Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstanbul Opel Odak Servisinden Çıkan Aracımın Direksiyonu Sertleşti

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İstanbul Opel Odak Servisinden Çıkan Aracımın Direksiyonu Sertleşti

Merhabalar,

4000km'deki 1.6 dizel otomatik flexridelı aracımı çarşamba günü sadece sol arka çamurluğumun düzeltilmesi için servise bıraktım. Dün aracımı mesai tam biterken teslim alabildim. Ancak aracı kullanmaya başladığım anda özellikle 0-20km arası giderken kuş gibi hafif olan direksiyonumun, ciddi anlamda sertleştiğini farkettim. Lastik hava basınçlarını göstergeden kontrol ettim her ne kadar güvenilir olmasa da eskiden 290kba gösteren lastikler şimdi 250kba'ra düşmüş ya da düşürülmüştü. Neyse sonradan internette araştırdığım kadarıyla şu anki değerler de gayet normal gibi duruyor. Ancak bu direksiyon sertleşmesinin sebebini anlayamadım. Ne yazık ki pazartesi günü bu sebeple tekrar servise götüreceğim gibi duruyor. Umarım derdimi anlayabilirler de sorunu çözerler.

Sizin aklınıza gelen herhangi birşey var mı ? Daha önce sorunu yaşayan var mı ?

Ynt: İstanbul Opel Odak Servisinden Çıkan Aracımın Direksiyonu Sertleşti

Lastik basınçlarını eski haline getirip tekrar kontrol edin bence.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Lastik havalarından öyle ciddi fark edeceğini düşünmüyorum. Ederse şaşırırım.

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

bunlarda direksiyon elektro hidrolik mi yoksa normal hidrolik mi
        "insanlar arasında, insanlardan bir insan olmak"

Yorum

Normalde hidrolik... Flexi şasi leri bilmiyorum.
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Filexi lerde Elektro hidrolik olması lazım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ayni sorun degil ama başıma benzer bir durum geldi. Kış lastiklerini taktıktan sonra sağa dönüşlerde direksiyonda takılma hissi oluyordu. Sağa çevirdiğimde takılıp birden serbestlesiyordu. Ozellikle yüksek hizlarda arac aniden istediğimden fazla yön değiştiriyordu. Lastik basınçlarını 2psi artırınca tamamen düzeldi.
              İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

merhaba arkadaşlar
                direksiyonla ilgili durum geçenlerde benimde başıma geldi 20000 km dir hiç rastlamamıştım, uzun yolda fark ettim direksiyon düz durumda iken az miktarda sağa döndürmek istediğimde hafif bir dirençle karşılaştım kısam bir aralıkta yaptı ve bunu yol boyunca yaptı dönüş yoluna geçtiğinde her heş normale dönmüştü, tedirgin edici bir durum olduğunundan farkettim.1 hafta'dır herşey normal.
                Geçenlerde servise gittim ve bu konuyu sormaya çalışırken servis danışmanı olayı anladı ve daha öncede böyle bir durumla karşılaştıklarını söyledi NORMAL bir durum dedi ancak inandırıcı gelmedi.
                Geçici bir durumdur diye düşünmek istiyorum
                1.6 SIDI

Yorum

Flexi araclarda direksoyon motordan tahrik ile bir kayis ile destekleniyor kayisi kontrol edin yada kasnakta bosluk varmi kontrol edin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                  X