat. Kulandıkları parçaları kontrol ettim seri numaralarını falan aldım. Çıkan parçaları falan gördüm.
                Her neyse çok da memnun kaldım. Hatta servisin çözemediği termometre sorununu da 5 dakikada 5 kuruş para almadan çözdüler. Bundan sonra da rutin bakımlara aynı yere gitmeyi düşünüyorum. Ağır bir arıza olursa o ayrı tabi.
                Saygı ve sevgiyle...
                Servisin adını, yerini de alabilir miyiz? Artık araçlar garantiden çıkmaya başladılar, sitede bir özel servis rehberi de yapsak fena olmaz.
                '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                '15 BMW 118i LCI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fixx
                  Servisin adını, yerini de alabilir miyiz? Artık araçlar garantiden çıkmaya başladılar, sitede bir özel servis rehberi de yapsak fena olmaz.
                  police
                  InsigniaTEAM

Yorum

bence surtaş da Gültekin beye götür özel servislerle fiyatta çok farklılık yok kendisi forumda...

Yorum

İşleniyor...
                    X