Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnci Avcıları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnci Avcıları

İncilerin her zaman beyaz ve misket gibi yuvarlak olduklarını düşünürdüm, ne büyük yanılgıihihi
    https://www.youtube.com/watch?v=D7dtpWOEUiQ

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
    İncilerin her zaman beyaz ve misket gibi yuvarlak olduklarını düşünürdüm, ne büyük yanılgıihihi
    https://www.youtube.com/watch?v=D7dtpWOEUiQ
    Şaman hocam sizi tenzih ederim yorumum yapanlar içindir.
    Masumane konunuzu farklı yöne çekmek değildir niyetim.
    insanların temel yaşam ihtiyaçları dışında canlılara zarar vermesine karşıyım.
    Hele ki süs amaçlı kulllandıkları şeyler için canlılara bu şekilde kıyması ayrı bir zulümdür.
    Belki toplayıcılar da temel ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir gelir kapısı bulmuşlar ama yine de kıyım kıyımdır.
    Sonuçta gıda tüketimi amaçlı değildir. Misk geyiği, Tilki postu, ayı postu, Fil veya gergedan dişi vs...
    Tüm bu hayvanlara bir eziyet bir zulümdür

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Hele ki süs amaçlı kulllandıkları şeyler için canlılara bu şekilde kıyması ayrı bir zulümdür.
      Belki toplayıcılar da temel ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir gelir kapısı bulmuşlar ama yine de kıyım kıyımdır.
      Sonuçta gıda tüketimi amaçlı değildir. Misk geyiği, Tilki postu, ayı postu, Fil veya gergedan dişi vs...
      Kamboçyada ki timsah çiftliğini görünce resmen isyan etmiştim....İnsanlığım,dan utandım....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Sizin ve benim gibi düşünenler çoğunlukta olsalar bu dünya barış ve kardeşlik dünyası olurdu.

Ünlü yunanlı Aristoteles Onassis servetini mavi balina avcılığı ile edindi, armatör diye bilinir
        ama aslında acımasız büyük bir katildir.

Kaliforniya Eyaleti'inde bir avlakta kaz avcıları bir video çekip yayımlamışlar, binlerce kaz , maket kazlar
        kullanılarak bir tuzağa indiriliyorlar.On küsur adam, ellerindeki pompalı otomatik tüfeklerle adeta katliam
        yapıyorlar. Ben ise sadece küfr edip yorum yazabiliyorum.
        BirFani (isminizi bilmiyorum) Kardeşim, bilenler bilir, ben bir Şaman'ım, yaşam felsefem Tegş Ülküsü üzerine
        kuruludur. Tasvip ettiğim için değil, hayatın gerçeği olduğu için paylaştım.Sağlıcakla kalınız.

Yorum

Evet hocam bende tasvip etmiyorum. Canlı yaşamı bu kadar değersiz gören türler var.
          Ne yaşama ne habitata ne yaşam zinciri dengesine saygısı vardır.
          Asil dileğimiz bu türün soyunun tükenmesi.
          Bu arada adım Seyfettin
          Sağlıcakla kalın.
          saygılar

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

İşleniyor...
          X