Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sizce bu ses neyden kaynaklanıyor abılerım kardeşlerim.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: sizce bu ses neyden kaynaklanıyor abılerım kardeşlerim.

İlginçmiş... Katalizör dediğiniz katalik konvertör sanırım da ben o ses ondan nasıl çıkar tam anlayamadım... Yeni bir bilgi oldu benim için. Teşekkürler paylaşım için

Bu arada aracınız ısınınca o ses geçiyor ya da değişiyor muydu?
    2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Aynn katalik çıkıyormuş demek dagilmaya başlamış bunla yirtik sukur Allaha rica ederm.
      ~OFLU(nokta)~

Yorum

İsininca yapiyor sikistirinca fln arada ses gidip geliyordu soguk havalarda ses artyor
        ~OFLU(nokta)~

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oflu6167
          İsininca yapiyor sikistirinca fln arada ses gidip geliyordu soguk havalarda ses artyor
          Evet öyle ya da tersi olmalı zaten. Genelde katalik konv. ile ilgili sorunlarda motor sıcaklığına bağlı değişimler olur. Geçmiş olsun hakikaten ucuz atlatmışsınız. Ben ekodandır, değilse ciddi sıkıntı vardır diye düşünmüştüm ama "bedava" atlatmışsınız Geçmiş olsun.
          2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Allah razi olsun sağolun
            ~OFLU(nokta)~

Yorum

Katalitik fiyatlarından haberiniz varmı ? Nesi ucuz atlatılmış İlk O2 nin bağlı olduğu katalitik sanırım 3 bin TL civarındaydı. He,, boru yaparım derseniz o ayrı.

Veee, katalitik den ses yapıyor diyen vatandaşa diyin ki; geçmezse parasını ödeyecekmisin ???
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

fıyatlardan haberımız war aton1981 ama dedgin para Almanyada yok baska gelebılecek bı yer yok stetoskob yarım saatt dınledındı sagı solu gelen ses onun ıcınden
                ~OFLU(nokta)~

Yorum

Ali'de bi ra steteskoplarla uğraşıyodu hatırladığım kadarıyla haha haha

Senin aracın kilometresi de daha düşük neden olmuş acaba.
                  2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

KataliZor den Olmadigini Dusunuyorum. Arizanin olduğu nu garanti eden Servis varsa iade garantili degistirtin bence,
                    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

kımde yanasın aton 1981 bklm temızletınce veya degıstrınce bellı olur yazarım buraya ılgınz ıcın tesekkur ederm aton1981
                      ~OFLU(nokta)~

Yorum

Zaman göstericek

Yorum

kımde yanasın aton 1981 bklm temızletınce veya degıstrınce bellı olur yazarım buraya ılgınz ıcın tesekkur ederm aton1981
                          Arabada ses deyince ilk akla Ali Bey gelir bizde.Dediklerini yabana atmayın. Arabalarımızın parçaları pahalı gerçekten.Birde lüzumsuz bir parça değiştirdiğinde ustalar, gerçekten hem sinirleniyor hem üzülüyor insan.Bu forumu bu yüzden çok seviyorum.Buradan aldığımız önbilgilerle tamire gittiğimizde, Usta kafasına göre takılamıyor.
                          Allah kazasız belasız sorunsuz aracınızı kullanmayı nasip etsin.
                          "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Birbirine deyen parçaların sesi ilettiği ve aşırı derecede yanılttığı bir gerçek.
                            Öncelikle güvenilir bir egzoscuya sesi dinletin bakalım. Katalizöre bağlı olan turbo ve ona bağlı olan dönen parçalar ve valfler var.

Ama bu değildir ki katalizörden gelmior! Elbettte gelebilir, fakat emin olmak zordur.
                            Belki egzos manifold contası bile az az kaçıyor olabilir. Bu ihtimaller arasında.

Yoksa sesi bulmak için, katalizör, turbo, manifold contası, değiştirir durursunuz Neredeyse ufak bir araba alacak kadar masraf yaparsınız.

Bu bağlamda kendi teşhisinizi doğrulayacak ( bu durumda siz teşhisinizi belirtmeyiniz ) Usta / servisin ön gördüğü parçayı değiştirmeniz menfaatinizedir. Ses gitmezse alıp başlarınıza çarparsınız. Amacım, risk almayınız Derdim o.

Bir anım;
                            ARacımda ve kullandığım bir çok insignia da rölanti ve yüyürken 2300 devir civarlarında kasaya aşırı vibrasyon veryor. ( bu devirlerde olağan normal vibrasyon var zaten )
                            Normalin üzerinde olan bu titreşimi ilk zamanlar bulamadık. Dönen tüm parçaları denedik. DÖnen bir şeyden geldiğine emin gibiydik. V kayışı dahil tümünü söktük.
                            Titreşim gitmedi. Dedik geriye volan ve baskı kaldı. Triger yeni değişmişti. Bunu eledik. Zaten ses gelen baskı balatayı değiştirelim dedik. Beraberinde volan da değiştik.
                            Titreşim gitmedi. Aklımıza motor takozları ve kulakları geldi. 4 adep toplamda 660 TL civarı tutan 4 takozu değiştirdik. Titreşim gitmedi. ( Ama araç daha temiz oldu )
                            Egzos spirali ( katalizörden sonra ) esnekliğini kaybetmiştir deyip kestirdim ve değiştirdim. Titreşim gitmeti.

En sonunda, tesadüfen rölantide vites kolunu debriaja basmadan ileri geri oynadığımda titreşimin yok olduğunu farkettim.
                            Sorun ve çözüm basitti; İlgili devirlerde şanzıman ve kasa arasında direkt tek bağlantı olan vites tellerinin titreşimi kasaya ilettiğini farkettik.
                            KAsaya girdiği yerde plastik titreşim emici var. Biraz özelliğini yitirmiş. SÖküp, içine sünger deptik Titreşimden eser kalmadı.... TErtemiz oldu.

Anlatmak istediğim bu, ne düşünürken ne çıktı...

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
                            Arabada ses deyince ilk akla Ali Bey gelir bizde.Dediklerini yabana atmayın. Arabalarımızın parçaları pahalı gerçekten.Birde lüzumsuz bir parça değiştirdiğinde ustalar, gerçekten hem sinirleniyor hem üzülüyor insan.Bu forumu bu yüzden çok seviyorum.Buradan aldığımız önbilgilerle tamire gittiğimizde, Usta kafasına göre takılamıyor.
                            Allah kazasız belasız sorunsuz aracınızı kullanmayı nasip etsin.
                            Teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
                              Abi arabada bi sorun hissetsem servisten önce sana geleceğim yahu. Servis uğraşmaz, incelemez bu kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Uğur K
                                Orjinal yazı sahibi: aton1981
                                Abi arabada bi sorun hissetsem servisten önce sana geleceğim yahu. Servis uğraşmaz, incelemez bu kadar.
                                Servise ben öğrettim hareketli volan olduğunu ( surtaş )

Servis, ( yetkili ) bizim sorunlarımızı çözmek için var. Ama kime gittiysem olmadı. Hepsi sorunları çözmekten bi haber. Tak obd ye cihazı, oku değerleri, değiştir parçaları.
                                Lift'im olsa bede yaparım bunları. Ustalık bu olmamalı. Yazık. ( işini doğruca yapan servisler hariç )

Yorum

İşleniyor...
                                X