Duyuru

Collapse
No announcement yet.

9 ay yurtdışında olacağım. Özellikle Mekanik arızalardan nasıl korunur?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 9 ay yurtdışında olacağım. Özellikle Mekanik arızalardan nasıl korunur?

Merhaba dostlar,

Yakın tarihte Kanada Toronto ve Amerika Washington DC'de ortalama min 9 ay zaman geçireceğim.
    Tabiki her insignia sahibi gibi aracımı satmak gibi bir fikir ikinci planda nedeni; çok yakın zamanlarda iyi kullanıcıların yapması gereken araca yapılan bakımdan çok daha fazlasını yapmış olmam.

Motor üst kapağını açtırmaktan tutunda subaptan radyatöre, ateşlemeden yanma odasına, lastiğinden jantına boyasından seramik kaplamasına yani a'dan z'ye yapmış olduğum ekstra masraflardır.

Tabiki satarken bu masrafları kimse bize ödemiyor. Ve bizlerde bunları talep edemiyoruz.
    Dödüğümde eminim benim aracımın temizliğinde bir insignia ile zor karşılaşıcağım o yüzden zarar etmemek adına ya da az zarar etmek adına bana kıymetli fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Sizce ne yapmalı?
    İstanbul'da yaşıyorum aracı kapalı bir garajda muhafaza edebilirim.
    Güvenip kimseye anahtar vermem
    Aracı zararına satabilirim
    Aracı annemin evine Malatya'ya götürüp onun kapalı garajına bırakabilirim. Belki orda arada çalıştırıp hatta tanıdıkları vasıtasıyla kullanabilirler.
    Aslında bunlar birer seçenek.
    Ama bizler normal insanlar olarak(medeni ve malının kıymetini bilen) dost meclisinde fikir almak istedim.

Aracı yatırmamın dönüşte bana daha çok zararımı dokunur sizce?
    Mekanik olarak veya benzeri problemlerle karşılaşmam söz konusu olur mu?
    Ne gibi tedbirler veya seçimler yapmalı sizce?

İlginiz için teşekkür ederim.
    İnsignia 1.6 T 180 Hp

*İmza görsel boyutu kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyin lütfen.
    http://i1037.photobucket.com/albums/a457/Yusuf_Baykal_Bozkurt/iza_zps1wpwqbnr.jpg

Ynt: 9 ay yurtdışında olacağım. Özellikle Mekanik arızalardan nasıl korunur?

Akuyu sokun lastikleri sokun takoza alin yapamazsaniz lastik basinclarini 40 yapin ya da max yakin degerde olsun
    Bakin keyfinize

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Araçta zaten akü korumalı bir mod bulunuyordu, tam hatırlayamadım, hatırlayan yazar. O modu açın o şekilde bırakın akü de boşalmasın

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Kapalı bir garaj olsun, içine de kedi giremesin, akünün kutup başlarını sökün, mümkünse takozla havaya kaldırın.
        ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
          Araçta zaten akü korumalı bir mod bulunuyordu, tam hatırlayamadım, hatırlayan yazar. O modu açın o şekilde bırakın akü de boşalmasın
          Taşıma Modu iptal edildi eskiden kontak 15 saniye basılı tutulunca taşıma moduna geç,yordu bütün elektriksel kontroller devre dışı kalıyordu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
            Taşıma Modu iptal edildi eskiden kontak 15 saniye basılı tutulunca taşıma moduna geç,yordu bütün elektriksel kontroller devre dışı kalıyordu
            Araba zaten eski model değil mi

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
            Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Arac mutlaka yetkili servise bir kez olsun gitmistir otomatik guncellemesi yapilmistir

Sonucta yoktur

Yorum

İşleniyor...
              X