Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbodan gelen ambulans sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turbodan gelen ambulans sesi

İyi günler arkadaşlar;
    4 gün önce turbo emiş hortumunu değiştirdim. Aracın yakıt tüketim verileri çekişi düzeldi.
    Ancak şimdi aracıma hafif gaz verip bıraktığımda devire bağlı olarak ıslık- ambulans sesi gibi bir ses geliyor.
    Devir artınca artıyor, azalınca azalıyor.
    Forumlarda ve internette yaptığım araştırmalar sonucu iki sonuca vardım.
    Birincisi - turbo pervane balansı gittiği için ıslık sesi yaptığı
    ikincisi - durumun normal olduğu. turbonun kendi sesi olduğu.

Siz değerli arkadaşlarım ve insigniadaşlarımdan yardım ve yorumlarınızı beklerim.
    Esenlikler..

Ynt: Turbodan gelen ambulans sesi

Durum normal endişelenmeyin,o sesi duyabilmek için kapalı alanlarda 4 cam açık gezenler var
    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Arkadaş, Öncesinde böyle bir şeyin olmadığını belirtircesine, '' ancak şimdi diyerek devam etmiş. Sanırım ses normal değil. Belki arıza yapmaz, belki sorunsuz devam eder ama öncesinde olmayan ve bi zaman sonra olan sesler normal değil sankim? Ha, ilk zamanlarında dabu ses var ise normal
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Yazınız "... düzeldi..." demişsiniz. Demek ki önceden bir arıza varmış. Benim aracımda da aynı ses var endişe etmeyin. 1.6 180 olan aracımdaki turbo sesi daha toktu ancak şimdiki 2.0 160 olan aracımda bu ses nedense daha tiz. Aynen belirttiğiniz gibi polis ya da ambulans sirenine benzeyen bir sesi var. Normaldir kafanıza takmayın.
        2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
          Aracımı alalı bir hafta oldu. Geçmişi bilmiyorum.
          Aldığımda da patlatkı belki hortum. Ondan da emin değilim.
          Ancak ani bi yüklenmeden sonra ekranda servise götürün yazısı çıkınca değiştirdim hortumu.
          Bugün yine gittim servise.
          Sıkıntı yok dediler.
          Hatta hortum değişince turbo verimli çalışmaya başlayınca oldu dediler.
          Yine de takipteyim.
          Not : 2.0 cdti 160 hp aracım

Yorum

Emiş Borusu Değişti Demişsiniz. Yani Tubo Kompesörü İle Hava Filtresi Arasında Kalan Kısım. Burada Sıkıntı Vardı İse (Çatlak, Patlak) Bu, Filtre Edilmemiş Bir Miktar Havanın Turbo Kompresörünün Pallerine Gitmesi Demek. Ancak Aynı Zamanda, Kaçak Olmasından Dolayı Değişim Öncesinde Daha Fazla Ses Yapması Gerekliliği de Demek.
            Değişim Sonrası Daha Az Ses Gelmesi Gerekirken Ambulans Sesi İlginç. Belki de Değişim Sonrası Daha Dikkatli Dinlemek Yanıltıyor Olabilir.

Yorum

Turbo emiş değil. Motor emiş diyelim. Turbo çıkış yani.

Yorum

İşleniyor...
              X