Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Insignia 1.6 Turbo Debriyajdan gelen ses hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Opel Insignia 1.6 Turbo Debriyajdan gelen ses hk.

Ben parçayı dışardan almıştım. Araca özel serviste de taktırdım. Aracın içinden marka çıkıyor. Spariş ettiğimiz parça ile içinden çıkan seri numaraları haricinde birebir aynı ürün.
    Yetkili bir başka bir şey takmıyor bilginiz olsun. Fiyat da aşırı pahalı değil mi?

http://www.opelgm.com/Opel-Insignia-...S,PR-3240.html

İşçilik en tavan fiyatı 300 olsa 600 e işin bitmesi lazım. Debriaj rulmanıo fiyatını bilmiyorum ama açmışken oda değişir. Çok bir şey değildir. En fazla 700 olsun. 2500 şaka mı ?
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
      Ben parçayı dışardan almıştım. Araca özel serviste de taktırdım. Aracın içinden marka çıkıyor. Spariş ettiğimiz parça ile içinden çıkan seri numaraları haricinde birebir aynı ürün.
      Yetkili bir başka bir şey takmıyor bilginiz olsun. Fiyat da aşırı pahalı değil mi?

İşçilik en tavan fiyatı 300 olsa 600 e işin bitmesi lazım. Debriaj rulmanıo fiyatını bilmiyorum ama açmışken oda değişir. Çok bir şey değildir. En fazla 700 olsun. 2500 şaka mı ?
      Haklısın kardeşim servis resmen öpüyör, 200-300 fark olsa serviste yapardım ancak makas arası baya bi açık. Servise varilecek paraya ekstradan 760 volan + 200 rulman değişimi yapsam ekstradan cebimde yine 1.000 yakın param kalır, ona da biraz ilave edip mm oynatıcısı alırım. Farklı bir iki yetkili servisten yarın fiyat alacağım onlarda aynı fiyatı verirse kendi imkanlarıyla yaptırırım artık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981

Baskı Balata set + volant + rulman + yağlar (şanzuman için) + işçilik 1600 fiyat uygunmudur sizce? (Sachs, Sachs ve GM marka ürünler kullanılacak)
        Izmir Egem 2665 fiyat verdi Arkas ise 2500 rulmansız fiyat vermişti

Yorum

Volant dahil ise uygun gorunuyor. Diğer özel servislerde belki 100 - 200 max indirim olabilir bilemem. Ama 3 fazla ver güvendiğin yere ver. Parçaların ortalama 1300 TL civarı tutuyor. İşçilikte eh işte normal diyebiliriz.
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Evet volant dahil, işçilik için 300 istedi özel servis zaten en çok para tutan parçada odur.

Yorum

Sanki opel fix kampanyasi kapsaminda bu parcalar var diye biliyorum ve yaklasik %50 indirimi var yerkili servisinize sorun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Uygun fiyat...

Yorum

Volant + baskı balata + rulman + sanzuman yağı + rot balans + triger seti + ön fren balaları + benzin, hava ve polen filtreleri + işçilik + ufak tefek (tam hatırlamıyorum ne olduğunu toplamda 55 liralık 3-4 kalem gider. Torna işçiliği, spreyler, civatalar, klipsler bir adette stop ampulü hatırladıklarım, faturası arabada duruyor ) ödenen ücret 2.350 tl.
                  Hepsi orjinal Sachs ve Gm ürünler takılan malzemelerin kutuları, çıkan malzemelerin hepsi bagajıma konulmuş şekilde aracı teslim aldım.

Yetkili serviste opel fix kampanyası dahilinde egemden aldığım fiyat 2665 (Baskı Balata + Volant + rulman)
                  Garanti veriyormusunuz dedim, onlar da bu ürünler genelde kullanıcı hatasından kaynaklı arızalar veriyor dedi, bende kısaca vermiyorsunuz desene deyince biraz tebessüm etti karşımdaki, ben de teşekkür edip ayrıldım, zaten ayrılmadan hemen gözden 2.500 çıkarıp arabanın ihtiyacı olan bakımları yapayım dedim, gittim büyük bir özel servisle pazarlığımı yaptım ve yaptırdım. Pahalımı oldu ucuzumu oldu bilmiyorum ama uzun süre kafam rahat olacak

Yorum

Yeni ekipmanlarınız hayırlı olsun,

Atladığınız bir konu var daha önceleri defalarca yazılmıştı ama bu vesile ile hatırlatmakta fayda var,

Opelin müşteri memnuniyeti kapsamında özel indirimler yapabiliyor bu indirimleri yaparken ve oranları belirlerken servis geçmişinizi kontrol ediyorlar ve ona göre indirim uyguluyorlar yada uygulamıyorlar bence biraz pazarlık yapsaydınız işçiliktenden indirim yapılıp sanayideki fiyatlara gelebilirdi bence orjinal servis ve orjinal parça her zaman daha uyumlu ve sorunsuz olur yine daha öncede söylediğimiz gibi aynı fabrikanın üretmiş olduğu Gm logolu ve logosuz yada Gm logosu traşlanmış ürünler arasında fark var özellikle Gm logosu silinmiş olanlardan uzak durmak lazım

Süreci basit olarak anlatayım tekrardan

Gm fabrikaya sipariş verir
                    Üretim Yapılır
                    Gm Test için cımbız yöntemi ile üretilen parçalardan örenek alır ve test eder
                    Eğer Test başarılı ise Ürünü üretime dahil eder
                    Eğer Test başarısız ise Ürünü fabrikadan almaz
                    ve Süreç başlar
                    Patent mevzusu ve anlaşmalar sebebi ile üretilen üründeki Gm logoları silinir tahrip edilir ve ucuz olarak piyasaya sürülür
                    Servislerde bu ürünleri orijinal diye satışa sürer
                    Şanslı iseniz sorun yok ama gerçekten opelin testindeki gibi sorunlu parçaya denk gelirseniz de Allah yardımcınız olsun
                    Bazen bu parçalar ciddi sorunlara sebebiyet verebiliyor
                    Bazen fabrikalar bazı araçları geri servise çağırıyor ve sorunsuz olsa bile şüphelendikleri bütün seriyi değişim yaparlar

Yine basit bir örnek melasa Afl nin xenon farlarını serviste 500 tl gibi satıyorlar ama piyasa 100-150 tl ye satılıyor servisler manyak mı,
                    böylesine basit montajı olan bir ürünü pahalı satıyorlar çünkü sorunsuz ve düzgün çalışan bir ürün ve garantisi var.

Yorum

Dediklerinde haklisin Fatih abi, evet servis gecmisi olsa belki biraz daha indirim olurdu ancak servis garanti kapsamına almıyor ürünü, doğrudur belkide dediğiniz gibi sorunlu olan donanımları bize sattılar ama servis yaptıgı isin birazda arkasında durduğunu hissettirmeli, kullanıcı hatası deyip geçiştirmemeli, direksiyon yağ haznesine fazla yağ konulmuş, kapaktan akıntı yapıyor benim de hic aklıma gelmedi tıka basa yag konulurmu hazneye diye, kapakta conta sorunu var sandim servise gittim. Servis de Hazne bozuk değişmesi lazım deyip 500₺ fiyat verdi,oradan çıktım. Bir parcaciya gittim, sadece bir kapak icin 95₺ istedi. Sanayideki ustama sormadan bir sey yapmak istemedim. Adam açtı baktı, insaf bu kadar yag konulurmu dedi. Git eczaneden bir şırınga al, yağı çubuk seviyesine cek, ne servise ne de bana uğrama dedi. Aynen uyguladım, hic bir sorun yok simdi. Siz yerden göğe kadar haklısınız ama servise nasıl güveneyim? Bu paralara yazık degil mi, millet servet. Bu paralar bosa harcaninca aldatılmis duygusuna giriyor insan.

Yorum

Dediklerinizde katılıyorum ama maalesef Türkiyedeki servis elamanları bilinçsiz eğitimsiz arada sırada bu tür vakalar yaşanıyor keşke olmasa dediğiniz gibi çok basit işler karşınıza büyük sıkıntı olarak çıkarabiliyorlar

Bütün servisler aynı değil bu arada

İnşallah sorun yaşamazsanız keyifle binersiniz aracınıza

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                          Dediklerinizde katılıyorum ama maalesef Türkiyedeki servis elamanları bilinçsiz eğitimsiz arada sırada bu tür vakalar yaşanıyor keşke olmasa dediğiniz gibi çok basit işler karşınıza büyük sıkıntı olarak çıkarabiliyorlar

Bütün servisler aynı değil bu arada

İnşallah sorun yaşamazsanız keyifle binersiniz aracınıza
                          Sagol abi teşekkür ederim, :-)

Yorum

İşleniyor...
                          X