Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Triger kayısı nezaman degişmeli

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Triger kayısı nezaman degişmeli

Aracım 2011 model 2.0cdti 16000km trıger degişmesi gerekiyormu yada bunun bı yılı varmıdır

Ynt: Triger kayısı nezaman degişmeli

Benzinlide 60 binde değişiyor sizin arac dizel zincir var diye biliyorum. Zincir değişmiyor.
    [Center]    
                           1.6 Turbo- 180 HP -Cosmo -Flexride Şase -DVD 800 -Sunroof Ve 34 CHN 85

Yorum

Benim araçta dizel 60.000 veya 4 yılda değişmesi gerektiğini söyledi servisim. Ve dizellerde de kayış var.

Yorum

4 yıl ya da 60.000 lastik kayış ise...
        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Öncelikle dizellerde de kayış var, zincir yok. Ben de öyle zannediyordum. Ben 100.000'de değiştirdim durumu aslında kayet de iyiydi ancak sızan radyatör suyunun kayışı aşındırmaya başladığı bu nedenle de değiştirmemin faydalı olacağı söylenince zaten zamanı da geçmiş risk almayayım diye değiştirdim. Ama bildiğim kadarıyla 60.000 - 70.000 aralığında genelde triger değiştirmek iyidir çoğu araçta. Selamlar.
          2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

İşin garibi, Citröen de 180 bin km der kitapçık. Servisler 60 bin der... Opelde de buna benzer bir durum olabilir. Ama yurdum insanı, bende dahil olmak üzere 60 bin oldumu değiştiriyoruz. Gözümüzü öyle bir korkutuyorlar ki.. Tıpkı, lion pillerijn ilk şarjının artık gerekmediği halde sabaha kadar şarjda bırakanlar gibi ( hala bırakıyorum )
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

abi benim anlamadığım dev gibi insigniadaya neden zincir kayış koymazlar
              yap sağlamından !

Yorum

Dev gibi C5 de de kayış vardı. VArdır bir bildikleri
                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Servis kaydı; ağır bakımlarda değiştiriyor. Buna göre 60.000 km; Ama ben kendi aracımın ağır bakımını 90.000 km'de yaptım, Triger'de o zaman değişti.
                  Bu araca 60.000 Km'de bir ağır bakım Türkiye şartları için öngörülen durum, bence gereksiz.

Morpheus
                  61 TT 971

Yorum

Bana da servis bugun kayisin degismesini soyledin aracin 27 binde nasil olir diye sordum ister 60 bin ister 4 yil ikisinden birini tamamladigi zaman degismesi lazimmis. Bunun maaliyeti ne kadar olur acaba arac 2011 bu sene icerisinde kesin degistirmem gerekir mi?
                    2011 1.6 180 HP T. Beyaz,Siyah Tavan,Cam filmi,19 İnç jant,Navigasyon,Ledli sinyal lambası,Ayna alt ledi,Krom kapı kolu,Kapı altı logo.

http://i.hizliresim.com/LpNkQb.jpg

Yorum

Yetkili de 560 TL civarı sadece triger seti ve işçiliği. 2014 fiyatı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
                        Dev gibi C5 de de kayış vardı. VArdır bir bildikleri
                        gerçekden garip bu işler ali abi anlayamadım bi türlü
                        araçların herhangi parçalarını iyi yparken diğer parçalardan kısıyorlar sanırım

Yorum

Peki bu kayis koparsa marsa basarsam ne olur
                          2011 1.6 180 HP T. Beyaz,Siyah Tavan,Cam filmi,19 İnç jant,Navigasyon,Ledli sinyal lambası,Ayna alt ledi,Krom kapı kolu,Kapı altı logo.

http://i.hizliresim.com/LpNkQb.jpg

Yorum

Yeni bi motorunuz olur
                            İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                            Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HkmdR
                              Peki bu kayis koparsa marsa basarsam ne olur
                              Bizim bir defa koptuydu Ama ustanın eşekliğinden. Bakımda değiştirelim dedik ayarlarını iyi yapmamışlar yolda koptu. Değiştirmesek belki bir şey olmayacaktı. Usta bizi Transporter sahibi yapmıştı

Kopma olayı araç seyir halinde olacağı için zarar kaçınılmaz. Değiştirirken işin ehli birinin değiştirmesinde fayda var
                              2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

İşleniyor...
                              X