Duyuru

Collapse
No announcement yet.

30000 bakımında kullanılan malzemeler

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 30000 bakımında kullanılan malzemeler

1.4T insignia sahibiyim aracımın garantisi dolduğu için 30000 bakımını özel serviste yaptıracağım, buradaki özel servistede malzemeler yokmuş bu yüzden malzemeleri internetten kendim alcam. Başka bi yere gitme şansım şuan için yok önceki yağı 16000 km önce koymuşlar motora zarar vermeden yağı hemen değiştirmek istiyorum.
    İnternetten alacağım malzemeler

mobil 1 esp 0W 40 dexos 2 5 litre

orjinal gm marka hava filtresi (benzinli yazıyo 1.4, 1.6 farkediyomu bilmiyorum?) 51 TL

orjinal gm marka yağ filtresi (benzinli yazıyo 1.4, 1.6 farkediyomu bilmiyorum?) 26 TL

bunların haricinde alınması gereken malzeme varmıdır ?

İNSİGNİA'sız

Ynt: 30000 bakımında kullanılan malzemeler

hava filtresi o kadar pahalı ise kn direkt hava filtresi alın daha iyi 150-160 tl civarındaydı fiyatı
    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Selam benim araç 30 binde değil ama yıldan dolayı serviste 2. sene 30bin bakımı yapıldı. Değişen parçalar resimde.

Orjinal yazı sahibi: denz
      Araç 13500'de. Garantisi bitik. Normalde senelik bakımı önümüzdeki ay. Hafta sonu şehir dışına çıkacağımdan bakım yaptırayım dedim.
      Bakım 2. yıl yani 30bin bakımına giriyormuş. Ekstradan bujiler değişecek (ellerinde yokmuş gelecek)
      Yağda tereddüte düşmüştüm ama değişeli 11bin falan olmuş. Geçen ay İzmir'de usta "yağda bir sıkıntı yok" demişti. Bende o yüzden servisteki aynı yağı koydurdum. 5w-40 mobil, varilde Türkiye yazıyordu. Ama faturanın altında da Orjinal Opel parçası değildir diye not düşmüşler :/
      Neyse ödediğim tutar:556 TL.

2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim tüm ürünleri orjinal seçince çokda fazla bi fiyat avantajı olmadı yarın servisi arayıp fiyat isticem kötü tarafı en yakın servis bana 150 km :/

İNSİGNİA'sız

Yorum

İşleniyor...
        X