Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 insignia aracım için debriyaj seti+bilya

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 insignia aracım için debriyaj seti+bilya

Aracımın debriyaj baskı+balata ve el değmişken de bilyasını değiştirmek istiyorum.
    Luk marka baskı balata için 575 TL, bilya için de 320 TL fiyat aldım. Toplamda 895 TL ye gelecek.
    Sizce fiyatlar uygun mu, normal mi?
    Aracımı yaptırdığım özel servis işçilik için 300 TL istiyor. Bana çok geldi.
    Başka bir yerden 150 TL ye yaptırmayı düşünüyorum.

Bu işlemler haricinde volan ile ilgili de bişeyler yaptırmam gerekir mi?
    Yani işi yapacak ustanın debriyaj seti+bilya değişimi esnasında başka yapması/bakması gerekenler var mıdır?
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Ynt: 1.4 insignia aracım için debriyaj seti+bilya

Ben değiştirdim, Volant'dan lak lak lak diye sesler geliyordu birde 1.viteste kaldırırken sürtüyordu ve çok titreyek araba kalkıyordu. İşçilik 300 tl anlaşıp şanzumanu açtırdım özel servise, bir de gördük ki ne baskı ne Balata ne de volant kalmış rulman dahi değişim kararı aldık, başladık pazarlık yapmaya. Baskı Balata + Rulman + volant + triger seti + şanzuman yağı + rot balans + benzin hava ve polen filtreleri + ön fren balataları ekstradan ufak tefek şeylerde vardı hepsi faturada yazıyor liste baya bir uzundu kullanılan markaların hepsi orjinal Sachs ve gm ürünleri sağlam bir pazarlık sonunda 2.350 yaptırdım kafam rahat debriyajdan ne ses ne de tık var şimdi .

Baskı Balata ve bilye için fiyat yüksek gibi işçilik bana makul geldi

Yorum

150 tl normal. İşlem uzun.

Yorum

Opelin fix kampanyasi var ve %50 gibi indirim soz konusu servisten bilgi alin son kiyaslayin orjinal her zaman daha iyi olur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OeK
          150 tl normal. İşlem uzun.
          1.4 t lerin triger setinin zincir olduğu söylenmişti. Eğer zincirse triger değişimi için erken değil mi?

1.4 Beyaz 18" Sunroof
          Navigasyon DVD
          46KT880

Yorum

Şanzıman söküldü ve bakıldı, debriyaj baskı ve balatanın durumu çok kötü tahmin edildiği üzere.
            Orjinal gm debriyaj baskı balata takılacak, 1000 TL fiyat verdi usta.
            Bilya sağlam, değişmeye gerek yok dedi.
            Sökmüşken volant a da bakıldı, onun da durumu iyi değil ama şimdilik kullan dedi. Normalde sağa sola çevirdiğimde az bişey sallanması gerekliyken epey sağa sola dönüyordu kontrol ettiğinde. İlerde bilya ile birlikte değişilebilir dedi. Aracı ilk çalıştırdığımda ve stop ederken sallantı yapar dedi.
            İşçilik dahil 1300 TL (şanzıman yağı v.s. içinde) işim yapılacak.

Sormak istediğim, volant sorunlu ise ilerde ne tür bir zarara sebep olur? Pahalı bir parça mıdır?
            @Murat

Yorum

Marş basarken sıyırmaya başlar volant dişlilerini.
              Daha sonra atlama yapıp durduğu için volant dişlilerini de yemeye başlar.
              sonra komple volant değiştirmek zorunda kalabilirsin.
              İnsignianın volantını görmedim hiç. Kimi araçlarda sıkı geçme dişli oluyor. Kimilerinde yekpare döküm.
              Hangisi olduğunu görmedim. Eğer sıkı geçme ise ucuza biter. Yok komple ise bir şarj dinamosuna 2000 TL isteyen opel
              volantta ne der hayal edemiyorum.
              Bence açılmışken yaptırın hepsini gitsin.

Yorum

Benim araç 4. Bakıma girecek, 39 bin km de şu an ve servis kayış setinin değişeceğini cve %20 indirim yapabileceklerini söylediler buda yaklaşık 1150-1200,-₺ arası oluyormuş

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OeK
                  Marş basarken sıyırmaya başlar volant dişlilerini.
                  Daha sonra atlama yapıp durduğu için volant dişlilerini de yemeye başlar.
                  sonra komple volant değiştirmek zorunda kalabilirsin.
                  İnsignianın volantını görmedim hiç. Kimi araçlarda sıkı geçme dişli oluyor. Kimilerinde yekpare döküm.
                  Hangisi olduğunu görmedim. Eğer sıkı geçme ise ucuza biter. Yok komple ise bir şarj dinamosuna 2000 TL isteyen opel
                  volantta ne der hayal edemiyorum.
                  Bence açılmışken yaptırın hepsini gitsin.
                  Bilgiler için teşekkür ederim.
                  Orjinal gm bilya için 700 TL fiyat veren servisin volant fiyatını düşünmek dahi istemiyorum.
                  Ancak gittiğim yerdeki servis ustam şu an için volantın değişmesine gerek olmadığını söyledi.
                  O nedenle sadece debriyaj baskı+balata orjinal gm ile değişti, 1000 TL, işçilikle 1300 TL ye maloldu.
                  Araçtan fabrika çıkışı gm nin luk marka baskı balatası çıktı.
                  @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                    Benim araç 4. Bakıma girecek, 39 bin km de şu an ve servis kayış setinin değişeceğini cve %20 indirim yapabileceklerini söylediler buda yaklaşık 1150-1200,-₺ arası oluyormuş
                    Sadece kayışlar mı değişiyor set olarak değiştiğinde?
                    Öyle ise çok para ya!.. Eski accent aracımın tüm kayış+bilyalarını 250 TL ye maletmiştim, 100 TL de işçilik vermiştim.
                    Opel araçlarının her parçası hem pahalı hem ömürleri çok kısa..
                    @Murat

Yorum

Bir şeyi merak ediyorum.
                      Debriyaj baskı+balata ilk değiştiğinde ilk 3 gün aracımı sürmekte epey zorlandım.
                      Sanki bambaşka bir araç sürüyordum, ayağımı debriyaj pedalından hafif çektiğim gibi araç hareketlenmeye başlıyordu.
                      Ancak zamanla hem ben alıştım diyeyim hem de sanki pedal yine daha yukarda kavramaya başladı.
                      Böyle bişey olur mu sizce?
                      Yani eskisi kadar kesinlikle yukarda değil ve kaçırma yapmıyor ama ilk günlerdeki ayağımı hafif çektiğim gibi hareketlenme değişti.
                      Buna ne sebep olmuş olabilir?
                      @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine
                        Bir şeyi merak ediyorum.
                        Debriyaj baskı+balata ilk değiştiğinde ilk 3 gün aracımı sürmekte epey zorlandım.
                        Sanki bambaşka bir araç sürüyordum, ayağımı debriyaj pedalından hafif çektiğim gibi araç hareketlenmeye başlıyordu.
                        Ancak zamanla hem ben alıştım diyeyim hem de sanki pedal yine daha yukarda kavramaya başladı.
                        Yani eskisi kadar kesinlikle yukarda değil ve kaçırma yapmıyor ama ilk günlerdeki ayağımı hafif çektiğim gibi hareketlenme değişti.
                        Orjinal yazı sahibi: Wolverine
                        Bir şeyi merak ediyorum.
                        Bahsettiginiz seyler evet olur.... debriyaj bittikce yukardan kavramaya baslar..
                        F30 Sport+

Yorum

Bizim araçlar bu kadar kolaymı debriyaj yiyor ya anlamadım benım araç 6500 de suan birşey yok ama az gaz verince titreyerek kalkıyor biraz önceki aracımızı 15 sene kullandık orjinal debriyajdı degişmemişti.
                          2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HeIIus
                            Bizim araçlar bu kadar kolaymı debriyaj yiyor ya anlamadım benım araç 6500 de suan birşey yok ama az gaz verince titreyerek kalkıyor biraz önceki aracımızı 15 sene kullandık orjinal debriyajdı degişmemişti.
                            OPEL araçlarının şanzuman ve debriyaj seti biraz narin satmış olduğum astra h 2012 model aracın 60000 km de şanzuman bilayalarından 4 tanesini değiştim fatura 1000 tl idi sanırsam o da özel serviste. yetkili serviste hepsine 2 bin küsür demişlerdi
                            2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
                            2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                              Opelin fix kampanyasi var ve %50 gibi indirim soz konusu servisten bilgi alin son kiyaslayin orjinal her zaman daha iyi olur
                              Bu fix kampanyası parça ve işçilikte mi var? Yoksa sadece işçilikte mi

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                              Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

İşleniyor...
                              X