Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites Geçmeme - Gürültülü Geçme Sonucu Şanzıman Değişimi / Sorunun Devam Etmesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vites Geçmeme - Gürültülü Geçme Sonucu Şanzıman Değişimi / Sorunun Devam Etmesi

Merhabalar,

Aracım birinci vitese geçmeme, geri vitese geçmeme, bazen tam ortada sıkışıp hiçbir vitese geçmeme sorunlarından dolayı servise girdi. Ertesi gün problemi çözdüklerini bildirip aracı teslim ettiler. Fakat aracı aldığımda vites geçmesine rağmen özellikle 5.vitese geçerken ciddi bir sürtünme sesi çıkararak geçiyordu. Tamirin beni tatmin etmediğini düşünüyordum ki aynı gün oturduğum sitenin girişindeki tümsekten geçtikten sonra birinci vitese takmaya çalıştığımda tekrar başaramadım. Hatta tekrardan tam ortada hiçbir vitese geçiremeyeceğim şekilde takılı kaldı. Vitesi bir şekilde boşa alıp ittirerek park ettim.

Aracı servise teslim ettikten sonra yaklaşık 10 gün civarı serviste kaldı ve Macaristan'dan sıfır şanzıman geldiğini söylediler. Aracı çalıştırmadan önce vitesleri denediğimde farkı bariz şekilde görmüştüm. Teslim aldım ve aracı bir süre kullandım. 5.vitese geçerken yine ufak sürtünmeler olduğunu farkediyordum. Paranoyak davrandığımı düşünüp kendimi suçladım. Şu anda aracı 5.vitese atmaya çalıştığımda yüzde 90 sürtünme sesi geliyor ama eğer 5.vitese geçirmeden önce debriyaja basıp devrin sıfıra inmesini bekledikten sonra 5.vitese atarsam bu sesi duymuyorum.

Ayrıca trafikte dur-kalk sırasında ikinci viteste ilerlerken, araç durmaya yakın debriyaja basıp boşa almaya çalıştığımda da genellikle ikinci viteste sıkışıp kalıyor, ciddi kuvvet uygulayarak boşa almak zorunda kalıyorum.

Ne tarz bir problemle karşı karşıya olduğum hakkında bir fikrim yok. Sıfır şanzıman takılmasına rağmen sorun düzelmedi. Fikriniz benim için çok önemli. Bu hafta tekrar servise gideceğim. Ayrıca garanti süreci içerisinde aynı sorunu üçüncü kez tekrarladığı için sıfır araç talep etme hakkım doğuyor mu?

Şimdiden teşekkürler.
    1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Ynt: Vites Geçmeme - Gürültülü Geçme Sonucu Şanzıman Değişimi / Sorunun Devam Etmesi

Öncelikle geçmiş olsun,

Eğer sıfır şanzuman takıldı ise sorun olmaması lazım vites gergi halatlarında sorun olabilir

Eğer servisten süpheniz var ise diğer servislere aracınızı kontrol ettirin İstanbulda seçenek çok

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ynt: Vites Geçmeme - Gürültülü Geçme Sonucu Şanzıman Değişimi / Sorunun Devam Etmesi

Hayret; manuel şanzımanda böyle problemler ilk defa duyuyorum.
      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Debriyaj pedalı çok yumuşak veya sert mi? Sanki ayrışmayı tam yapamıyor.
        http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
        2.0 CDTI
        Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
          Debriyaj pedalı çok yumuşak veya sert mi? Sanki ayrışmayı tam yapamıyor.
          corsa ve mokka'mız da var. ikisine göre debriyajım çok sert
          ekleme yapayım: ayrışmayı tam yapamasa araç durmak üzereyken debriyaja bastığımda, basılmamış olarak düşünüp stop etmesi gerekmez mi?

Yorum

Aracımı servisten 23 Ağustos Cumartesi günü teslim aldım. Vites ayarı yapıldığı söylendi. Bu sefer de ikinci vitese geçerken ses yapmaktaydı ve tüm viteslere geçerken ilk seferde ciddi bir sürtünme oluşmaktaydı. Örneğin birinci vitese geçirmeye çalışınca ciddi bir sürtünme ile geçiyor veya geçmiyor, boşa alıp tekrar birinci vitese taktığınızda olması gerektiği gibi geçiyor.

Bu problemin teknik adını bilmiyorum ama ben "vitesin yolunu bulamama" olarak bahsettim kendilerine ve aracımı pazartesi günü tekrar teslim ettim.

4077 sayılı tüketicinin korunması kanununun 4. maddesine dayanarak,
            "Garanti süresi içinde kalmak kaydıyla 1 yıl içinde farklı arızaya dörtten fazla, aynı arızayı ikiden fazla tekrarı halinde maldan yararlanamama da süreklilik arzetmesi halinde tüketici ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilmesini talep etme hakkına sahiptir."

Vites ya geçmezse diye paranoyak oldum bu sorunlar başladığından beri ve bütün otomobil keyfim kaçtı. Aracımın yenisiyle değiştirilmesini talep edeceğim. Bu konuda ne yapmam gerektiğini veya nereye başvurmam gerektiğini bilen, yardımcı olabilecek birisi varsa çok makbule geçer.

İlgilenen herkese teşekkürler

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun. Bendede benzer sorun olmustu gerçi bende ses olayı yoktu sadece takılı kalıyordu sıkısıyordu. Serviste gergi halatını güzelce yagladılar araç ilk günki gibi yumusak vites geçişlerine döndü.
              İnsignia cosmo 1.6T & omega 2.5 V6

Yorum

durumla ilgili güncelleme yapayım.

opel.turkey@gm-customercare.com adresine mail atmıştım. fakat türkçe karakter kullanılmadan, gayet özensiz, adımın soyadımın bile yanlış yazıldığı baştan savma bir mail ile geri dönüş yapıp iletişim bilgilerimi istediler. ben de geri dönüş yapmadım. herşeyi uzun uzun yazarak açıkladığım şeyleri bir de telefonda müşteri memnuniyetini hiçe sayan şahıslara açıklamak istemedim.

kunden.info.center@de.opel.com adresine aynı maili ingilizce olarak attım. onlar da sallamazsa başka bir yöntem deneyeceğim.

takip eden arkadaşlar varsa bilginize

Yorum

Bu işin sonu ne olacak, merak ediyorum

Yorum

Bu konuyu yeni farkettim. Geçenlerde ben de konu açmıştım. Biraz benzeri benim de başıma geliyordu. Çok merak ediyorum bu manuel şanzımanın sonu nolacak.

http://www.insigniateam.com/forum/in...?topic=14273.0

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

inşallah bu işin sonu gönlünüzden geçen olsun...
                      Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Bugün müşteri temsilcisi aradı aracın probleminin çözülüp çözülmediğini sordu. Ben de aracın probleminin servise göre giderildiğini, bana göre giderilmediğini söyledim. İçiniz rahat değilse başka servise götürün, orda muadili bir araç ile karşılaştırmayı talep edin dedi. Ben de serviste karşılaştırma yaptığımı, denediğim diğer aracın vites ile benim aracımın vitesi arasındaki farkı kendim görebildiğim halde servis elemanlarınız göremiyor dedim. Başka servise gitmenizi tavsiye etmekten başka bişey yapamam dedi.

Peki Türkiye'deki tüketicinin korunması kanununa göre garanti süresi dahilinde 1 sene içinde aynı sorunu iki kez yapan ürünün yenisiyle değiştirilmesi veya bedel iadesi ile ilgili ne diyorsunuz diye sordum. Bizde öyle bi bilgi yok, isterseniz yasal yollarla çözebilirsiniz dedi.

Çok enteresan, Türkiye'de hizmet verip de tüketici kanunu bilmiyor olmaları gerçekten çok enteresan. Odak'tan randevu alıp aracımı bırakıcam. Odak da problem yok derse tüketici mahkemesine gidicem. Yeter yoruldum. Daha da opel benden uzak dursun.

Yorum

Müiteri temsilcilerinin yasal mevzuat hakkında görüşmesine müsade edilmez o yüzden cevap vermemiştirler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                          X