Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1850 Liraya + iki yıl garanti süresini uzatmak gerekir mi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1850 Liraya + iki yıl garanti süresini uzatmak gerekir mi?

Merhabalar
    Erdemirler, aracı ilk 3 ay içerisinde garanti süresini uzatırsam 1850 liraya, aksi halde sonrasında 2100 liraya yaptırabileceğimi söylediler. benim aracım dizel active select ilerde yaşanası bi problemde sanırım canım çok yanar garanti kapsamı dışında ama ben 4-5 yıl binmeyi düşünüyorum. Merak ediyorum bu durumda yaptırmak mantıklı olur mu malum garanti devam ettikçe servise bakımlar da mahkum kılınıyor)

Ynt: 1850 Liraya + iki yıl garanti süresini uzatmak gerekir mi?

bence uzatın.. sonuçta servise mahkumda olsanız en azından aracınız garanti kapsamında olacak ve yapılan işlemler, değişen parçaların garantisi olmuş olacak bu sırada yapılacak olan yeni güncellemelerde bedavaya gelecek..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Esas önemli olan şu ki bizim araçların yedek parçaları pahalı daha birçok parçada yan sanayi ürünler çıkmadı bu yüzden maliyet pahalı oluyor diğer bir tarafta zaten sorunlu olabilecek parçalar 2 yıl boyunca çıkmıştır ve değişmiştir bundan sonra hiç birşeyde olmayabilir yada olabilir tamamen şans ve kullanıma bağlı diye düşünüyorum.

Güncellemeler zaten ücretsiz oluyor sadece çok özel bir yazılım çıkarsa cüz i rakamlarla onun güncellemesi oluyor geçmişte ECOFLEX le ilgili egzos emisyon değerini düşürmüşlerdi o ücretliydi mesala diğer standart güncellemeler ücretsiz.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Şahsen ben uzatma taraftarı değilim. Opel' in servis mantalitesi ortadayken (gerek kendi gözlemim, gerek opel kullanan arkadaşlarımın ve buradaki arkadaşların yorumlara istinaden) olası bir arızada ya kullanıcı hatası diyecekler ya da sonuna kadar uğraştıracaklar. (örnek debriyaj balatası sorunları için ) Özellikle aracınız dizel olduğu için olası bir motor sorununda denilecek şeyi şimdiden duyar gibiyim. Kalitesiz mazot almışsınız. Kullanıcı hatası

Bunun yanında garanti süresini uzatmak demek bu süre zarfınca opel servisine gidip özel servisin 2 katını ödemek, bir saatte bitecek bir iş için bir gün beklemek demek.

Ayrıca, aracın garantisi bitse bile orjinal parça kullanırsanız veya yetkili serviste işlem yaptırırsanız o parça ve hizmet zaten garanti kapsamında olacaktır.

Ama gene de karar sizin tabi. Ben sadece görüşümü paylaştım. Saygılar

Yorum

opel kandırıyor her parça her arıza tam garantideki gibi değişim felan olmuyor arkas opelden öğrendim vazgeçtim.bende önermiyorum
          2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

İki tür garanti var
            1-Servisin garantisi (Ucuz)
            2-Opel Türkiyenin garantisi (Pahalı)

Bu konuya dikkat edin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bence arıza çıkartabilecek parçalar bellidir ve bu parçalarıda kullanım hatası deyip savuşturma ihtimalleri kuvvetle muhtemel. Dolayısıyla bence özel servislerde yaptıracağınız bakımların ucuz malıiyetiyle sonradan doğacak muhtemel problemlere bütçe ayırmış olursunuz. 2000 TL. ödeyip sonra yetkili servisin birsürü periyodik bakım kazığını yedikten sonra birde bu parça garantiye girmez, kullanıcı hatası derlerse size tırnaklarınızı yemeyte başlarsınız. Bence hiç bulaşmayın...
              2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

zamanında 30 lıralık cama 80 lıra işçilik yazan servisten kurtulmak için 2 senem var tanıdım orjınal yedek parca kullanan ıscılık parasınıda cok cuzı alan servısım vardı onla devam edıcem.

?
                Bu arada karter muhafazası taktırmayı planlıyorum özel servıste garantıyı bozarmı bu durum
                2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

bozmaz bence.. sonuçta motorla ilgili bi parça değişmiyo, sadece güvenlik ve koruma amaçlı bi parça taktırılacak.. kartar muhafaza garantiyi etkilemez abi

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

ıyı ozaman yarın yola cıkmadan taktırayım 60 lira dedıler. Servıste 175.
                    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

hayır bozmuyor ben aracı alır almaz taktırdım karter kaplama özel serviste garantiyle ilgili hiçbir sorun yaşamadım.

Orjinal yazı sahibi: iatros
                      zamanında 30 lıralık cama 80 lıra işçilik yazan servisten kurtulmak için 2 senem var tanıdım orjınal yedek parca kullanan ıscılık parasınıda cok cuzı alan servısım vardı onla devam edıcem.

?
                      Bu arada karter muhafazası taktırmayı planlıyorum özel servıste garantıyı bozarmı bu durum
                      Beyaz tutkudur.

Yorum

96 yılından bu yana 5 opel değiştim hepsini sıfır aldım yaşanmış acı tecrübelerim kesinlikle ve kesinlikle opel servislerinde garanti uzattırmayın 6000 km deki insiginianın çizilen disklerini değişmek için torpil yaptırdım sıfır aracının diskini tornalayan zihniyete garanti uzattırılırmı...hem türkiye opel hem garanti... yapmayın...en güzeli her zaman dile getirdim forumdan imkanı olan biri veya organizasyonu yapacak biri olursa servis açalım kendi araçlarımızın bakımını yaptırsak yeterli..

Yorum

bencede garantiyi uzatmak gereksiz, bi parçanın bozulucagı varsa 2 yıl içerisinde zaten bozulur, diğer taraftan 3. yada 4.yılda bozulan bi parçanın bozulma sebebi kullanıma ve eskimeye bağlı olacaktır ve servis bunu garantiden değiştirmeyecektir diye düşünüyorum, ayrıca 2000 lira civarı ödemekle bitmiyor, bu 2 yılda kaç kere servise gircekseniz, bunlarıda hesaplamak gerekli, disarda basıt bı yağ, filtre değiştirmek 80-100 lira iken serviste bu rakam 3 hatta 4 katına çıkmakta....

Yorum

Beklemeye karar verdim teşekkürler tavsiyeleriniz için 2 yıl uzun süre bakalım hayırlara..

Yorum

bırakın garantiden parça değişimini forumda yanlış hatırlamıyosam adandan biri vardı arkadaşımız insignia dışında iki araba kullanıyo insigniası 6000 km de balata yanmış opel servisi kullanıcı hatası diyor bu zihniyetteki servis ömür boyu garanti verse ne olur...

Yorum

İşleniyor...
                              X