Duyuru

Collapse
No announcement yet.

soğutma sıvısı bitti

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• soğutma sıvısı bitti

Merhaba arkadaşlar aracım bugün soğutma sıvısı bitti soğutma sıvısı doldurun diye bi uyarı verdi acaba neden yapmış olabilir servise uzaktayım herhangi bi ustaya gitsem bu soğutma sıvısını doldurttursam sıkıntı olurmu.
    İNSİGNİA'sız

Ynt: soğutma sıvısı bitti

suyun eksikliğinden yapar .. kaputu açın tuhaf bşr antifriz kokusu vardır su kaçaklarında.. radyator ten kaçak yapabilir. yada soğutma su ialvesi yapılan plastik kabın kapağından ..veya hortumların birinde patlak veya bunların kelepçelerinde ... Servise başvurun
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

bir ara yokuş yukarı "çıkarken" bana da aynı uyarıyı verdi aracım, aynı yokuştan "inerken" uyarı tekrarlamadı araç.. gıcıklık olsun diye tekrar tırmanıp / indim, sonuç aynı; tırmanırken uyarı var , inerken yok... derken merak ettim, özel bir servise gittim ( servis bana da uzak) iki su bardağı kadar su ekledi, hafif bir azalma olduğunu söyledi, ancak ufak miktarlarda değişim de olsa, yokuş yukarı vb seviyelenme farkını araç " su eksiği olarak" algılayabiliyormuş dedi.

bilgilerinize sunarım

Yorum

Motor suyu pompasında da arıza olabilir
        2015 İnsignia 1.6 Turbo Sidi Cosmo Asteroid Gri.

Yorum

Bizim araçlarda Su eksiltme olayı sebepsiz yere su eksilmez, eksiliyorsa ivedi sebebinin bulunması lazım kapalı devre yüksek basınçlı su soğutma sistemi ile çalışan motorlarımıza hararet yaptırabilirsiniz genellikle yapılan hata biz türk insanı olarak araçlarımızdaki kapakları açıp kapatmayı çok severiz ve genelde su soğutma deposunun kapağı hatalı kapatılmasından kaynaklı su eksiltmeleri olmaktadır siz siz olun gerekmedikçe açmayınız ve kapağı normalden fazla sıkıştırara<k kapatmayınız onun bir boşluk ayarı vardır onu dikkate alın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Su pompası sesli çalıştığı için garantiden değiştirmişlerdi o arada sıvıdan eklemediler sanırım.. Ben uzun yola gidicem dediği gibi servisde epey uzak herhangi bi yerden alıp dordursak sıkıntı olurmu bn dün su kalmışmı diye kapağı açtım hatta kola açar gibi oldu pıst diye ses geldi umarım bi sıkıntı çıkmaz
            İNSİGNİA'sız

Yorum

Takviye yaptıktan sonra düzgün kapattıysanız sorun olmaz ama bir kere kapak deforme olmuşsa ne yaparsanız yapın su eksiltir aracınızda suyunuzu eksik etmeyin ve haret göstergesini kontrol ediniz inşallah birşey yoktur keyifli bir yolculuk yaparsınız

Yorum

2-3 ay önce benimde başıma gelmişti. Su konan haznenin sızdırma yaptığı anlaşıldı ve o değiştirildi serviste. Bunun yanında servis danışmanının söylediği hararet göstergesi suyun sıcaklığını ölçmekt eeğer araçta hiç su kalmamışsa hararet göstergesi de veriye ulaşamamakta demişti.
                2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
                2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Eksilme ile radyatördeki su sıfırlanmaz, çok daha önce 'soğutma sıvısı eksik' uyarısı verir.
                  Su tamamen sıfırlanmışsa zaten motor yandı demektir, hararet göstergesi neyi, niye okuyacak

Yorum

Servisle konuştum da devirdaim pompası değiştiği için motor bloklarının orada hafif boşluklar oluşmuştur dedi hazneden az su çektiği içinde böyle bi uyarı vermiş soğukken az su eklememi söyledi
                    İNSİGNİA'sız

Yorum

Siz adam akilli bir servise gidene kadar gozunuz hararette olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                        suyun eksikliğinden yapar .. kaputu açın tuhaf bşr antifriz kokusu vardır su kaçaklarında..
                        Kaçak haricinde de böyle bir koku oluyor mu? Bende eksiltme gibi bir şey yok. Ama motor ısınınca bahsettiğiniz tarz bir koku geliyor. Hatta kaput kapalıyken de geliyor. Geçenlerde bir yerde beklerken İnsignianın biri park etti. Onun yanına gittim aynı koku ondan da geliyordu. Ondan sonra normal galiba diyerek unutmuştum olayı
                        2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denz
                          Orjinal yazı sahibi: Sufy
                          suyun eksikliğinden yapar .. kaputu açın tuhaf bşr antifriz kokusu vardır su kaçaklarında..
                          Kaçak haricinde de böyle bir koku oluyor mu? Bende eksiltme gibi bir şey yok. Ama motor ısınınca bahsettiğiniz tarz bir koku geliyor. Hatta kaput kapalıyken de geliyor. Geçenlerde bir yerde beklerken İnsignianın biri park etti. Onun yanına gittim aynı koku ondan da geliyordu. Ondan sonra normal galiba diyerek unutmuştum olayı
                          balata kokusuyla antifriz kokusunu karıştırmayın
                          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                          [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                            Siz adam akilli bir servise gidene kadar gozunuz hararette olsun
                            İlginiz için çok teşekkür ederim bugün 500 km yol geldim herhangi bi sıkıntı çıkmadı su eksik diye uyarı da almadım umarım böyle devam eder..
                            İNSİGNİA'sız

Yorum

500 km de birsey olmadiysa sorun yoktur gibi gozukuyor gecmis olsun

Yorum

İşleniyor...
                              X