Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Gaz Kelebeği Sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Gaz Kelebeği Sorunu

Merhabalar.
    Bundan bir kaç ay önce sizlere de sormuştum Pedal Commander ve Chipbox ile ilgili aklımdaki soruları. O dönemden sonra aracımda tekleme gaz yememe gibi sorunlar çıktı. Burda yazılanları okudum, bir iki yere gösterdim bobin dediler. Bujileri yeni değiştirmiştim. Kendimize ait ufak bir oto tamirhanemiz var. GM orjinal bobin alıp kendim taktim. Bir ya da iki gün düzelir gibi oldu fakat sanki ufaktan sorun devam ediyor gibiydi. Yalnız bunu anlatamıyordum kimseye, bilmedikleri için sanırım "normal bunda birşey yok" gibi cevaplar alıyordum. Çok geçmeden aracım aynı tekleme sorunlarını, motor gücü azaltıldı ve esp arızasını yeniden gösterdi ve opala gittim. İlgilendiler gerçekten, bilgisayara bağladılar. Sonuç gaz kelebeğinin arızalandığı ve değişmesi gerektiği idi. "Pahalı bir parça, şimdilik arızayı silelim bir deneyin" dediler. Velhasıl servisten çıktım 5 km sonra aynı arıza tekrar baş gösterdi. Tamirhaneye gittim kardeşimle. Nasıl olsa bozulmuş diye düşünerek boğaz kelebeğini kendimiz söktük. Eski sistem karbiratör temizler gibi benzinle bir güzel baba yardımı ile temizledik.
    Sonuç aradan 1,5 ay geçmesine rağmen bir sıkıntım yok çok şükür. Sizlerinde aklınızın bir köşesinde bulunsun diye paylaşmak istedim.
    Önümüzdeki yaz başlagıcı chipbox ve pedal commander taktırmayı düşünüyorum fakat aklımda yinelenen bir soru var; Pedal Commander i denediğimde acaba gaz kelebeğinin ayarları bozulmuş olabilir mi? Bilmiyorum.
    2010 Insignia 1.6 T Edition Elegance Beyaz

Ynt: Insignia Gaz Kelebeği Sorunu

Bu tip cihazlar doğrudan gaz tepkisini ilgilendirdiğinden pek tabi kalibrasyon ayarlarını bozuyor olabilir. Bu ihtimal dahilinde.
    Belki kullandığınız ürün sistemi bozuntuya uğratabiliyordur. Misal, arızalı OBD cihazını sisteme bağladığımda tüm göstergeler sapıtıp araç kilitleniyordu. Kontak aç kapa öyle düzeliyordu. Bu gibi bir durum olabilir. AMa temizlemeden sonra düzeldi diyorsunuz. Sorununuz belki arızalı cihazla beraber pislenmiş gaz kelebeğidir.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
      Bu tip cihazlar doğrudan gaz tepkisini ilgilendirdiğinden pek tabi kalibrasyon ayarlarını bozuyor olabilir. Bu ihtimal dahilinde.
      Belki kullandığınız ürün sistemi bozuntuya uğratabiliyordur. Misal, arızalı OBD cihazını sisteme bağladığımda tüm göstergeler sapıtıp araç kilitleniyordu. Kontak aç kapa öyle düzeliyordu. Bu gibi bir durum olabilir. AMa temizlemeden sonra düzeldi diyorsunuz. Sorununuz belki arızalı cihazla beraber pislenmiş gaz kelebeğidir.
      Evet sanırım bu şekilde de olmuş olabilir.

Yorum

17.000km deki 1.6 170p aracımın kelebeğini -meraktan- temizledim, oldukça temiz görünse de temzilik esnasında hatrı sayılır derecede kurum aktı misal.
        2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dodo
          Merhabalar.
          Bundan bir kaç ay önce sizlere de sormuştum Pedal Commander ve Chipbox ile ilgili aklımdaki soruları. O dönemden sonra aracımda tekleme gaz yememe gibi sorunlar çıktı. Burda yazılanları okudum, bir iki yere gösterdim bobin dediler. Bujileri yeni değiştirmiştim. Kendimize ait ufak bir oto tamirhanemiz var. GM orjinal bobin alıp kendim taktim. Bir ya da iki gün düzelir gibi oldu fakat sanki ufaktan sorun devam ediyor gibiydi. Yalnız bunu anlatamıyordum kimseye, bilmedikleri için sanırım "normal bunda birşey yok" gibi cevaplar alıyordum. Çok geçmeden aracım aynı tekleme sorunlarını, motor gücü azaltıldı ve esp arızasını yeniden gösterdi ve opala gittim. İlgilendiler gerçekten, bilgisayara bağladılar. Sonuç gaz kelebeğinin arızalandığı ve değişmesi gerektiği idi. "Pahalı bir parça, şimdilik arızayı silelim bir deneyin" dediler. Velhasıl servisten çıktım 5 km sonra aynı arıza tekrar baş gösterdi. Tamirhaneye gittim kardeşimle. Nasıl olsa bozulmuş diye düşünerek boğaz kelebeğini kendimiz söktük. Eski sistem karbiratör temizler gibi benzinle bir güzel baba yardımı ile temizledik.
          Sonuç aradan 1,5 ay geçmesine rağmen bir sıkıntım yok çok şükür. Sizlerinde aklınızın bir köşesinde bulunsun diye paylaşmak istedim.
          Önümüzdeki yaz başlagıcı chipbox ve pedal commander taktırmayı düşünüyorum fakat aklımda yinelenen bir soru var; Pedal Commander i denediğimde acaba gaz kelebeğinin ayarları bozulmuş olabilir mi? Bilmiyorum.
          murat bey merhaba bizimde 2010 model 1.6t insigniamız var ve 100.000 kmyi gecti şu sıralar bende maf map ve bogaz kelebeğini temizlemek istiyorum biraz tarif edermisiniz bogaz kelebegini sökerken dikkat edilecek hususları kalibrasyon gerekli mi vs
          Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
          +DVD 800 Navi
          +19" Jant
          +Prins Vsı 1.0

Yorum

Boğaz kelebeğini siz sökmeyin efenim. Opel ustası bu işi yapabilir. Söküp, ince fırça ve tiner ile temizlenir. YErine takılır. Kalibrasyon gerektirmez.
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

cesaret vermek için söylemiyorum yapında demiyorum ama her aldığım aracımın boğaz kelebeğini kendi imkanlarımla söküp piyasada satılan temizleyici spreylerle temizledim çokta güzel iş yapıyolar fırça vs. gibi elemanlara ihtiyacınız kalmıyor diyebilirim Allah a şükür şu ana kadar hiç birinde sıkıntı yaşamadım

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Yorum

Yağlı, Kutu İçi veya Kutusuz Performans Hava Filtresi Kullandınız mı Hiç?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insignia54
                  cesaret vermek için söylemiyorum yapında demiyorum ama her aldığım aracımın boğaz kelebeğini kendi imkanlarımla söküp piyasada satılan temizleyici spreylerle temizledim çokta güzel iş yapıyolar fırça vs. gibi elemanlara ihtiyacınız kalmıyor diyebilirim Allah a şükür şu ana kadar hiç birinde sıkıntı yaşamadım
                  Aracınızdaki çakarlar yasal mıdır?
                  2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Çakarlar yasaktır,yasal değildir.
                    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

yiğit beye detaylı olarak anlatmaya çalışacağım fakat işlem sonrası kalibrasyon ayarı gerekmedi bende. sadece ilk çalıştırmada servis uyarısı verdi fakat kutup başlarını söküp 10-15 dk sonra taktığımda herhangi bir sorun kalmadı. bilginize

Yorum

Mrb kardesim ayni arizayla bende karsilastim. On yere gösterdim birsey yok diyorlar. Anlamıyorlar. Senn soylediklerinle kanaat getirdim gaz kelebegi arizasi olduguna. Ben kendim sokmeye karar verdim.
                        GENARİLİN GEMİSİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayrib
                          Mrb kardesim ayni arizayla bende karsilastim. On yere gösterdim birsey yok diyorlar. Anlamıyorlar. Senn soylediklerinle kanaat getirdim gaz kelebegi arizasi olduguna. Ben kendim sokmeye karar verdim.
                          Dikkat edin hassas bir malzemedir temizleyecekseniz özel bir kimyasalı var normal alkollu birşeyle temizleme yeni sıfır parça takarsan daha garanti olur.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yansimizi bir deneyelim.
                            GENARİLİN GEMİSİ

Yorum

İşleniyor...
                            X