Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hava kütle debimetre hatası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hava kütle debimetre hatası

Merhaba arkadaslar. Bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. 2011 model opel insignia 2.0 dizel aracımı motor lambası yanması ve "Service Vehicle Soon" uyarısı sebebiyle ataşehirde bir özel servise götürdüm. Aracım uyarı çıkınca o anki hızından yukarı çıkmıyordu. Bilgisayara bağladıklarında 3 adet uyarı görüntülendi.
    Uyarılar :
    - hava kütle debimetre sensör
    - performans
    - aralıklı

Usta ilgili mesajları görünce hava kütle sendör debimetresini değiştirdi. Fakat arac ile servisten çıktıktan 5 dakika sonra "Service Vehicle Soon" uyarısı yine çıktı ve hız sabitleme yine oldu. Geri gittiğimde eski parçamı geri taktılar ve turbonun veya turbo ile ilgili hortumların kontrol edilmesi gerektiğini söylediler.
    Sizce ne yapmalıyım. Aynı servise götürüp aracımı bırakayım mı?
    Başka bir servise de göstereyim mi?
    Uzman arkadaslar uyarılara bakınca nelerden süphelenilebilir?

Ynt: Hava kütle debimetre hatası

Hava debimetresinin kablosunu / soketini kontrol ettiler mi ? Direkt debimetreyimi taktılar.

ARızalı debimetre, veya arızalı konnektir / kablo olsa bile araç stop sonrası bir müddet normal çalışır. Sonra, tekler / yavaşlar / arıza kodu verir.

Bazı araçlar hiç vermeden de devam edebilir.

Servisiniz, kablo tesisatı konnektörü kontrol etmediyse başka servise gidin.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Tam hakim olmamakla beraber. Gözle kontrol ettiklerini sanıyorum. Başka bir test yöntemi var mıdır debimetre kablalarının?

Yorum

Geçmiş olsun

Bence birde yetkili servise kontrol ettirin sorunu onlarda aynı şekildemi düşünüyorlar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Tekrar merhaba.
          Uyarilariniz uzeribe arabami baska bir ozel servise goturdum.
          Eksoz partikul filtrsi dolmus ve turbo intercooler hortumu yirtilmis dediler.
          Usta hortumu da gosterdi bana.
          Su an opel yetkili servisindeyim. Yirtik hortumla cok gezdiysen turbo zarar gormus olabilir dediler.
          Toplamda 15 20 kilometre gezmisimdir.
          Sizce turbo zarar gormusmudur. Malesef yetkili servisinde direk parca degistirme isteginden supheleniyorum.

Yorum

İYi de debimetre hatası nereden geldi acep?
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

15-20 km'de zarar göreceğini sanmam turbonun...
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Selam arkadaslar,
                yetkili servis turbo hortumunun değişmesinin yeterli olacağını söyledi. Dizel partikül filtresinde sorun yokmuş.
                Özel servisten daha uygun fiyat verdiler turbo hortumunun değişmesi için onay verdim birazdan alacağım.
                Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum

Geçmiş olsun...
                  2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

geçmiş olsun

Yorum

İşleniyor...
                    X