Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kør grønt - Økonomikørsel, se hvordan ...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kør grønt - Økonomikørsel, se hvordan ...

2.0 130 HP 320 NM tork ecoFLEX dizel İnsignia ile ilgili bir video buldum, sanırım ekonomik sürüşle ilgili bir test sürüşü olmalı, buyrun ;

http://www.youtube.com/watch?v=F7cXa...eature=related

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Ynt: Kør grønt - Økonomikørsel, se hvordan ...

sanırım sölediğin gibi murat sürüş teknikleriyle ilgili bir video olsa gerek.

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
    2.0 130 HP 320 NM tork ecoFLEX dizel İnsignia ile ilgili bir video buldum, sanırım ekonomik sürüşle ilgili bir test sürüşü olmalı, buyrun ;

http://www.youtube.com/watch?v=F7cXa...eature=related
    Beyaz tutkudur.

Yorum

20,83 km/l çıktı yani 20 km de 1 litre yakmış diye anladım o da 100 km de 4,9 litre eder. Şehiriçi kullanım sayarsak iyi Bir de o motorla ekonomi yapmaya gerek yok bassan de en çok ne yakacak ki şöyle 1.6 turbo çeksinler de onu izleyelim
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
        20,83 km/l çıktı yani 20 km de 1 litre yakmış diye anladım o da 100 km de 4,9 litre eder. Şehiriçi kullanım sayarsak iyi Bir de o motorla ekonomi yapmaya gerek yok bassan de en çok ne yakacak ki şöyle 1.6 turbo çeksinler de onu izleyelim
        oo naptın, kasayı çekmeyen motor bastın mı nasıl yakıyor biliyormusun
        InsigniaTEAM

Yorum

Abi o motorun çok benzerinden bizde de var basıyoruz 10 litre yakıyor turboda bassan 15 ten aşağı yakmaz

Yorum

boşa atıyor öyle düşürüyor sanırım. yarın bir deneyeyım bakalım bunu
            2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Ben forumdan, boşa atınca araba rölantide stop etmemek için yakıt harcıyor ama vitesteyken gaza basmayıp arabayı bırakınca harcamıyor diye öğrendim ama yanlış bilgi de olabilir.

Yorum

Ben forumdan, boşa atınca araba rölantide stop etmemek için yakıt harcıyor ama vitesteyken gaza basmayıp arabayı bırakınca harcamıyor diye öğrendim ama yanlış bilgi de olabilir.
                evet Hasanım doğru biliyosun özellikle yokuş aşağı inişlerde geçerli bu, mesela, anlık yakıt tüketimini açın, yokuş inerken vitesi boşa atın, tüketim değerleri 0.8 lt - 1.2 lt arasında gidip gelir..
                ama yokuş inerken aracı yüksek vitese alıp gazdan ayağını çektiğin anda, anlık tüketim 0.0 lt olur yokuş aşağı 0 tüketimle inmiş olursunuz

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

vitesteyken gaza parmak ucuyla basarak uzun yolda hız ister 160 olsun 5 - 6 lt arası yakıyor ben bu şekilde astrada 900 km gidiyordum insigniada öyle 6 lt yakıyor.
                  2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

eski otomatiklerde gazı çekince boşa atıyordu, tiptroniclerde gazı çekince en üst vitese atıyor.
                    Murat yüksek vitese atıp gazı çekince tüketim 0 olmaz, motor devri düştüğü için yine tüketim olur. anlık tüketimi 0 görmek için motoru tahminen minimum 2500-3000 devire getirecek bir vitese atmak lazım
                    InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                    X