Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Konsola Kacan Para

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Konsola Kacan Para

Arkadaşlar, kol dayama konsolunun yanındaki bardakligi ( elek. Park freninin tam arkası) bozuk para koymak için kullanıyorum. Bugün surguyu çekip 25 kr attim. Sürgünün az altından Park freninin arkasi hizasında kumbara ağzı gibi küçük bir aciklik varmis. Para o acikliktan konsolun içine düştü.
    1000 kere deneseniz ordan parayı geciremezsiniz. Ancak oldu işte.
    Bu durumda konsola kaçan para aracın mekanik - elektronik aksamina zarar verir mi?
    Konsolu söktürüp parayı cikarmak için dosemeciye mi, yoksa tamirciye mi gitmeliyim?

Ynt: Konsola Kacan Para

Paranın orada zarar vereceği herhangibir aksam yok. Sadece daha derine gitme ihtimali olabilir.

Ben motor tamircime orayı sokturmuştum. Açıkçası kime giderseniz gidin işi bilecek. Nerede nasıl davranacağını bilmeli. Yanlış bir uygulama geri dönüşmesi zor veya imkansız problemlere yol açabilir.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Zarari olmaz da sert bir yere gelirse ses yapabilir. Sokmek zor degildir diye tahmin ediyorum. Birkac vida ve birkac tirnaktan ibarettir
      InsigniaTEAM

Yorum

Sabah sanayiye uğrayacağım. Bir yandan da konsola daha büyük zarar gelir mi diye tedirginlik var.
        Hayirlisi bakalim.

Yorum

Sabah sanayiye uğramadan önce çocukları yaylaya biraktim.
          Yayladan dönünce güzide bir insan evladinin (!) kaputu çizdiğini fark ettim.
          Kaputun boyasi atmamis, hafiften kabarmis durumdaydi. Yani sürtünme şeklindeydi.
          Hemen cifle cizilmis bolgeyi sildim. Bayagi bir duzeldi, pek iz kalmadi. Dunku yagmurdan sonra
          Yağmur damlalarinin kaputun her yerinde öbek öbek biriktigini, cifle silinen bölgede ise
          birikmeden akip gittiğini farkettim. Bu durum geçici midir?
          Acaba cif mi suyu akiskan hale getirip biriktirmeden akmasini sagladi?
          Araci yikattiktan sonra düzelir mi? Sizin bir önerimiz var mi? Yoksa Sonax yolu görünüyor mu?
          Tsk.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: genc_avcI
            Dunku yagmurdan sonra yağmur damlalarının kaputun her yerinde öbek öbek biriktiğini, cifle silinen bölgede ise
            Tsk.
            Deterjan, o bölgedeki cila tabakasını gidermiş olmalı. Silikon içeren
            herhangi bir cila veya wax uygulaması ile eski haline gelir
            Konsola kaçan para da yerinde dursun, hiç uğraşmayın

Yorum

Cifle muhtemelen boyaya büyük zarar verirsiniz, eskiden bir komşu çocuğu arabayı (kaportayı) birkaç kez camsille temizlemişti, arabanın boyası çok kısa zamanda rezil oldu.
              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
                Dunku yagmurdan sonra yağmur damlalarının kaputun her yerinde öbek öbek biriktiğini, cifle silinen bölgede ise
                Tsk.
                Deterjan, o bölgedeki cila tabakasını gidermiş olmalı. Silikon içeren
                herhangi bir cila veya wax uygulaması ile eski haline gelir
                Konsola kaçan para da yerinde dursun, hiç uğraşmayın
                Şaman Bey bende sizin gibi düşünüyorum. Daha gecen ay pasta cila+ boya koruma yaptirmistim.
                Becerebilecegimi bilsem cila alip bölgesel uygulama yapacam.Ya da son durak sonax Bakacaz artik.
                Para konusu da otomatikman 2. siraya düştü.
                İlginize tsk.
                @ kingdragon;
                O an için en pratik yol buydu. Duruma gore cila isine bakarim.
                Camsil ise kafa karistirici.Bazi Araç yıkama istasyonları arabayi
                yikadiktan sonra olusan lekeleri gidermek icin tum kaportayi camsil ile siliyorlar.
                Boyle daha parlak oldugunu soyluyorlar. Dediginiz gibi ise bu yikamacilara bir daha ugramamak lazim.
                Fakat cogu bu uygulamayi yapiyor.

Yorum

Sabah sanayiye uğramadan önce çocukları yaylaya biraktim.
                  Yayladan dönünce güzide bir insan evladinin (!) kaputu çizdiğini fark ettim.
                  Kaputun boyasi atmamis, hafiften kabarmis durumdaydi. Yani sürtünme şeklindeydi.
                  Hemen cifle cizilmis bolgeyi sildim. Bayagi bir duzeldi, pek iz kalmadi. Dunku yagmurdan sonra
                  Yağmur damlalarinin kaputun her yerinde öbek öbek biriktigini, cifle silinen bölgede ise
                  Acaba cif mi suyu akiskan hale getirip biriktirmeden akmasini sagladi?
                  Araci yikattiktan sonra düzelir mi? Sizin bir önerimiz var mi? Yoksa Sonax yolu görünüyor mu?
                  Tsk.
                  Yıkamayla düzelmez tekrar cila yapılması lazım.
                  Cila için aslında yüklü para vermenize gerek yok kendinizde yapabilirsiniz. işlem sırasında hata yapma gibi bir durum yok çünkü. tek dikkat etmeniz gereken aldığınız ürünün pasta içermemesi sadece cila olması. Sonaxta da yaptıranız kendinizde yapsanız köpük - sünger yıkamalarına fazla dayanmıyor cila. tabi siz cif gibi güçlü yağ sökücüyle muhtemelen bastırarak yıkadığınız için de hemen çıkmış önemli bir durum değil nasıl olsa bir müddet sonra boyanın hepsi böyle olacak. Eğer araç yıkamayı falan seviyorsanız çok keyif veren bir işlemdir. Merak ederseniz basit detayları yazarım. Son not:gereksiz yere asla mükerrer pasta yaptırmayın. İşlemin standart olması ve mükemmel sonuç gibi nedenlerle hep cila öncesi pasta yaparlar aklınızda bulunsun yaptırmayın. zaten 4-5 yılda bir pasta ihtiyacı olur onu da kurumsal firmaları tercih edersiniz tecrübe gerektirir çünkü.

Yorum

Autowaxa gidip cila yaptırdım. Ciladan önce pasta sürün dedim. Pastadan daha faydalı bir krem var onu sürelim dediler.
                    İz filan kalmadı. Sonuç çok güzel oldu.

Yorum

İşleniyor...
                    X