Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracımdaki arıza

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aracımdaki arıza

Selamlar öncelikle bu size açacağım ilk konu olucak.
    Sorun şu;
    Aracımızı 38.500km de iken ilk sahibinden aldık adam bakım yapmamış sonradan haberimiz oldu.
    Neyse arabamız benzinli idi yolda giderken 1500devir ile 2250 devir arasında ani bir zıplama yapıyor araba sanki arkadan birisi itiyor.
    sadece bu devir arasında oluyordu.Daha sonra aracımıza 40bin km de tüp taktırdık AKL obd II sistem sıkıntı yoktu.
    Sonra arabada 3000 ile 5000 arası cok şiddetli şekilde ibre dalgalanması oluyordu.Sanki araba kendiliginden frene basıyor beni koltuktan fırlatıyordu.
    biraz zaman sonra aracı calıstırırken 1200devirde calıstıgı sürece motorda asırı titreme oluyor sanki araba mars basarsın almaz gibi.
    ama motor 900devire düşünce düzeliyordu ve bu sürede hızlanmada dalgalanma devam ediyordu.
    bir müddet sonra arabayla otoyolda giderken hızlanıyım derken arac 300devir cıkıp 100devir düşüyordu öyle hızlanıyordu.Performans kaybı var.
    simdi ise motor kendiliginden stop ediyor.
    Servise götürdük lpg sökülsün öyle bakalım anlayamıyoruz diyorlar.
    Lpg ci bogaz kelebegi sıkıntılı diyor
    Sanayide opelci abime götürdüm atesleme bobını sıkıntılı hatta arıza verdi bilgisayardan bobin arızası gösteriyordu.
    video ekledim

https://youtu.be/091qVUwiOKU
    https://youtu.be/76Jr9QxAOPU
    .                                                                                             2011 Insignia Cosmo 1.6T   19"     Olimpik Beyaz

Ynt: Aracımdaki arıza

Konum günceldir.Çalıştığım için size hemen yanıt veremeyebilrim özür dilerim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    .                                                                                             2011 Insignia Cosmo 1.6T   19"     Olimpik Beyaz

Yorum

Ben şimdi her zamanki gibi " Yapmayın, bu arabalara LPG takmayın." dicem ama size bir faydası olmayacak bu yazdıklarımın. O yüzden demiyorum öyle angle Sadece geçmiş olsun diyebiliyorum.
      2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Lpg söktürmeyi düşünüyorum.Eğerki söküldükten sonra bu durum devam ederse boşuna sökmüş olucam.

Yorum

aracın böyle stop etmesi bir sorun olduğunun göstergesi

Söylenilen ifadelerin hepsi olabilir

Ateşleme bobini olabilir

Baoğaz kelebeği,Maf ve Map sensörü olabilir

LPG olabilir

hepsinin testi yapılıp sonuca bakılmalı

1.6 T lerde lpg er yada geç sorun çıkarıyor bunu unutmayalım

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih abinin dediği gibi 3 şıkta olabilir ama en kolayı bobini demektir sanayideki ustana söyle deneme amaçlı bir bobin bulsun ve deneyin eğer düzelirse sorun bobindir

Herkesin hem fikir olduğu konu 1.6t lpg sıkıntı

Umarım Ufak bir sorun ile atlatırsımız
            2010 1.6T Cosmo

Yorum

Suçlular:
              bobin,
              Boğaz kelebeği ( temizlik ve kalibrasyon )
              O2 sensörü
              Map sensörü

Arıza kodlarına bakılıp sorunlu sensör değişimi ile başlanır. Ve sorun farklı şekil ve hal alacaktır. Sonra kalan sorunlar tamamlanmalıdır. LPG zaten sıkıntı. Bir de AKL ????

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

şimdi ilk olarak bobın degişimi mi yapmalıyım yoksa subab celik dönüşümümü ?

Yorum

İkisini de yaptır.
                  2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

konu güncel. ikinci videoyu ekledim

Yorum

kardeş geçmiş olsun
                      lpg greçekden sıkıntı yaa 1.6 larda
                      bende bu yüzden lpg yi çıkarttım artık araçdan
                      kafam rahat

Yorum

böyle sıkıntılar yaşadınız mı peki.
                        yaşadıysanız söktükten sonra arac eskisine döndümü yoksa masraf yaptınızmı ?

Yorum

aracı lpgli almışdım
                          montajı yapan yer dandik bi yer olunca bazı sorunlarla karşılaşmışdım örneğin lpg ayarı bile yapılmamış yani motor ısınmadan lpg de çalşımaya çalışıyordu garip di yani aldığımda hçbir sorun yokdu
                          yaklaşık 1000 km bindim hatta yeni sayılır 3 hafta oldu olmadı lpg yi komple çıkarttım araçdan hem araç rahatladı hem bagajda yer açıldı hemde kafam rahat perfonmans felekat zten
                          büyük konuşmayı sevmem fakat bir daha lpg allah korusun

Yorum

Kardeşlerim, Abilerim arabamdaki sıkıntıyı çözdük çok şükür sizile paylaşıyım dedim.
                            Aracımızdaki bu sorunların sebebi Labda sensörü(oksijen sensörü)nün aşırı sıcaktan dolayı yıprandıgının sonucuna vardık.
                            Motordan cıkan egzoz dumanındaki oksijen oranını ölcemedigi icin hava yakıt karısımını yapamıyormuş.
                            Bir adet Lambda sensörü alıp kendim montajını yaptım ve sorun cözüldü cok şükür.Böyle arızası olanlar bir bakmasını öneriyorum sonra ust kapak acıpta masrafa girmeyin.
                            Ürün 170tl idi kendim montjını yaptım kabloyu taktım bitti

Yorum

Hadi geçmiş olsun...
                              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

İşleniyor...
                              X