Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• yakıt tüketimi

edition paket aracımın 245 45 18 olan ölçülerini 225 50 17 ye düşürsem yakıtı düşer mi? dknow
    insignia 2.0 cdti edition  160 hp otomatik 18'' ac scnitzer

Ynt: yakıt tüketimi

sıfır cevap urock

Yorum

1lt yakın düşer

Yorum

Düşer tabiki, araç rahatlar...

Yorum

cevabını esirgemeyenlere teşekkürler..

Yorum

Yakıta etkisi aman aman olmaz

Yakıt Motor gücü kullanımı agırlık sürtünme ve yere temastaki sürtünme bileşenlerinin senkrol olmasıyla alakalı bir durum bence sadece jantı kucultmek eh belki fayda verir eğer böyle birşey yapacaksanızda serviste araç beyninden jant kalibrasyonu yaptırmayı unutmayın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

jant kalibrasyonu nu ilk defa duyuyorum aydınlatabilirmisiniz?

Yorum

Araclarimiza 16 jantan 20 janta kadar opsiyonu var ve bir olcu icin servis tarafindan arac kalibre edilir boylelikle arac hiz gostergeleri ve diger hesaplamar da degisiyoy

Bu yuzden calibrasyon yaptirin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                  Araclarimiza 16 jantan 20 janta kadar opsiyonu var ve bir olcu icin servis tarafindan arac kalibre edilir boylelikle arac hiz gostergeleri ve diger hesaplamar da degisiyoy

Bu yuzden calibrasyon yaptirin
                  Lastik basınç sensörlerinin ekranda çıkmamasının bu durumla bir ilgisi varmıdır?

Yorum

Aracımın yol bilgisayarını aldığımdan beri hiç sıfırlamadım 4 sene oldu istanbulda yaşıyorum "1.6T 180hp" ortalamam 10.5lt

Yorum

arkadaşlar aracım şehir içi 245/45/18 lastiklerle 0.47 kuruş yakıyor. lastikçi arkadaşımda bulunan 225/55/17 ler ve orjinal edition jant la 130 km yi şehir içi dur-kalk,yer yer agresif kullanım yer yer sakin kullanımla tamamladım depoyu sıfırladığımda 0.42 kuruşa düştüğünü gözlemledim. yarım litre civarına tekabül ediyor. minimum 40.000 km daha kullansam 2000 tl fark yapıyor ve özellikle konfor acayip şekilde arttı vazgeçsem mi bilemedim .
                      diyeceksiniz aracı hem 160 beygir alıyorsun hem de yakıtı dert ediyorsun hem konfor hem de yakıtta ki ufak iyileşme 17 jant a doğru kaymama sebep oluyor dknow

Yorum

Bence burda önemli olan sizin zevkinize göre 17" ile 18" lastik/jantın aracınızda gözünüze nasıl görünüyor olduğu..
                        Sizin için görüntünün önemi yoksa rahatlıkla 17 lere geçebilirsiniz.
                        Benim aracımda da aldığımdan beri 245/45/18 lastik jant var, hatta kış lastiklerine de 2000 TL ödeyip aynı ebatlarda almıştım.
                        18" jant ve lastiğin görüntüsü bana göre yakıtın önüne geçiyor ki benzinli 1.4te yakıtta sizin hesaba göre 0,5-1lt düşüş olacak.
                        Ben yine de görüntüden yanayım..
                        @Murat
                        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

konfor ve yakıt tüketimi galip geldi clapclap

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sorentorad
                            konfor ve yakıt tüketimi galip geldi clapclap
                            Hayırlı olsun..
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                            X