Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA 1.6 TURBO VOLANT DİŞLİSİ SORUNU

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İNSİGNİA 1.6 TURBO VOLANT DİŞLİSİ SORUNU

Merhabalar aracıma 2000 km önce volant dişlisi yenilettirdim.Fakat tekrar volant arızası verdi aracım.Değiştirdiğim ustam cok sevdiğim bi abim kendisi kontrol etti volant arızalı dedi.Şimdi parçacıdan onay bekliyoruz volant değişimi için başına bu şekilde bir arıza gelen arkadaşımız varmı acaba.Volant değişimi yaptırmış veya yaptırmayı düşünen hepinize iyi günler

Ynt: İNSİGNİA 1.6 TURBO VOLANT DİŞLİSİ SORUNU

Merhabalar volantı nereden temin ettiniz? parça sorunludur muhakkak,ve ek bir bilgi daha insignialardaki volatlar sabit değil,hareketli volantlardır.Hareketli olan volantımı taktınız aracınıza ?
    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

evet aracın uzerındekı parcanın aynısını taktırdık parcayı bursada opel parcacısından aldı ustam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: crexlly
        evet aracın uzerındekı parcanın aynısını taktırdık parcayı bursada opel parcacısından aldı ustam
        Parçada sorun vardır düşüncesindeyim hocam 2000kmde volanın bozulmaması lazım.(orjinal volanı taktırdıysanız eğer)
        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

F10 Msport

Yorum

aynen orjınal parça taktırdık ama servis volant dıslısı 180 beygırı kaldırmıyor dıyor anlamadım araca uygun olmayan bır parca neden takarlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: crexlly
            aynen orjınal parça taktırdık ama servis volant dıslısı 180 beygırı kaldırmıyor dıyor anlamadım araca uygun olmayan bır parca neden takarlar.
            Şu zamana kadar iki tane 1.6t insignia aracım oldu,birini 40 diğerini 50 bin km sattım,ikisindede sorun olmadı ve ikisinide epey bir devirli kullandım.
            Şuan 75 bin kmde olan 1.6t insignialar var volanları değişmemiş,böyle birşey olsa bizim araçların volanları sorun çıkartırdı o servis boş konuşmuş, sizin aracınız kaç km'de ?

F10 Msport

Yorum

75000 km de .zaten cok rahatsız edıcı bır sorunu yoktu degıstırırkende arac rolantıde ıken cuk cuk cuk sesı yapıyordu.bende yetkılı servıse goturdum volant değişmesi gerekıyor dedı.bende kendı ustama degıstırttım .aynı ses tekrar basladı 2 000 km sonra

Yorum

Şu an yapılacak şey volanın değişmesi hocam, eğerki tekrar belli bir km içinde,aynı hatayı veriyorsa sorun volan değil,volan ile birlikte hareket eden parçalardan birindedir.

F10 Msport

Yorum

Baskı balata rulmanı volanta çarparak pat pat ses yapar. Debriajı pompaladıkça ses kesilir. Sesin kaynağı volan değil, baskıbalata rulmanıdır.

Pompalayınca ses kesiliyorsa buna dikkat edin.
                  CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                  SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

İşleniyor...
                  X