Duyuru

Collapse
No announcement yet.

75-65 arası titreme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 75-65 arası titreme

Arkdaşlar günaydın;
    Benim sıkıntı duyduğum nokta aracın hızı 70-75 km arasındayken frene bastığımda hız 60lara gelene kadar direksiyonda bir titreme oluyor sorun balata ya da disklerde mi şimdiden teşekkür ediyorum...İyi günler dilerim.
    2014 SIDI AT6 Cosmo +park&go +bose ses sistemi

Ynt: 75-65 arası titreme

Diskten kaynaklanıyor iyi bir tornacının elinden geçmesi lazım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

çok teşekkür ederim ilginize...acaba 4 disk içinde yaptırmalıyım sizce

Yorum

şaşırdığım ya da ilginç gelen nokta yüksek süratlarda ya da daha düşük hızlarda böyle bir sorun olmuyor sadece belirttiğim hızlar arasında olması garip geldi bana

Yorum

Diskleriniz orjinalmi ?

Diskteki yamukluğa göre değişik hızlarda bu sorunu yapabilir kimilerinde 120 de kimilerinde 60 ve altı

60 ve altı olanlarda çok hafif bir diskte yamulma vardır disk yamulması genelde sıcak disklerin soğuk su ile temasından (Diskler çatlayabilirde ) yada diskin kendi doğal yapısından kaynaklanabilir

Yorum

Araba 10 000 km de 2014 aralık çıkışlı herhangi bir işlemim olmadı araba üzerinde orjinal gelen diskler üzerinde

Yorum

Ebc performans disklerinde bu tür sorunlar çıkabiliyor

Yorum

Günaydınlar herkese;
                frene basınca oluşan titreme sorunu için servise gittiğimde disklerin sorunlu olduğunu yenisiyle değiştirildiğini söylediler ama çok ısrar etmeme rağmen baltaları değiştirmeye gerek yok diyip değiştirmediler.Daha takılalı 3 gün olmasına rağmen disklerin belirgin şekilde çizildiğini farkettim bi de değişimden sonra fren pedalı yumuşamış ve fren pedalı daha hamurumsu bir hal almış önce daha sert ve üst noktada fren tutarken şimdi biraz daha aşağıda ve daha fazla güç uygulamam gerekiyor bu neden olmuş olabilir? 2. bi sorumda ben mi çok dinliyorum aracı bilmiyorum ama vites p deyken frene basınca hafiften bir dıırrrt diye bir ses geliyor ve vitesteki mandalda hafif titreşim oluyor bu normal mi yoksa bir sorun mu olmuş değişim sırasında..İlginize şimdiden teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nako84
                  Günaydınlar herkese;
                  frene basınca oluşan titreme sorunu için servise gittiğimde disklerin sorunlu olduğunu yenisiyle değiştirildiğini söylediler ama çok ısrar etmeme rağmen baltaları değiştirmeye gerek yok diyip değiştirmediler.Daha takılalı 3 gün olmasına rağmen disklerin belirgin şekilde çizildiğini farkettim bi de değişimden sonra fren pedalı yumuşamış ve fren pedalı daha hamurumsu bir hal almış önce daha sert ve üst noktada fren tutarken şimdi biraz daha aşağıda ve daha fazla güç uygulamam gerekiyor bu neden olmuş olabilir? 2. bi sorumda ben mi çok dinliyorum aracı bilmiyorum ama vites p deyken frene basınca hafiften bir dıırrrt diye bir ses geliyor ve vitesteki mandalda hafif titreşim oluyor bu normal mi yoksa bir sorun mu olmuş değişim sırasında..İlginize şimdiden teşekkürler.
                  Disklerin fotoğrafını atabilir misiniz?

Frene basınca gelen ses normal, vites kolu frene bağlı çalışır, frene basmıyorsanız P'den çıkaramazsınız.
                  InsigniaTEAM

Yorum

Balata değiştirmeden diskleri değiştiren aklı selim ustaya buradan selam olsun!!!!!
                    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

fotograf koymada sorun yaşıyorum en kolay nasıl yükleye bilirim acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nako84
                        fotograf koymada sorun yaşıyorum en kolay nasıl yükleye bilirim acaba
                        Çektiğiniz resmi bir paylaşım sitesine yükleyin sonra forumda linkini paylaşın

photobucket güzeldir

Yorum

http://s963.photobucket.com/user/oka...hvsh8.jpg.html

Yorum

Yüzeyi bozuk balatayı kullanmaya devam ettiğiniz için yeni diskleriniz bu nedenle çizilmiştir.

Diskler değişse veya taşlansa bile, muhakkak yeni balata ile değiştirilmelidir. Bu bi kural bana göre. Ustanıza selam söyleyin. Bu disk'i de gösterin bence.
                            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

http://s963.photobucket.com/user/oka...2eauu.jpg.html

http://s963.photobucket.com/user/oka...tt63q.jpg.html

Yorum

İşleniyor...
                              X