Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Adaptive cruise gacırtı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Adaptive cruise gacırtı

Merhaba

Adaptive cruise Çınaroğlu bugün ilk defa kullandım. Mükemmel. Ancak sıksık durmaya yakın hızlanırken veya hızlanırken birden hızı kestiğinde bir gacırtı dişli sürtme sesi geliyor. Hani debriyaja tam basmayınca vites geçişindeki çarter diye gelen gacırtı sesi. Her zaman olmuyor.

Teknik bir sorunla mı karşı karşıyayım yoksa rutin bir durum mudur?

2014 İnsignia Siyah 1.6T AT SIDI Cosmo Sunroof.

Ynt: Adaptive cruise gacırtı

iyi akşamlar
    kazasız belasız kullanın hayırlı olsun
    2 senedir acc yi kullanıyorum bahsettin gibi olayla karşılamadım, hangi durumlarda yaptığını bulmaya çalışın bende bakayım fikir olur belki.
    1.6 SIDI

Yorum

Sistem ihtiyac duydugunda frenleme yapar o esnada disli sesi olmamasi lazim balata sesi olabilir birde elfreni kontrol ettirin
      Gecmis olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bende hiçbir sıkıntı yok bugün tekrar denerim alala

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Anlaşılan araçta sıkıntı var. Yuksek hızda fren vites gecişi sırasında da aynı ses geldi bir kaç defa. Yuksek hızda iki defa, yogun trafik dur kalkta defalarca bu ses geldi. Bildiğiniz şanzıman dişli sesi. Arac ani hızlanıp tam vites artıracagı zaman bazgecip frenleme yapyıgında veya tam yavaslayıp vites dusururken otomatik hız artırmaya başladığında bu ses geliyor.

Yorum

çok şükür benim araçta da böyle birşeyle karşılaşmadım. aksine inceleme konumda, frenleme ve hızlanması yazılımsal olduğu için daha keyifli ve daha profesyonel yorumunu yapmıştım.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Şehir içi dur kalk noktasında geliyor. Sizde anlaşılan hiç boyle bir ses gelmemiş. Hayırlısı bakalım. Sanırım gatanti kapsamında sorunla karşılaşmadan gerekli işlem yapılacaktır. Bakalım hayırlısı artık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: türk_187
                Şehir içi dur kalk noktasında geliyor. Sizde anlaşılan hiç boyle bir ses gelmemiş. Hayırlısı bakalım. Sanırım gatanti kapsamında sorunla karşılaşmadan gerekli işlem yapılacaktır. Bakalım hayırlısı artık.
                aracınız sıfır km de mi? dur kalk sırasında acc aktif mi ? yani araç kendi durup kalkıyor değil mi? acc kapalıyken ses kesiliyor mu ? yani siz frenlerken ses var mı ?
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Konuyu değiştirmek gibi olmasın ama bu acc hangi model araçlarda var bizim araçtaki dizik aynası arkasındaki sensörlerde kamera şeklindede bi sensör var biraz büyük şekilde acaba omu diye düşündüm.
                  2011 Opel İnsignia 1.6 Turbo Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SciNeLy
                    Konuyu değiştirmek gibi olmasın ama bu acc hangi model araçlarda var bizim araçtaki dizik aynası arkasındaki sensörlerde kamera şeklindede bi sensör var biraz büyük şekilde acaba omu diye düşündüm.
                    Acc yeni makgajlı kasalarda opsiyon bir özellik.. o kamera AFL ile ilgili otomatik uzun kısa bazılarindada trafik isaret ve levhaları nı okuyan bir sistem var..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

ACC yi 4 aydır mütemadiyen kullanıyorum ama ses olayı hiç olmadı ki fren ve gaz dozaj olayı vites geçişleri çok iyi.
                      insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

o işe yarıyor demekki çok sağolun hocam.
                        2011 Opel İnsignia 1.6 Turbo Cosmo

Yorum

İşleniyor...
                        X