Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motora birşey mi oldu?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motora birşey mi oldu?

Dün gece izmirde arkadaşlarla madrid derbisini izledikten sonra eve dönmek için arabaya gittiğimde(bu arada araç 2010 modelinsignia turbo daha önce lpg vardı ama şuan yok) sıacaklık -3 civarındaydı,aracı çalıştırdım herzamanki gibi bir sıkıntı yoktu 500-600 mt sonra araç uyarı verdi motor ikaz lambası yandı yarın servise götürürüm dedim evimede az kaldığı için dedim eve gideyim yarın servise götürürüm araçı lamba söndü ama araçda muazzam derece titreme ve devirde yükselmeme oldu,araç sanki gitmek istemiyor gibiydi 2000 deviri geçmiyordu,hatta yolda bir kere stop bile etti,birinci viteste 500 mt daha götürerek evin önüne bıraktım,yarın çekiciyle servise götürüürm dedim...bugün sabah servisi aradım durumu anlattım araba yürüyorsa getir ama dünkü gibiyse çekiciyle getir dediler,arabayı çalıştırmaya gittiğimde sıcaklık 3 dereceydi araba çalıştı bir sıkıntı yoktu,sadece biraz ses çıkartıyordu dizel gibi motor ısınımcada gitti ses,hiç bir sorun olmadan 15 km gidip egeme bıraktım aracı bugün çok yoğun olduklarını sıra geldiğinde arayacaklarını söylediler,sizce ne olmuş olabilir?

Ynt: Motora birşey mi oldu?

Geçmiş olsun,

Bu tür Titreme ve 2000 devir de takılması Lpg kaynaklı sibop problemi gibi gözüküyor bence iyi ce kontrol ettirin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
      Geçmiş olsun,

Bu tür Titreme ve 2000 devir de takılması Lpg kaynaklı sibop problemi gibi gözüküyor bence iyi ce kontrol ettirin
      Benimde aklıma geldi ama araç şuan 90 binde ve 40-50 km dir lpg yok ve sadece dün gece böyle birşey oldu bu sabah böyle bir sarsıntı yoktu

Yorum

Ateşleme bobininden kaynaklanıyor. Buna aşırı soğuklarda etki edebilirde. 1 veya 4 numaralı silindir devredışı kalıyor. Muhtemelen LPG kaynaklı ateşleme aksaklığı nedeniyle silindirler kendini kapatıp güvenli mod gibi birşeye alıyor kanımca. Başıma geldi oradan biliyorum. Bir sorun çıkmazsa LPG yi baktırın.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Banada ateşleme bobini gibi geldi...

Yorum

ateşleme bobini arızası olma ihtimali çok yüksek.
            insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Kısaca, gaz verdiğinizde araç yeterli yakıtı alamıyor. Düzgün ateşleme olmadığı için silindirlerden biri kapanıyor. Ve aşırı bir titreme ile birlikte araç traktöre dönüyor.

Bu tür titremeyi buda yapabilir. Yani ateşleme bobini veya lpg doğru yakıtı veremiyor. Umarım siboplar değildir. Uzun zamandır da lpg kullanılmadığını belirttiğinizden tam konduramıyorum.
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Egeme gitmekle büyük hata yaparsın işten anlayan usta yok orada, ustacık çok ama

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
                  Egeme gitmekle büyük hata yaparsın işten anlayan usta yok orada, ustacık çok ama
                  Daha öncedende gitmiştim bir sıkıntı yaşamadım,yarın sonuç çıkacak ortaya olmadı aracı başka yere götürürmm

Yorum

Sonuçları bildirmeyi unutmayınız.

Yorum

Araçı teslim aldım,sorunu bujilere yıktılar,oldukca kötü durumdaymış,motorda tekleme yaptığı için uyarı vermiş.aracı bir süre takibe alacaklarmış.birde yağı 7 bin km önce değiştirmiştim,yağın kapkara olduğunu söylediler,onuda değiştirdim.7 binde yağ kararır mı?tmm sert kullanıyorun ama 7bin bana çok az geldi

Bu arada ateşleme bobininde sıkıntı yokmuş

Yorum

Gecmis olsun, sorun devam ederse egemin kapısına bir daha uğrama ))) orada usta olduğuna inanmıyorum)))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
                          Gecmis olsun, sorun devam ederse egemin kapısına bir daha uğrama ))) orada usta olduğuna inanmıyorum)))
                          Tmm tmm normalde bursalıyım izmirde öğrenciyim haftasonu okul bitti diye bursaya döneceğim için yolda başıma birşey gelmesin diye gittim,birşey olursa bursada ustam var beneim

Yorum

yine ateşlemeyle alakalıymış. Tahminler yaklaşmış

Yorum

NGK nın lazer iridyum bujileri var öneririm. Daha önde lpg taktırdığım mazdam da rölanti titreme hiç sorun bırakmadı satana kadarda sorunsuz kullanmıştım. Şimdi insigniama da taktım. Hem kaliteli hem de start stoplu araçlarda da ateşleme bakımından çok işe yarayacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Yorum

İşleniyor...
                              X