Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Performans Buji Değişimi(1.6 170hp sidi)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Performans Buji Değişimi(1.6 170hp sidi)

Merhabalar.
    .
    Yaklaşık 1 ay once 1.6 170hp aracıma chip uygulamasi yapildi.
    .
    Bazı kullanıcıların chip sonrası iridyum buji taktiklarini okudum. Ama 1.6 180 hp olan motor için kodlar var.
    .
    Yeni nesil SIDI motor için iridyum buji kullanan ve uygun bujinin kodunu bilen var mı?
    .
    Bizim orjinal bujilerin ölçülerini veya kodunu bulabilir miyiz. Sitede bir kullanıcı kod vermiş. Onunla iletisime geçeyim dedim, o da aylardır siteye girmiyor. Verdiği kod:NGK PLZKAR6A-11 STOCK NO 5118.
    .
    Ngk distribütörlerini aradim. Teknik bilgi alamadım.
    İnternet sitesi uzerinden mesaj biraktim, geri dönüş yok henüz.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Ynt: Performans Buji Değişimi(1.6 170hp sidi)

bizim buji;

CHAMPION REA6WMPB R6
    2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Yazılımı kim yaptı ?

Biliyorsunuzdur opel kendisi bujileri değiştirip yazılım güncellemesi yaptı bu işlemden sonramı sizi yazılım yaptırdınız ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
        bizim buji;

CHAMPION REA6WMPB R6
        Teşekkürler. Olculere gore araştırayım.
        İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Yazılımı kim yaptı ?

Biliyorsunuzdur opel kendisi bujileri değiştirip yazılım güncellemesi yaptı bu işlemden sonramı sizi yazılım yaptırdınız ?
          Yazilim megachips te yapıldı.
          .
          Serviste benim aracimda buji degisimi ve yazılıma gerek olmadığı söylendi. Myopelde de aksiyon gözükmüyor.
          .
          Arac 25000 e yaklaştı. Chip yapildigindan ve kış geldiğinden bakımı biraz erkene almayı düşündüm. Normalde mart 2016 da bakımı var. Bakim esnasında bujileride degistirmek istiyorum.

Yorum

Elimde 180'likler için NGK performans buji var ama sidi motorlara uyumlu mu emin değilim.
            ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
              Elimde 180'likler için NGK performans buji var ama sidi motorlara uyumlu mu emin değilim.
              Araştırayım. Eğer uyumluysa ve satmayı düşünürseniz iletişime geçeriz.
              Elinizdeki bujilerin kodu nedir.

Yorum

NGK laser platinum premium ZFR6BP-G STOCK NO:1748 yazılı
                ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Arkadaşlar benim fabrikasyon buji de, servisin değişim yaptığı buji de aynı; "Champion REA6WMPB R6"

Bosch Car a gidip bujileri Bosch ya da NGK ile değişmek istemiştim, bilgisayar programında muadil ürünlere baktığımızda fabrikadan gelen bujilerin diğer markalarda o günlerde karşılığı yoktu.
                  2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

bu başlıkta bir güncelleme var mı?

Yorum

Net olarak hangi bujinin uyumlu olduğunu bulamadım.
                      O yüzden şimdilik vazgeçtim.
                      .
                      Yaza doğru tekrar firmalarla iletişime geçmeyi düşünüyorum. Uyumlu bujiyi bulursam yazarım.

Yorum

Çok geç cevap olabilir ama belki arayana yardımcı olur:

NGK nın lazer iridyum bujilerinden çok memnunum. Bir önceki aracım olan Mazdaya lpg taktırdıktan 3 ay sonra değiştirmiştim. Ne rölanti ne titreme sorunu kalmıştı. Motor sesi bile değişmişti. Şimdi insigniamda lpg, chip uygulaması falan yok ama 2 yıldır kullanıyorum bir sorun yaşamadım memnunum. Her iki satın almayı da sitelerinden sorgulatıp koduna göre istedim. Bir sorun olmadan yuvasına uydu.

İlk olarak motor kodunu bilmeniz gerekiyor.
                        A14net, a16let gibi.
                        Daha sonra aşağıdaki adresten sorgulatıp kodunu öğrenebilirsiniz.
                        Mesela benim a14NET motor.Ürün kodu: IFR7X7G olarak türkiye sitesinden sipariş ettim.

https://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/

Sayfasından Kara araçları->Otomobiller-> Benzin motorları ya da LPG li motorlar dan araç marka ve modelini bulup motor koduna göre öğrenebilirsiniz.

Düzeltme: Şimdi dikkatimi çekti. 1.6 turbo için a16let motora ZFR6BP-G kodu çıkıyor. Yalnız Z harfine özel bujiler demiş kitapçığı. Iridyum bujiler I ile başlıyor. Neyi kastetmiş emin olamadım.

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler.
                          .
                          Makyajlı kasanın motor kodu A16XHT
                          .
                          Verdiğiniz linke baktım daha önceden, bu motor kodu yok.
                          .
                          Distrübütör e mesaj attım. Bulduğum birkaç numarayı aradım ama sonuç alamadım. O yüzden vazgeçtim şimdilik.

Yorum

İşleniyor...
                          X