Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lastik basınç bilgisi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• lastik basınç bilgisi

merhaba arkadaşlar yeni aracımın (1,6 cdı cosmo) bristone lastikleri hava basınç ayarı yapmak istedim petrole girdiğimde basınçları 38 civarıydı normalde 32 - 33 olması gerekmiyormu ekrandada gösteren bilgi zaten tutmuyor yaklaşık 26kba yazıyor.yardımcı olursanız sevinirim.
    erentemel

Ynt: lastik basınç bilgisi

Merhaba , aynı araç 18 cant , resmi michealin bayi önlere 34 arkalara 32 bastı... O şekilde kullanıyorum...
    OPEL INSIGNIA COSMO - 1.6CDTI  AT6

Yorum

32,32 iyidir ama her lastikçinin/Benzincinin hava basınç makineleri kalibrasyonu düzgün olacak diye bir şart yok bildiğiniz güvendiğiniz yerlerde lastik basıncını ölçün ve hava basın

Lastik basınçları hava sıcaklığı içindeki yolcu kullanım tarzına göre farklılık gösterebilir

Kitapçığı okuyun lütfen

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bu konuda kafam benimde net değil şuanlık. 22-24 arası gösteriyor bende de. sanırım kalibrasyon gerekli. kalibre et menüsüne giriyorum ama gurcalamıyorum nolur nolmaz diye. bilen birinden destek alarak basınçları elden geçireceğim bende.

Ayrıca bilgi menüsünde lastik yükü diye bir menü var. Hafif Yüklü Maksimum du sanırım. Seçebiliyoruz. Bende hafif seçili. Maksimuma aldığım zaman ünlem işareti çıkıyor ekranda. Ne işe yarıyor ? Mantığı nedir?
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

aynı şekil bende 32 33 bastım ama ekranda kpa gösteriyor onu psi veya bar yapabilirmiyiz acaba 32 basınç yaklaşık 23 gösteriyor
          erentemel

Yorum

http://www.centauro-owners.com/articles/psibar.html

Yorum

fatih abi teşekkürler abi) peki fabrika çıkışında neden bukadar fazla hava basıyorlar 38 di
              erentemel

Yorum

Taşıma esnasında lastiklere yüksek basınç vurulur normalde teslim aldığınız bayi bunu düzeltip vermesi lazım bazen atlanabiliyor

Yorum

İşleniyor...
                X