Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2010 İnsignia 1.6 T Cosmo LPG den dolayı sübap sıkıntısı .

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2010 İnsignia 1.6 T Cosmo LPG den dolayı sübap sıkıntısı .

Merhabalar,
    2010 İnsignia 1.6t cosmo sahibiyim.Aracım Landı renzo marka lpgli ve 125binde. Teknik destek bölümünde aracımda motor yağı eksik uyarısı verdiğini yazmıştım ve yardımcı olmustunuz.Aracıma yağ ekleme yaptıgımda sorun çözülmüş gibi görünsede 2 hafta sonra tekrar motor yağı eksik uyarısı aldım.Bunun üzerine bugün bir tavsiye üzerine İstanbul da yaşadığım için maslak atatürk oto sanayide Auto Meka isimli bir servise uğradım kısaca araca baktılar ve herhangi bir yağ kaçağı görmediler sadece motor kısmında yağ kaynaklı terlemeler bulunduğunu söylediler.Aracım LPG li olduğu için sübaplarında sıkıntı olabilecegini ve değişmesi gerekebilcegini masraf olarak da 1-2 bin tl arası söylediler.Sizlere sormak istediğim tavsiye edebilceginiz İstanbulda Özel Opel servisi varmıdır? Böyle bir sıkıntı ile karşılaşan arkadaşlar bu konuda beni bilgilendirebilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    tmr

Ynt: 2010 İnsignia 1.6 T Cosmo LPG den dolayı sübap sıkıntısı .

öncelikle geçmiş olsun buna benzer bir arızada benimde başıma gelmişti şirinevlerde kocasinan sanayisinde ustam var istersen birde oraya gidip göstermeni tavsiye ederim tekrar gecmiş olsun
    [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: VolkaNKACAR
      öncelikle geçmiş olsun buna benzer bir arızada benimde başıma gelmişti şirinevlerde kocasinan sanayisinde ustam var istersen birde oraya gidip göstermeni tavsiye ederim tekrar gecmiş olsun
      cevabın için teşekkürler.Sıkıntının çözümü hakkında bilgi verirmisn acaba ? nasıl bir çözüm ürettiler

Yorum

subap sıkıntısında motor soğukken araç titreme yapar stop edecek gibi olur soğukta ilk çalıştığında bence yağ eksiltmeye neden olmaz tekrar baktırın araca

Yorum

Subap lastiklerin den yanma odasına yağ kacirsa duman atmasi lazım egzos dan. Yağ nasıl eksiliyormus önce bunu öğrenin.
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ati başkan
            subap sıkıntısında motor soğukken araç titreme yapar stop edecek gibi olur soğukta ilk çalıştığında bence yağ eksiltmeye neden olmaz tekrar baktırın araca
            sadece yağ eksiliğini görüyorum o kdr.Yoksa hiç bir problem anlaşılmıyo titreme vsvs. İşte bildiginiz iyi bir usta varsa ögrenmek istiyorum bende.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
              Subap lastiklerin den yanma odasına yağ kacirsa duman atmasi lazım egzos dan. Yağ nasıl eksiliyormus önce bunu öğrenin.
              egzos dan duman da atmıyor .İşte iyi bir usta bulabilirsem öğrenicem inş yağın nasıl eksildigini malesef neresi iyi neresi yetersiz bilemiyorum.

Yorum

Ankara'da olsa usta öneririrdim ama istanbul da bilmiyorum opc garage var Atatürk oto sanayide Orayı övüyorlardı hiç gitmedim bana araç yağ eksik uyarısı verdiğine kaçak fazla gibi aracı park ettiğiniz yere Bakın yerde yağ var mı diye benim de Başıma geldi bir kere yağ filtresinin kapağından kaçırıyordu

Yorum

Benim bildiğim yağ kaçıracak yerler;

Yağ tıpasi
                  Yağ filtre kapağı
                  Kartet contası
                  Krater çatlağı
                  Ust kapak etrafı
                  Yağ çubuğu tertibatı ve buna bağlı turbo yağ geri dönüş horumu
                  Silindir segmanlar
                  Subap lastikleri
                  Turbo mili

Bunların çoğu belirti verir. Hatta tamamini anlamak 10 dk almaz. İlla ki eksilen yada yanma odasına giren yağ vardır.

Peki bu eksilme ne kadar da kaç gram ?

Yağ çubuğu 4 dişi 1 litreye denk. Ayrıca son zamanlar da yağ değişimi yaptıysanız araç yağı sevmemiş olabilir.
                  Basıma geldi. 5e30 dan sonra 0w40 değişimi yaptım. 260 km de yarım kilo gibi ciddi bir rakam eksiltmisti. 5w30 a dönünce normal e geldi.
                  Ekssilme belirtisi de sadece yağ çubuğunda görünen di.
                  CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Yada aracınızla artık bir tik kalin yağ alma zamanı gelmiş olabilir. 125 bn ve yüksek ısı lpg

Yorum

ilk aracım insignia dı ( 34 JAT 55 ) aracı aldığım günden itibaren araçta su kacağı vardı ama bunu her daim yapmıyordu 1 haftada bir 2 haftada bir suyu eksiltiyor bazen çoğalıyordu azalıyordu bazen hiç kalmıyordu ustama götürdüm ilk başta su haznesi catlak dedi ki gözümle gördüm değiştirdik yeni antifriz aldık ve koyduk bu sefer devir daim pompasını patlattı yine değiştirdik ve sorunu en sonunda bulduk silindir kapaklarındaki contalar zaman içinde bitmiş ve buna istinaden terlemeler yaparak su kacırıyormuş ilk başta insanın inanası gelmiyor ama sonrasında bir daha böyle bir arıza olmadı

kartere dönen bi boru sistemi var ismini tam olarak bilmiyorum ustam bakım yaparken fark etmişti ve değiştirmiştik kartere geri gelen borularada baktır tam olarak ismini bilmiyorum ama umarım yardımcı olmuştur paylaşımlarım tekrar geçmiş olsun
                      [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ati başkan
                        Ankara'da olsa usta öneririrdim ama istanbul da bilmiyorum opc garage var Atatürk oto sanayide Orayı övüyorlardı hiç gitmedim bana araç yağ eksik uyarısı verdiğine kaçak fazla gibi aracı park ettiğiniz yere Bakın yerde yağ var mı diye benim de Başıma geldi bir kere yağ filtresinin kapağından kaçırıyordu
                        yerde hiç yağ görmedim bakıyorum sürekli.

Yorum

Benim bildiğim yağ kaçıracak yerler;

Yağ tıpasi
                          Yağ filtre kapağı
                          Kartet contası
                          Krater çatlağı
                          Ust kapak etrafı
                          Yağ çubuğu tertibatı ve buna bağlı turbo yağ geri dönüş horumu
                          Silindir segmanlar
                          Subap lastikleri
                          Turbo mili

Bunların çoğu belirti verir. Hatta tamamini anlamak 10 dk almaz. İlla ki eksilen yada yanma odasına giren yağ vardır.

Peki bu eksilme ne kadar da kaç gram ?

Yağ çubuğu 4 dişi 1 litreye denk. Ayrıca son zamanlar da yağ değişimi yaptıysanız araç yağı sevmemiş olabilir.
                          Basıma geldi. 5e30 dan sonra 0w40 değişimi yaptım. 260 km de yarım kilo gibi ciddi bir rakam eksiltmisti. 5w30 a dönünce normal e geldi.
                          Ekssilme belirtisi de sadece yağ çubuğunda görünen di.
                          5 30 kullanıyorum aracta.
                          Usta baktıgında motor etrafında hiç kaçak bulamadı kapak olsun etrafı olsun.Sadece terletme yaptıgını söyledi.Mesela ilk uyarı veridignde 300ml yağ ekledim 2 hafta sonra tekrar uyarı verdi.Ama bu uyarı sürekli çıkmıyor mesela arabayı çalıştırıyorum 15 km filan gidiyorum ondan sonra çıkıyor.Aracı alalı 1 aydan biraz fazla olmuştur.Görünen bir yerindede yağ kaçağı yok.İyi anlayan bir ustaya arabayı emanet etmek istiyorum.

Yorum

Araç isindiktan sonda bir arkadaşınız dip gaz yapıp sizde egzosu kontrol ediniz.

Yorum

Araç isindiktan sonda bir arkadaşınız dip gaz yapıp sizde egzosu kontrol ediniz.
                              Aynen,araba yağ yakıyor mu belli olur egzozdan.
                              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

İşleniyor...
                              X