Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motor arıza ışıgı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Motor arıza ışıgı

Lpg de sorun yaşıyorum ama bu insigniaya has bir sorun değil. Genel olarak çoğu araçta çıkabilecek sorunlar. Ateşleme sistemim,subaplarım birde ustamı değiştirip güzelde bir bakım yaparsam sorunların üstesinden gelirim heralde.
    İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

İnşallah Özgür Bey.

Benim LPG ile ilgili vardığım net bir sonuç var, sonradan takılan sistemler genelde küçük ya da büyük sorunlar yaratabiliyor. Kullanım zorluğuna ve masraflarına razıysak sorun olmuyor pek ama benim gibi biraz "cins" iseniz ozaman biraz sıkıntı oluyor

En güzeli araçların Benzinli, Dizel, LPG'li, Elektrikli ve Hibrit olarak 5 ana yakıt grubu olduğunu ve bunları fabrikasyon yani sonradan edinilmemiş halleriyle kullanmanın en faydalısı olduğunu kabul etmek.
      2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Kesinlikle katılıyorum. Tasarruf ettiğimizi düşünüyoruz ama hesaba vursak zararlı çıkıyoruz aslında. Bizimkisi sonucunu düşünmeden günü kurtarmak gibi bir şey. Ucuza km yapmak psikolojik olarak rahatlatıyor. Sonra bu küçük kazançlarımızı belli bir süre sonra büyük bir motor masrafı alıp götürüyor
        İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Evet aynen... Ben de öyle hesap ediyorum ama ısrarla tercih edildiği için artık şüpheye düşüyorum.
          2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Tesekkurler ilginize, aynen öyle oldu, biraz bekleyip calistirdim, sorun yok simdi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Flesius
              Orjinal yazı sahibi: tornado
              Orjinal yazı sahibi: Flesius
              LPG'dendir, sökün araba rahatlasın. Insignia'da LPG olmaz...
              67.000 km'dir lpg'li ve çok memnunum...
              Hiç LPG kaynaklı sorun yaşamadınız mı? Yaşamadıysanız bence hakikaten istisnasınız, sırrını paylaşırsanız çokça LPG mağdurunun yüzünü güldürür bolca sevaba girersiniz.

Amacımın LPG'yi kötülemek olmadığını ifade etme gereği hissediyorum. LPG bildiğim kadarıyla daha çevreci bir yakıt ve bir doğa aşığı olarak buna karşı çıkmam düşünülemez. LPG'nin imaj bozucu bir yanı olduğunu da düşünmüyorum artık, yani konunun bununla da alakası yok.

Benim tek derdim Insignia'nın LPG'de çok sorun çıkardığını düşündüğüm için insanların eğer mümkünse başka alternatiflere yönelmelerini sağlamak. Insignia'nın zaten bozuk olan imajının biraz daha hasara uğradığını düşünüyorum çünkü LPG arızaları nedeniyle.
              Subapları çelikle değiştirdim,47.500 km civarında. 1.000 TL verdim,bir de bobin değiştirdim.Onun dışında sıkıntım yok,olmadı.Çok da memnunum şükür.Herkese de iyi bir usta+iyi bir kit+genel olarak lpg'de sakin kullanma formülünü veriyorum.Gerek burada,gerek özel mesajlarda bilgilendiriyorum zaten herkesi.İnsignia lpg konusunda sıkıntılı ifadesi yanlış bence.İnsignia'ya lpg montajını ve ayarlarını iyi yapan usta bulmak zor demek daha doğru olur.Fabrika çıkışlı bir sürü marka varken lpg kötülenemez zaten.İnsignia parasına göre çok güzellikler sunan bir araba,o yüzden başka alternatif sunmanız zor.Dizel de benzinli turbo gibi performans veremez malesef.O yüzden iyi bir usta+iyi bir kit+benzinli turbo candır...
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
                Abi petrolün varil fiyatı 105 dolarken bizde litre fiyatı 4,90-5,00 tl civarındaydı. Şu an 36 dolar civarında ve bizde benzinin litre fiyatı 4,35 civarında. Bu varil fiyatları yakın zamanda yine 100 dolar üstünü görür. O zaman benzin fiyatları ne olacak çok merak ediyorum 6 liranın üstüne çıkarırlarsa lpg daha bir can olur o zaman
                Muhtemelen petrol 100 Dolar'a çıkınca litresi 10 TL olacak benzinin ve mazotun,lpg de 5 TL olur.
                2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

İşleniyor...
                X